Skocz do zawartości
akiy0

Sound Blaster Z + słuchawki zamknięte do 800 zł = czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry,

 

ostatnio moje słuchawki Superlux HD 669 zakończyły swój żywot, problem z lewą słuchawką. W związki z czym, nadszedł czas na coś nowego.

 

 

Szukam słuchawek zamkniętych do 800 zł.

Jeżeli chodzi o źródło dźwięku, to korzystam z karty dźwiękowej wewnętrznej Sound Blaster Z (SB 1500) - Dane techniczne karty

 

Karta ta nie jest z górnej półki, więc zastanawiam się - czy jest sens brać takie słuchawki do tej karty?

 

 

 

Jeżeli chodzi o przeznaczenie do głównie muzyka elektroniczna, gry FPS, oraz rzadziej filmy.

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Edytowane przez akiy0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

do takich zastosowań to raczej słuchawki dokanałowe

Pozdrawiam klimatyzator66554

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd i wrzuciłem złe słuchawki. Przeglądając różne produkty, przeoczyłem, że te są otwarte (?).

 

Jeżeli chodzi o typ to koniecznie zamknięte.

 

Co do pytania, to czy jest sens brać coś cenowo do ~700-800 zł, gdzie jako źródło jest w/w karta dźwiękowa?

Mile widziane propozycje do do samych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyery DT770, Shurki SRH840, AKG K550mk2/mk3 może Focale czy Audio Technica.

Jest sporo ciekawych modeli, weź skocz do mp3tore i sprawdź które Ci najlepiej pasują.

Przy takich słuchawkach jak DT770 wypadało by dokupić wzmak słuchawkowy np Zenek Uno czy Duo, przy lepszych wiatrach za 450zł kupisz klona Lehmanna.

Ew polecam wymienić SBZ na używanego Xonara ST/STX o ile funduszy wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ostatecznie zdecydowałem się na Beyerdynamic DT770 Pro 250 Ohm i niedalekiej przyszłości będę inwestować w źródło do tych słuchawek. Prawdopodobnie karta dźwiękowa, ale to jeszcze będę się upewniać na forum.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Soundblaster Z ani Prodigy Cube na USB nie wysteruje odpowiednio tych słuchawek.

W przyszłości polecam zainwestować w wzmak słuchawkowy pokroju ZEnka, SMSL czy różnej maści klony. Lub poprostu jakaś lepszą integre np Aune T1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Soundblaster Z ani Prodigy Cube na USB nie wysteruje odpowiednio tych słuchawek.

W przyszłości polecam zainwestować w wzmak słuchawkowy pokroju ZEnka, SMSL czy różnej maści klony. Lub poprostu jakaś lepszą integre np Aune T1.

 

Dzięki za odpowiedź wezmę to pod uwagę. Konkretnie szukam już teraz jakiegoś źródła - http://forum.pclab.pl/topic/1282764-Beyerdynamic-DT770-Pro-250-Ohm-jakie-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-d%C5%BAwi%C4%99ku/

Utworzyłem nowy temat by czytelniej było i na przyszłość niech zostanie dla innych i łatwiej będzie znaleźć, może akurat się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...