Skocz do zawartości
mintka

co sądzicie o tym zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o tym zasilaczu sama 650 plus gold forza htx-650-b4 . Przymierzam się do kupna zasilacza dla syna i znalazłem takie cudo na allegro czy warto nie znam tej firmy czy nie jest to jakaś tragedia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest to samo co modecom sprzedaje jako serie Volcano Gold. Całkiem spoko elektrycznie, ale głośny wentylator. W tej cenie (200 zł) wydaje się rewelacja, ale pytanie jak z gwarancją. Bo bez niej, bym odpuścił

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama mi się kojarzy z zasilaczami SilentiumPC,gdyż sama dla nich produkuje elektronikę ich zasilaczy

Elektrycznie takie średnie,ni porządny zasilacz ni zasilacz z czarnej listy.

Sam posiadam Vero L2 500W,który jest oparty o konstrukcję Sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ale tylko z roczną gwarancją. Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna zasilacza dla syna i znalazłem takie cudo na allegro czy warto nie znam tej firmy czy nie jest to jakaś tragedia.

Lepiej zakup coś z Be Quiet!,Corsair,Seasonic

 

Nowy ale tylko z roczną gwarancją.

Na twoim miejscu by odradził zakup takiego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn miał sharkoon 600 w 80 plus bronz przestał działać wywaliło korki. Ale w środku nic nie widać może poszedł tylko bezpiecznik czy jest sens naprawiać przez jakiś serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy padnięty zasilacz ma jeszcze gwarancję?

Na pewno są serwisy elektroniczne,co się zajmują naprawami zasilaczy komputerowych

 

A czy jest sens to zależy co konkretnie w zasilaczu padło,ale najczęściej i tak się wymienia zasilacz na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sama mi się kojarzy z zasilaczami SilentiumPC,gdyż sama dla nich produkuje elektronikę ich zasilaczy

Elektrycznie takie średnie,ni porządny zasilacz ni zasilacz z czarnej listy.

Sam posiadam Vero L2 500W,który jest oparty o konstrukcję Sama

No nie wiem czy zasilacze SPC to takie średnie, wystarczy sobie poszukać testów Łukasza Sieranta. Vero to zupełnie inna półka cenowa i jakościowa niż Supremo.

Tętnienia napięć Supremo FM2 750W:

4.png

 

Tętnienia be quiet Pure Power 11 Gold 700W:

4.png

 

Tętnienia Asus Thor 1200W (Seasonic Prime Ultra Platinum):

4.png

 

Jeśli ten Asus (Seasonic Platinum) ten be quiet to takie "ni porządne zasilacze ni czarna lista", to nie mam pytań....

 

Syn miał sharkoon 600 w 80 plus bronz przestał działać wywaliło korki. Ale w środku nic nie widać może poszedł tylko bezpiecznik czy jest sens naprawiać przez jakiś serwis.

Naprawiać raczej nie ma sensu jeśli nie ma gwarancji. Zwykle kosztuje to niewspółmiernie więcej niż wartość zasilacza, a jeśli serwis nie wie co realnie trzeba naprawić to może mocno pogorszyć parametry zasilacza.

A jeśli ten zasilacz z allegro ma tylko 1 rok gwarancji to bym odpuścił. W tej cenie masz zasilacze które mają 3 lata gwarancji, a za 250 zł masz już takie które mają 5 lat

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nie wiem czy zasilacze SPC to takie średnie, wystarczy sobie poszukać testów Łukasza Sieranta. Vero to zupełnie inna półka cenowa i jakościowa niż Supremo.

Pod względem konstrukcji Vero do takiego Be Quiet Pure Power czy Seasonic Focus Plus Gold nie ma nawet prawa startu

Słyszałem że Vero L2 lubią padać,a mój prawie 2 letni Vero L2 daje jeszcze radę

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem konstrukcji Vero do takiego Be Quiet Pure Power czy Seasonic Focus Plus Gold nie ma nawet prawa startu

Słyszałem że Vero L2 lubią padać,a mój prawie 2 letni Vero L2 daje jeszcze radę

No ale dzieli je taka "delikatna" różnica w cenie, taka dwukrotna...... Pytam po raz drugi: co ma Vero wspólnego z zasilaczem o którym mowa? To zupełnie inna platforma.

Pracuję w na tyle dużym serwisie, że mam własne statystyki i wiem jedno: Vero L2 to najmniej awaryjny zasilacz w tej cenie, statystycznie. Trzeba tylko pamiętać, że sprzedaje sie go 10 razy tyle co następnego na liście... Supremo i jakieś 20 razy tyle co rywali cenowych Corsaira VS czy System Power 9 (tu różnica jest jeszcze wieksza). Łatwo jest więc obliczyć o ile łatwiej jest trafić na info o uszkodzonym zasilaczu takim czy innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zasilaczowi z tej samej serii nierówny,więc podanie wyników z testów tętnień napięć trochę mija się z celem,raz może wyjść np. na 12V 20mV,a raz może wyjść 45mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba,że polecicie coś z 5 letnią gwarancją.

Z 5 letnią gwarancją jest Supremo M2 550W ok.270 zł,jak zależy na modularności,jak nie to przedmówca pisał o Supremo L2

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...