Skocz do zawartości
Babymoore

Pomoc w wyborze monitora do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy w wyborze monitora do 29". W oko wpadły mi dwa modele, BenQ EW277HDR oraz LG 29UM69G-B. Modele znacznie się od siebie różnią, kusi mnie wyższa rozdzielczość i 21:9. Ale nie jestem pewien czy Benq z HDR nie będzie lepszy do gier i filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ na pewno da lepszą jakość obrazu, w zasadzie jedyną zaletą(to też zależy) LG to proporcje 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też własnie myślałem, zresztą rozdzielczość 2560 x 1080 to też nie jest jakiś super upgrade z 1920x1080. Czy w cenie tego BenQ jest coś lepszego ? Jestem też w stanie dorwać BenQ po 14 dniowym wzrocie w w bardzo dobrym stanie za 530 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz monitor 27", powinieneś patrzeć na rozdzielczość większą niż Full HD, czyli WQHD (wielkość poszczególnych pikseli). W tym przypadku ceny tych lepszych są na poziomie 1000 PL

- przykład: https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html

- oczywiście dostaniesz też wersje z rozdzielczością FullHD, ale to sam musisz ocenić, czy tyle Tobie wystarczy https://www.x-kom.pl/p/440000-monitor-led-27-acer-nitro-vg270bmiix-czarny.html

 

Biorąc pod uwagę jakość, dobry obraz i budżet 800 zł, proponowałbym rzucić okiem na recenzje, testy 24" AOC z matrycą VA:

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-aoc-c24g1-curved.html

Jest wart tych 849 zł, dużym plusem jest też możliwość regulacji wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też własnie myślałem, zresztą rozdzielczość 2560 x 1080 to też nie jest jakiś super upgrade z 1920x1080. Czy w cenie tego BenQ jest coś lepszego ? Jestem też w stanie dorwać BenQ po 14 dniowym wzrocie w w bardzo dobrym stanie za 530 zł.

Jeżeli chodzi o kolory/kontrast i ogólną jakość obrazu w grach i filmach to nie ma nic lepszego. Jeżeli chcesz lepsze kąty widzenia, wyższe PPI czy więcej Hz to musisz z czegoś zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolory/kontrast i ogólną jakość obrazu w grach i filmach to nie ma nic lepszego. Jeżeli chcesz lepsze kąty widzenia, wyższe PPI czy więcej Hz to musisz z czegoś zrezygnować.

No to jesteśmy w domu. Dzięki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jakość, dobry obraz i budżet 800 zł, proponowałbym rzucić okiem na recenzje, testy 24" AOC z matrycą VA:

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-aoc-c24g1-curved.html

Jest wart tych 849 zł, dużym plusem jest też możliwość regulacji wysokości

 

Nie wiem czy to jest dobry pomysł:

Moja opinia po 3 dniach użytkowania tego monitora

AOC C24G1 Curved za 850 zł

Myślę sobie, no sprawdzę to cacko, opinie dobre, więc szybko zamawiam i czekam. Po otrzymaniu monitora cierpliwie i powolutku go rozpakowuję, podłączam i co?

Pierwsze co rzuca mi się w oczy to strasznie, ale to strasznie niewyraźna czcionka, wręcz nie da się czytać komfortowo tekstu. Myślę sobie, szybka kalibracja, ustawienie czcionki ClearType, i... i jest troszkę lepiej ale nic ponadto. Na szczęście okazało się że nie ma żadnych badpixeli, ani paprochów. Ale co z tego jak matryca została wklejona krzywo. Z jednej strony brak szpary, a z drugiej prawie pół centymetra aż zaczemy było widać. Okazało się także że mimo wyłączenia dynamicznego kontrastu obraz w niektórych momentach pulsuje (przyciemnia się i rozjaśnia). Widać to szczególnie na obrazach wczytywania się gier, strasznie to denerwujące takie miganie czy pulsowanie.

Tym razem 1ms przy włączonej opcji MPRT, gdzie ekran jest wtedy bardzo ciemny i nie da się grać, ale obraz faktycznie nie smuży. Także wady kolejny raz przekreśliły ten monitor i został zwrócony do sklepu w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do punktu wyjścia. Przy Benq brakowało mi troszkę wyższej rozdzielczości i regulacji góra-dół. Zastanawiam się nad Dell P2418D, będzie to dobry wybór do internetu,gier i filmów ? Dodam że nie potrzebuje więcej niż 60 hz. 1440p przy 24" będzie w stanie zniwelować tzw shimmering w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do internetu tak, do gier jak kto woli, do filmów taki sobie.

Shimmering likwiduje się poprzez TAA, bez tego pewnie nawet przy 4k by to było widoczne.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do internetu tak, do gier jak kto woli, do filmów taki sobie.

Shimmering likwiduje się poprzez TAA, bez tego pewnie nawet przy 4k by to było widoczne.

Do gier jak kto woli rozumiem że przez 60hz, do flimów taki sobie przez matryce IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w grach też chodzi o matrycę, na VA masz lepszy kontrast, czyli np. horrory mają dużo lepszy klimat.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w grach też chodzi o matrycę, na VA masz lepszy kontrast, czyli np. horrory mają dużo lepszy klimat.

Tylko że niestety ale nie ma 1440p z VA poniżej 1110 zł :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak miałby się taki Acer Nitro VG240YUBMIIPX z ewentualnym uchwytem ? Na plus może być 75hz i freesync. Czy lepiej dopłacić do P2418D ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał Della.

Też mi się tak wydaje, Dell wygląda dużo lepiej i solidniej. Do tego gwarancja premium, nawet w przypadku 1 bad-pixela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...