Skocz do zawartości
karsone

1080 Ti / Stałe użycie 98%

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

 

Wczoraj złożyłem nowego PC. Na pokładzie i9900 k, aorus z390 pro WiFi, 16 GB 3200 tridentz, antec EDGE 550w, 1080 Ti Asus rog strix, m2 500 970 evo plus i monitor lg 32gk850f.

Nie wiem czy to jest normalne ale przy włączeniu Shadow of the tomb raider wykorzystanie GPU wynosi stałe 97/98% nawet w menu. Nie zależnie czy mam ustawione opcje ultra + 2k czy full HD low. Podobnie wygląda to w the division 1. Temperatura osiąga max 72 stopnie, fpsy są w porządku nie ma spadków itp. Sprawdzałem sprzęt jeszcze w Cs go i escape from tarkov. W csie temp jak i użycie gpu na poziomie ok 60. W tarkovie temp ok 65-70 i użycie gpu 60-90%.

Używam windowsa 10 pro. Liczby podane z MSI afterburnera.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w cs nie masz maksa, a w grach graficznie wymagających masz to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko u ciebie w porządku, też sie dziwiłem , ze w SotTR w menu mam 98% użycia gpu ;), ale ta gra juz tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny procek to i karta nie jest hamowana, jak nie chcesz ciągłego użycia pod 100% to ustaw sobie limit fps np 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mocny procek to i karta nie jest hamowana, jak nie chcesz ciągłego użycia pod 100% to ustaw sobie limit fps np 60.

Wymienił monitor od LG, który ma odświeżanie 144Hz w rozdzielczości 2560x1440, więc nie ma sensu ograniczanie tego, a przy limicie nawet na -3 fps poniżej odświeżania pod FreeSynca, który pewnie jest G-Sync compatible w tym monitorze, to pod 141FPS i tak swoje karta musi zrobić w takich dużych tytułach AAA, zwłaszcza nowych.

 

Edit: Chociaż jak autor wspomniał o tym ustawieniu też 'full HD low', to tutaj pewnie już powyżej 141 FPS lata. Generalnie radziłbym w RTSS ustawić blokadę ilości klatek na 141 i grać oczywiście w natywnej rozdzielczości w przypadku takiego sprzętu.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam serdecznie. Wystraszylem się trochę. Jak zmieniłem w tomb raiderze na full HD + low to jakieś 200 fpsow. Zdziwił mnie, fakt że w menu też mam tak duże użycie jest. Generalnie to myślałem, że nawet jak na Maxa poustawiam wszystko to gpu będzie pracować na max 80% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...