Skocz do zawartości
slotki

Karta dźwiękowa do której można podpiąć słuchawki bezprzewodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu jak zepsuły mi się Razer kraken kupiłem logitech g533, ponieważ mam dość kabli. Ogólnie słuchawki fajne ale co do grania w Pubg to jednak lipa, ciężko oddają pozycje przeciwników(przynajmniej w porównaniu z tamtymi Razerami).

Pomyślałem, że może karta dźwiękowa mogłaby pomóc i chciałbym coś kupić ale zastanawiam się czy dźwięk wtedy nie będzie szedł i tak ze zintegrowanej bo nadajnik i tak jest na USB do PC wpinany.

Dlatego zastanawiam się czy da się zrobić taki myk, jeśli ktoś wie coś w temacie i mógłby polecić jakąś dobrą kartę dźwiękową i poinstruować jak przy tym ominąć integre to byłbym wdzięczny.

Jeśli to pomoże to moje mobo to asus strix x99 gaming.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj karta dźwiękowa nie pomoże. Musisz przejść na kabel. Przy BT dźwięk leci cyfrowo (nie występuje konwersja analogowa), dopiero w słuchawkach dźwięk przechodzi konwersję.

 

Ludzie chwalą sobie jeszcze takie rozwiązania (checked in google), ale to musiałbyś poczytać:

https://allegro.pl/oferta/logitech-bluetooth-adapter-audio-6945454480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki akurat wysyłają drogą radiową - nie jest to Bt. Więc taki konwerter raczej nie pomoże. Swoją droga to strzał w kolano, kupować słuchawki wireless i na siłę dorabiac kabel :D

No nic, albo poszukam jakichś ustawień jeszcze w internecie albo sprzedam i kupię na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy dźwięk wtedy nie będzie szedł i tak ze zintegrowanej bo nadajnik i tak jest na USB do PC wpinany.

A nie jest tak że przez USB mają własną kartą dźwiękową i nie wymagają obecności dedykowanej karty dźwiękowej jak i zintegrowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio byłeś zadowolony z Razer kraken? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dźwięku w grach FPS - jak najbardziej.

Wygoda - słabo.

Trwałość - wytrzymały 2-3 miesiące i się zepsuły. Dostałem zwrot kasy. Dodatkowo miały jakieś dziwne boosty, gdy włączałem gre nagle włączał się całkowicie z dupy jakiś boost, który rozsadzał dosłownie uszy, trzeba było szybko wyłączać grę i próbowac włączać od nowa. Czyli beznadzieja.

Dlatego kupiłem G533 ale tutaj z dźwiękiem słabo, dlatego ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając bazę słuchawek bezprzewodowyuch na USB do komputera dźwięk idzie przez USB. Nie idzie przez Integrę. Nie pójdzie przez dedykowaną dźwiękówkę.

 

Jak będziesz miał słuchawki BT to dźwięk pójdzie przez BT.

 

 

Ale w zasadzie to nie dźwięk a dane cyfrowe, przy których obróbce karty dźwiękowe nie biorą udziału.

 

Jedyna karta dźwiękowa jaką aktualnie używasz, to ta wbudowana w słuchawki. W słuchawkach znajduje się DAC, czyli przetwornik cyfrowo analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając bazę słuchawek bezprzewodowyuch na USB do komputera dźwięk idzie przez USB. Nie idzie przez Integrę. Nie pójdzie przez dedykowaną dźwiękówkę.

 

Jak będziesz miał słuchawki BT to dźwięk pójdzie przez BT.

 

 

Ale w zasadzie to nie dźwięk a dane cyfrowe, przy których obróbce karty dźwiękowe nie biorą udziału.

 

Jedyna karta dźwiękowa jaką aktualnie używasz, to ta wbudowana w słuchawki. W słuchawkach znajduje się DAC, czyli przetwornik cyfrowo analogowy.

 

 

Bardzo konkretna odpowiedź.

Dzięki za uświadomienie mnie co do tej technologi, przyda się ;)

W takim razie temat uważam do zamknięcia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Może spróbuję zrobić jakiś profil UV do starszych gierek które nie wymagają pełnej mocy jak CP2077 z PT. UV jednak jest bardziej czasochłonne/męczące pod względem ustalenia optymalnego punktu wydajność/pobór i żeby to jeszcze było stabilne.
    • To w końcu mają rozwijać komunikację zbiorową czy nie? 🙃 Spojrzałem też na rozkład dla Wojszyc i średnio wypada pociąg co pół godziny. W jaki sposób to ma korkować? Jedyny problem, to brak parkingów. Przystanki gdzieś w polu, na obrzeżach dzielnic/osiedli, nikt nie będzie na piechotę robić kilometrów.
    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...