Skocz do zawartości
Qmega

Windowsa 10 nadal się nie da zainstalować

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry ! :)

Jakiś czas temu składałem kompa, lecz wystąpił jeden problem.

Komputer normalnie się odpala, lecz gdy próbuje zainstalować Windows 10, komputer się zawiesza, zawsze w tym samym miejscu (w tym miejscu co na załączonym zdjęciu) zawieszenie jest całkowite, trzeba użyć restartu, lecz animacja ładowania się nie zwiesza (zielony pasek w lewym dolnym rogu). Używam do tego pendriv'a z nośnikiem instalacyjnym. Dodam jeszcze że na tym komputerze pierwszy raz instalowany jest system win10, i komputer nie jest podłączony do sieci. Wszystko co sprawdziłem, lecz nie przyniosło efektu to; wymiana przewodu SATA, sprawdzenie sprawności nośnika na laptopie, podpięcie przewodu SATA w inne gniazdo na płycie głównej, sprawdzenie sprawności dysku SSD. Moim zdaniem powodem może być mój błąd przy doborze podzespołów do tego zestawu, ponieważ procek jak i płyta główna obsługuje 2933MHz, a kości mają 3000MHz. Link to mojego zestawu PC: https://www.x-kom.pl/lista/jtn7ypepe Jednak wpadłem na pomysł aby zaktualizować BIOSA,jednak to też nie przyniosło pożądanego przez mnie efektu, ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ? Od mojego zakupu ze sklepu x-kom nie minął jeszcze tydzień, więc może po prostu uda mi się te kostki jakoś odesłać ? Jeśli ktoś potrafi mi pomóc

to z góry dziękuję :)

Pozdrawiam :)

post-604154-15589794803937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się zapytać - wpisujesz klucz lub klikasz na nie mam klucza ? Bez tego nie przejdziesz dalej... Sorry jeśli pytanie uznasz za debilne ale nie takie akcje to forum już widziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź inny nośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się zapytać - wpisujesz klucz lub klikasz na nie mam klucza ? Bez tego nie przejdziesz dalej... Sorry jeśli pytanie uznasz za debilne ale nie takie akcje to forum już widziało.

W nic nie mogę kliknąć...

 

sprawdź inny nośnik

Sprawdzałem już 2 i to na 2 innych kompach, wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócić BIOS do ustawień domyślnych, sprawdź pamięci memtestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócić BIOS do ustawień domyślnych, sprawdź pamięci memtestem.

BIOS resetowałem już wiele razy, a co do pamięci to nie mam jak ich tak sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM w drugim i czwartym slocie? Ustawienia RAM w BIOSie domyślne? Wczytaj default i nie ruszaj profilu XMP ani częstotliwości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli płyta obsługuje pamięci RAM taktowane z prędkością do 2933Mhz, a ty masz taktowane 3000Mhz to je automatycznie zbije do maksymalnie obsługiwanego taktu :) Moim zdaniem coś może być nie tak z nośnikiem danych ewentualnie kości do sprawdzenia 3x memtestem.

Edytowane przez Snicers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podpiąć pendrive'a pod inny port USB, np. 2.0? Może jest problem z kontrolerem lub akurat z tym wejściem USB. Druga sprawa czy masz napęd DVD? Może warto spróbować nagrać płytkę i instalację z płyty? Niekiedy instalowanie z USB jest problematyczne. Wiem, że to jest Windows 10, a nie XP, no ale różnie z tym bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki przypadek akurat miałem - z pendrive'a 64GB Win10 nie chciał się zainstalować (UEFI, zgodnie z instrukcją - nie widział dysków NVMe), po wypaleniu na płytę i zbootowaniu z napędu USB wszystko poszło od strzału. Uroki systemów od MS... może warto spróbować z DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem taki przypadek, że musiałem pobrać z sieci Wingows10 na Pendrive, bo oryginalny Pen nie działał. Kolega kupił też z tej samej partii windowsa i też pen nie działa. Co gorsze nie da rady tam podmienić zapisanej instalki na sprawną, trzeba sobie jeszcze osobny stick dokupić ;D

 

 

Odpal instalator z jedną kością pamięci na początek. Raz z jedną, raz z drugą. Zobacz czy zadziała na pojedynczej kości.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta obsługuje pamięci RAM taktowane z prędkością do 2933Mhz, a ty masz taktowane 3000Mhz to je automatycznie zbije do maksymalnie obsługiwanego taktu :) Moim zdaniem coś może być nie tak z nośnikiem danych ewentualnie kości do sprawdzenia 3x memtestem.

A czy sprawdzenie kości pamięci memtestem wiąze się z jakimś ryzykiem ? (tak jak np. aktualizacja BIOSU) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...