Skocz do zawartości
NaRaKu

Wybór ssd do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie w laptopie Lenovo Z710 korzystam z dysku sshd. W wielu poradnikach czytam że ssd da dużego kopa w użytkowaniu.

Chcę kupić jakiś ssd, jednak nie chce przesadzać z ceną. W przeciągu roku/półtora zamierzam wymienić całego laptopa na lepszą maszynę, już ze złączem M2, wtedy zainwestuje w coś porządnego

Jaki dysk ssd kupić ? Przymierzam się do Crucial mx500 250GB, jednak konkurencja jest często tańsza (ADATA SU800, CRUCIAL BX500, GOODRAM-Y)

Czy warto dopłacić jest te kilkadziesiat złotych do mx500 ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć śmiało tańszego BX500 do tak starego lapka to nie widzę sensu inwestować w droższego MX500, skoro i tak w planach zmiana sprzętu za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodramy u mnie padają jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aktualnie w laptopie Lenovo Z710 korzystam z dysku sshd. W wielu poradnikach czytam że ssd da dużego kopa w użytkowaniu.

Chcę kupić jakiś ssd, jednak nie chce przesadzać z ceną. W przeciągu roku/półtora zamierzam wymienić całego laptopa na lepszą maszynę, już ze złączem M2, wtedy zainwestuje w coś porządnego

Jaki dysk ssd kupić ? Przymierzam się do Crucial mx500 250GB, jednak konkurencja jest często tańsza (ADATA SU800, CRUCIAL BX500, GOODRAM-Y)

Czy warto dopłacić jest te kilkadziesiat złotych do mx500 ?

 

Pozdrawiam

 

Polecam ten dysk, jak ktoś szuka dobrego zestwienia ceny do jakości:

 

Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe x4 NVMe

 

Tu możesz sobie o nim poczytać: https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_samsung_ssd_970_plus_nowe_pamieci_nowa_energia

 

Jest też pojemność 1 TB albo 2 TB ale to już niestety większe pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem jednak mx500. przekonała mnie 5-letnia gwarancja, oraz liczne pozytywne komentarze odnosnie tego dysku.

Wlasnie stawiam windowsa, oby było warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem jednak mx500. przekonała mnie 5-letnia gwarancja, oraz liczne pozytywne komentarze odnosnie tego dysku.

Wlasnie stawiam windowsa, oby było warto :D

 

Dasz znać jak się sprawdza? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klnąłbym teraz solidnie, ale tak nie wypada publicznie

Ale jest sztos

Strzał w potylicę za to że nie zrobiłem tego wcześniej

Laptop naprawdę przyspieszył solidnie, oczywiście korzystając z wymagających programów z pracy odczuwam brak ramu, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Za rok wymieniając całego laptopa, będzie to super dysk na dane multimiediów.

Prędkości podobne co do tych które można spotkać na recenzjach. W dokładne szczegóły nie zagłębiałem się.

Szczerze polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klnąłbym teraz solidnie, ale tak nie wypada publicznie

Ale jest sztos

Strzał w potylicę za to że nie zrobiłem tego wcześniej

Laptop naprawdę przyspieszył solidnie, oczywiście korzystając z wymagających programów z pracy odczuwam brak ramu, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Za rok wymieniając całego laptopa, będzie to super dysk na dane multimiediów.

Prędkości podobne co do tych które można spotkać na recenzjach. W dokładne szczegóły nie zagłębiałem się.

Szczerze polecam ;)

Tak samo mówi każdy użytkownik zmieniający dysk HDD na SSD.

Jak ktoś spróbuje SSD,to już nie wróci do HDD.

Skoro mówisz że podczas wymagających zadań brakuje ci ramu,to ile ramu masz w laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...