Skocz do zawartości
CyBu318

Mam już dosyć dzuadostwa.

Rekomendowane odpowiedzi

To zdjęcie realnie nic nie oddaje, po pierwsze jest zrobione pod kątem, a nie na wprost, no i aby oddać dobrze blb to trzeba zrobić zdjęcie w zaciemnionym pomieszczeniu.

 

 

Mój stary Eizo FS2434 praktycznie nie ma BLB, przy 120cd/m2 jest praktycznie nie widoczne nawet w całkowitej ciemności i na czarnym tle, jedynie leciutki ips glow z lewego dolnego rogu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widać wyciek światła z lewej górnej strony a w pomieszczeniu jest widno

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lewym górnym rogu widać ips glow, a to co jest obok to równie dobrze może być odbicie lampy czy innego źródła światła. Fotka jest do bani bo jest zrobiona w tragicznych warunkach i bez opisu.

 

 

W Eizo to akurat jest chyba jedna z największych szans na trafienie monitoro z minimalnym BLB lu b nawet bez BLB. Oczywiście trafiają się gorsze egzemplarze.

 

 

Przykład Eizo, który testował Lims Cave

 

Zero blb jedynie na czym się skupił to na podkręconej kamerze(ISO) aby spróbować pokazać IPS glow, który również jak na IPS jest na bardzo niskim poziomie. No, ale Eizo się ceni niesamowicie i ma mały wybór w monitorach dla graczy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Eizo robi coś jeszcze na innych matrycach? Bo ja widzę że wszystko jak leci to jest IPS (kiedyś mieli jeszcze dobre VA). Sam miałem od nich mega dobry FlexScan S1932 na VA (stare czasy kwadraciaków 4:3 grałem na tym w pierwszego Crysisa :E). Ostatni ich dobry monitor na VA to był chyba Eizo Foris FG2421 240 Hz z kontrastem 5000:1 i jasnością 400 cd/m2 później zaczęli klepać badziewie na 6 bitowych IPS'ach pokroju FS2434.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamingowych monitorów od Eizo jest jak na lekarstwo, a czy mają coś z VA na profesjonalny rynek to nawet nie wiem, ale tam raczej ładują IPSy do takich zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamingowych monitorów od Eizo jest jak na lekarstwo

 

Od Eizo? No właśnie nie co wybierać a to co jest Eizo Foris FS2735 to tylko IPS z słabiutkim kontrastem i stara matryca AU Optronics (ta sama która siedzi w Acer Predator XB271HUBMIPRZ). Wolałbym już kupić 100 x bardziej Eizo Foris FG2421 na AMVA ale ich już nigdzie nie ma w sprzedaży i chyba nawet używki są nie do dostania ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten eizo na VA to był jeden z pierwszych tego typu monitorów gamingowych na VA i różne jego wady powychodziły z czasem w praniu.

 

Ja jakbym miał grać głównie w szybkie gry to brałbym IPS 144h-165Hz. W sumie sam jakbym miał drugie biurko to pewnie bym sobie dokupił jako drugi taki monitor do okazjonalnej zabawy i na dzień dzisiejszy celowałbym w dobrą sztukę ViewSonic xg2703-gs. Jest dość łatwo trafić w porównaniu z Acerem czy Asusem :E Ewentualnie ten Eizo FS2735, ale musiałbym się wcześniej upewnić czy g-sync na nim działa w 100% poprawnie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo Foris FG2421 to był i jest świetny monitor dla graczy na VA (do dzisiaj nie ma nic lepszego) jego test masz na PurePC

 

23 cale

FullHD

240Hz

kontrast 5000:1

jasność 400 cd/m2

 

to co teraz jest sprzedawane wygląda jak padlina niby VA a kontrast często kończy się na 2500:1 o IPS'ach to już szkoda gadać bo tam często nawet nie dobija do 1000:1 :E

 

Wystarczyło dopracować ten model (black crush) i dodać nowoczesne rozwiązania typu FreeSync i HDR400 (i tak monitor robił 400 nitów w SDR) byłaby petarda

 

PS> Nie ma i nie było nigdy idealnych monitorów nawet świetne CRT Sony na kineskopach Trinitron miały wady (np. ten pręcik, który było widać, jak się nagrzewał) ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie późniejsze opinie po zagramanicznych forach na temat tego monitora Eizo VA, ja już nie pamiętam, ale było wiele różnych narzekań. Sam o nim kiedyś myślałem, ale docelowo odpuściłem sobie.

 

Edit:

A no i z tego co pamiętam w tym modelu była spora loteria panelowa.

Do tego na dzisiejsze czasy dla mnie z wejścia wykluczają ten monitor trzy rzeczy.

Wielkość 23.5"

Niska rozdzielczość

Brak g-sync

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy celowałbym w dobrą sztukę ViewSonic xg2703-gs.

 

Na dzień dzisiejszy to ten monitor nie jest już produkowany i do kupienia jest tylko to co ostało się z resztek (za chwilę ten monitor podzieli losy Eizo Foris FG2421). Wszystko co najlepsze zostało już poprzebierane zostały tylko "odpady" lub przepakowane zwroty (mała szansa na leżak magazynowy).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Polsce, ale jeszcze nie dawno przed zakupem momentum interesowałem się tym Viewsonic i np. w jednym z dużych sklepów gdzie o niego pytałem właśnie wtedy trzeba było poczekać ~tydzień bo szła duża dostawa świeżych sztuk z za oceanu.

W sklepach EU widzę dalej sporą dostępność więc na pewno jeszcze nie przebrane i jest wiele nówek, a jakby nie było to jeden z najlepszych sprawdzonych monitorów jakie są na rynku.

 

Jest bida w wyborze monitora i nie ma co ukrywać, ale ja jak miałbym się bawić w przerzucanie, to na pewno zacząłbym od ViewSonica, Acer i Asus, chyba na samym końcu. A jak nie to być może warto czekać na nano IPS LG UltraGear 27GL850G

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic xg2703-gs to był świetny monitor na IPS (najlepsze 27 cali dla graczy), ale ta marka nie jest u nas popularna a sam producent zakończył produkcje tego modelu na rzecz nowych i fakty są takie, że to co zostało to loteria i mogą trafiać się bublowate sztuki odbiegające zupełnie od jakości, z której słynie ten model. Był czas, żeby go kupować teraz nie doradziłbym już nikomu ryzykować.

 

Jest bida w wyborze monitora i nie ma co ukrywać, ale ja jak miałbym się bawić w przerzucanie, to na pewno zacząłbym od ViewSonica, Acer i Asus, chyba na samym końcu. A jak nie to być może warto czekać na nano IPS LG UltraGear 27GL850G

 

Zgadza się jest bieda zwłaszcza na rynku monitorów dla graczy (profesjonaliści nadal mają w czym wybierać i jest to solidny sprzęt). Z IPS'ów fakt jak miałbym coś teraz kupować to czekałbym właśnie na LG 27GL850G :thumbup:

 

PS> Smutne jest to, że brakuje dobrych płaskich paneli na VA a sama oferta krzywulców też nie powala wszędzie ładują praktycznie te same matryce i kontrast też słabiutki. Gdzie są panele z natywnym kontrastem 4000:1 lub 5000:1 się pytam? Stary Foris FG2421 lata temu tyle robił teraz jest jeszcze Momentum i chyba tle w temacie :(.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znam ból autora tematu. Aktualnie będę jutro zwracać drugą sztukę MSI MAG241CR z uwagi na nierównomierności bieli, w tej sztuce pixele bym nawet przebolał, bo są na rogach i niewidoczne jak się ich nie szuka, ale ta nierówna biel doprowadza mnie do szewskiej pasji. Będę polować na trzeci egzemplarz z innego miesiąca produkcji. Nie jestem fanem rozwiązania typu wadliwa sztuka to szukam innego modelu monitora. Skoro mi się monitor podoba to wolę przebierać w egzemplarzach niż rozglądać się za czymś nowym. Poza tym na rynku tylko pozornie jest duży wybór monitorów.

 

Do tego na dzisiejsze czasy dla mnie z wejścia wykluczają ten monitor trzy rzeczy.

Wielkość 23.5"

Niska rozdzielczość

Brak g-sync

FHD jest wciąż dominującym standardem, a przy 23" nie potrzeba nic więcej. Nie wszyscy chcą jak największe monitory przed nosem, dla mnie ideałem jest 23-25". Przekątna 27" to dla mnie już za dużo jak na monitor biurkowy przekonałem się o tym kupując BenQ EW277HDR, tym bardziej że to VA, gdzie od 27" w górę gamma shift rzuca się w oczy oraz irytuje 2x bardziej niż na mniejszych. Na IPS byłoby lepiej, ale ja i tak nie lubię wodzić oczami, poza tym duży monitor = szybciej męczący się wzrok. Duży ekran planuję kupić TV do seansów filmowych, a nie siedzenia 10h+ dziennie.

 

FG2421 potrzebny jest lekki tunning, głównie freesyncg-sync, bezramkowa obudowa i Quantum Dot.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest bieda zwłaszcza na rynku monitorów dla graczy (profesjonaliści nadal mają w czym wybierać i jest to solidny sprzęt). Z IPS'ów fakt jak miałbym coś teraz kupować to czekałbym właśnie na LG 27GL850G :thumbup:

Szkoda, że nie ma 4K (w taki celuję). Generalnie te modele które teraz LG sprzedaje, są na starych matrycach z deklarowanym kontrastem 1000:1. Moze niebawem wypuszczą coś na nowszym typie 1300:1.

 

FHD jest wciąż dominującym standardem, a przy 23" nie potrzeba nic więcej.

... ja bym chciał nawet na 21,5" coś więcej :lol2:

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FG2421 potrzebny jest lekki tunning, głównie freesyncg-sync, bezramkowa obudowa i Quantum Dot.

 

Problem w tym że jakiś geniusz uznał że lepiej klepać Fortisy na IPS'ach z słabym kontrastem. W FG2421 wystarczyło poprawić black crush za sprawą gammy i dodać G-Sync Compatible oraz Quantum Dot nie zaszkodziłby też podstawowy HDR skoro monitor w SDR wyciskał ponad 400 nitów. Jestem przekonany że znaleźliby odbiorców na takie FullHD w 240Hz zwłaszcza na płaskim ekranie z normalnymi czcionkami ;). Tylko co z tego jak tego monitora nigdzie nie można już dostać nawet używek nie widać.

 

... ja bym chciał nawet na 21,5" coś więcej :lol2:

 

21,5 czy tam 23 cale do 1080p styknie (małe wymagania do uzyskania tych 240Hz w grach)

 

Generalnie te modele które teraz LG sprzedaje, są na starych matrycach z deklarowanym kontrastem 1000:1. Moze niebawem wypuszczą coś na nowszym typie 1300:1.

 

Te NANO IPS'y od LG to powinni sprzedwać już z natywnym kontrastem 1500:1 - mamy prawie 2020 rok a postępu nie widać. Cena wysoka to i uzasadnić powinni ją sensownie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te NANO IPS'y od LG to powinni sprzedwać już z natywnym kontrastem 1500:1 - mamy prawie 2020 rok a postępu nie widać.

Żeby było zabawnie, to widuję czasem w pomiarach z PcLab IPS w laptopach czy innych tabletach, które mają kontrast 1600:1 (tam chyba mierzyli tak, by nie było wielkich błędów). Natomiast przy monitorach do PC stacjonarnych, to nadal potrafią puszczać nowe modele paszkwile, z deklarowanym 1000:1 (wstyd normalnie). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mój Matebook D14 ma ledwo 60% pokrycia sRGB, ale kontrast to ponad 1300:1, czyli lepiej od 99% monitorów IPS. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te monitory nie mają w zasadzie kontrastu, co to jest takie 700-800:1? Tyle co nic, gdzie dzień i noc wygląda tak samo :E. W 2020 roku to już powinny być monitory z natywnym kontrastem 1500:1 w standardzie w dodatku z jakąś formą wygaszania lokalnego, żeby poprawić czerń a tu nie ma nic. Żeby było śmieszniej blb, paprochy, zafarby, plamy, wypalenia, włosy i inne śmieci oraz źle spasowane elementy obudowy są na porządku dziennym. Jakieś 75% monitorów nadaje się do poprawy i kontrola jakości nie powinna ich puścić do obiegu. Sprzedają drogo chłam.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem IPS LG 29WK600 z kontrastem 1300:1. Szału nie było i tak samo 1500:1 szału nie będzie to wszystko jest wciąż malutki mizernie niski kontrast, który nie daje czerni, nie daje głąbi obrazu. Czasem jakiś model VA nie wyrabia tych standardowych nominalnych 3000:1, dając tylko 2000:1, albo 2500:1 i to tez już od razu widać na minus w porównaniu do innych VA, które często osiągają wyniki znacznie powyżej 3000:1, które przynajmniej dla mnie jest takim rozsądnym minimum, żeby mówić o przyjemności patrzenia na obraz monitora.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale gdyby dali minimum natywne 1500:1 + jakąś forma wygaszania lokalnego która dodatkowo zwiększa kontrast dynamiczny sztucznie go pompując to byłoby znacznie lepiej od tego co serwują teraz. Sporo VA ma nadal badziweny kontrast, który schodzi nawet do 1800:1 lub kończą się na 2500:1 to też nie są zachwycające wyniki jak na 2020 rok. Przyjemnie to zaczyna się robić przy natywnym kontraście 4000-5000:1 a im więcej tym lepiej. Taki stary Foris FG2421 z 2013 roku orze dzisiejsze monitory parametrami to gdzie ten progres? Stare AMVA robiły natywne 5000:1 a nowe jak dobijają do 3000:1 to trzeba to uznać już za dobry wynik.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cudów od nich nie wymagam. Nie potrafią zrobić IPS z kontrastem 2000:1? - OK, ale skoro potrafią zrobić taki z kontrastem 1600:1 to niech robią matryce takie do monitorów stacjonarnych.

 

Gamut to samo - nie potrafią pokryć 100% Rec.2020? - OK, ale skoro potrafią zrobić matryce pokrywające ponad 95% AdobeRGB czy DCI-P3 to niech to dają.

 

... a nie żeby było ani jednego monitora 4K IPS 27" z gamutem ponad 95% AdobeRGB i kontrastem np. 1600:1.

 

Większosć dzisiejszych monitorów ma mniejszy gamut od mojego niemal 11 letniego monitora :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc 3000:1 szału nie robi, nie jest to niebo a ziemia w porównaniu do 1000:1, przez większość scen w dzień nie ma prawie żadnej różnicy, za to w nocy już bym raczej nie mógł patrzeć na IPS. :E

Jedyne co tak naprawdę robi wrażenie to LCD FALD oraz OLED, pozostałe są tylko nieco lepsze lub nieco gorsze.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z tym nie zgodzić. Ostatnio odpaliłem takie GTA V w nocnej scenerii na nowym monitorze i jedyne co mi przyszło do głowy to "i to tyle?". To co powinno być ciemne jak np niebo dalej jest niestety szare, mniej szare niż na starym monitorze gdzie ostał się kontrast 600:1 ale jednak wciąż szare, dalej bardzo mocno brakuje kontrastu. Niestety ale oświetlenie w grach już dawno wykroczyło poza możliwości monitorów. Mogła być rewolucja na rynku w postaci SED/FED to oczywiście poszło o patenty...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ML2Cik7-7ic

 

2007 rok, jedynie jedno, niekulturalne słowo przychodzi na myśl :E Co najśmieszniejsze, zasada działania była bardzo podobna do monitorów kineskopowych... Zamiast czegoś takiego od 15 lat wciska nam się ten sam szajs w postaci LCD.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo się zgadza, aby zaliczyć opad szczeny to trzeba coś znacznie więcej niż 4000 czy 5000:1, np. OLED no ale jak na razie nie ma takich monitorów, ale jakiś cień szansy jest, że powstaną w najbliższych latach.

https://www.anandtech.com/show/14191/joled-starts-construction-of-new-printed-oled-facility

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta spółka jest wielką szansą dla Japończyków na powrót na podium, na którym byli w latach 90-tych (NEC, Sony, iiyama (ta dawna), Eizo) i dla konsumentów na w końcu porządne monitory do rozrywki i sensowną kontrolę jakości z uwagi na fakt, że fabryka będzie w Japonii bo faktem jest, że to co od Chińczyków trafia do sklepów w większości japońskich firm nie zeszłoby nawet z linii produkcyjnej. Oczywiście wpadki też się zdarzają ale nie na taką skalę.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...