Forum PCLab.pl: Mam już dosyć dzuadostwa. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Mam już dosyć dzuadostwa.

#61 Użytkownik jest niedostępny   drobina 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Czerwiec 2019 - 13:35

Zobacz postazgan, o 02 Czerwiec 2019 - 12:24, napisał(a):

Na dzień dzisiejszy to ten monitor nie jest już produkowany i do kupienia jest tylko to co ostało się z resztek (za chwilę ten monitor podzieli losy Eizo Foris FG2421). Wszystko co najlepsze zostało już poprzebierane zostały tylko "odpady" lub przepakowane zwroty (mała szansa na leżak magazynowy).

Aż się zarejestrowałem, żeby zapytać o źródło tej informacji. Zapytałem też u źródła (ViewSonic Europe), i nie potwierdzili tej informacji. Zapewnili, że monitor XG2703-GS jest dostępny i kolejne partie są zaplanowane do produkcji.

#62 Użytkownik jest niedostępny   Kris194 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2019 - 20:41

Nie wiem skąd są te dziwne ploty o zakończeniu produkcji... Monitor jest dostępny nawet na amazon.com

Ten post był edytowany przez Kris194 dnia: 07 Czerwiec 2019 - 20:45

#63 Użytkownik jest niedostępny   MisPluszowyZWadaWymowy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Czerwiec 2019 - 11:00

Pewnie stąd że często jak w sklepach z elektroniką coś się kończy, "sprytny" sprzedażowiec wpada na pomysł by wciskać kit o zakończeniu produkcji, byś sobie wybrał i kupił coś innego co mają. Za często już widywałem ten zabieg.

#64 Użytkownik jest niedostępny   Tomciu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 09 Czerwiec 2019 - 00:39

Zobacz postKris194, o 07 Czerwiec 2019 - 20:41, napisał(a):

Nie wiem skąd są te dziwne ploty o zakończeniu produkcji... Monitor jest dostępny nawet na amazon.com

Zobacz postMisPluszowyZWadaWymowy, o 08 Czerwiec 2019 - 11:00, napisał(a):

Pewnie stąd że często jak w sklepach z elektroniką coś się kończy, "sprytny" sprzedażowiec wpada na pomysł by wciskać kit o zakończeniu produkcji, byś sobie wybrał i kupił coś innego co mają. Za często już widywałem ten zabieg.

Panowie, wystarczy zapytać u źródła. Viewsonic potwierdził, że skończył produkcję monitorów z serii XG2703-GS.
Poniżej screen, gdzie wrzucałem już go na forum:
Załączony plik  viewsonic.JPG (75.73K)
Ilość pobrań: 31
http://forum.pclab.p...st__p__15509781

#65 Użytkownik jest niedostępny   slawinho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2019 - 09:52

Połowa 2019 roku a ja dalej nie mam monitora.
Wszystkie monitory do PC na rynku to mają jakieś wady.
Uzywam 6 letniego LG na TN 22 cale i chciałbym zmienić na coś konkretnego.
Ale poniżej 3 tysięcy nie ma nic a wydawać 11 tys na cos takiego ASUS ROG PG27UQ to lepiej jakiś TV kopic czy dołożyć do auta.

#66 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2019 - 13:31

Zobacz postslawinho, o 09 Czerwiec 2019 - 10:52, napisał(a):

Połowa 2019 roku a ja dalej nie mam monitora.
Wszystkie monitory do PC na rynku to mają jakieś wady.
Uzywam 6 letniego LG na TN 22 cale i chciałbym zmienić na coś konkretnego.
Ale poniżej 3 tysięcy nie ma nic a wydawać 11 tys na cos takiego ASUS ROG PG27UQ to lepiej jakiś TV kopic czy dołożyć do auta.

Z jakiego powodu nie masz nadal nowego monitora? Odnoszę wrażenie, że mimo wszystko niektórzy mają nierealne wyobrażenia o monitorach, rozumiem, że komuś przeszkadza przykładowo BLB, ale narzekania są też na IPS Glow, o czym raczej każdy kupujący wie przed zakupem, że występuje w przypadku takiej matrycy czy zmianie kolorów patrząc pod kątem z kolei na matrycę VA. Hitem jest też sprawdzanie monitora na 100% jasności (często dla danego modelu jest to 300 czy nawet 350 cd/m2) w całkowitej ciemności na modelach, które i tak mają wyświetlać wyłącznie SDR i narzekanie, że czerń mocno prześwituje.

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 09 Czerwiec 2019 - 13:32

#67 Użytkownik jest niedostępny   Seledynowy Pou 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2019 - 14:08

Ja w końcu po 2 miesiącach przerzucania monitorów wybrałem Asus PG279Q za 2000 zł z outletu. Oczywiście nie jest idealny, ale dla mnie najlepszy ze wszystkich testowanych. Będę miał chwilę zaktualizuję swój post o dodatkowe wpisy.
Dla mnie priorytetem było znaleźć matrycę na IPS najszybszą jaka jest :)

#68 Użytkownik jest niedostępny   drobina 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Czerwiec 2019 - 12:22

Zobacz postTomciu, o 09 Czerwiec 2019 - 00:39, napisał(a):

Panowie, wystarczy zapytać u źródła. Viewsonic potwierdził, że skończył produkcję monitorów z serii XG2703-GS.
Poniżej screen, gdzie wrzucałem już go na forum:
Załącznik viewsonic.JPG
http://forum.pclab.p...st__p__15509781

Widzę, że kontaktowałeś się z ViewSonic America, które zarządza niezależnie swoim portfolio produktowym. To że czegoś nie ma VSAmerica, nie znaczy, że nie będzie produkowane dla VSEurope.
Załączam screena z rozmowy z moim znajomym pracującym dla VSEurope. Data to 07.06.2019
Musiałem lekko wyedytować screena z uwagi na dane osobowe oraz wtrącenie innego wątku, ale zaręczam, że sens nie został wypaczony. Dodam również, że nie chciałoby mi się preparować takiego info dla trollowania. Jeśli coś by się zmieniło w tym temacie to dam znać, jestem na bieżąco.

#69 Użytkownik jest niedostępny   goodboy22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2019 - 15:21

Moje oczekiwania co do monitora:

Niezła czerń
100% sRGB lub Quantum Dot
Nie wnerwiające gamma shift
W miarę ostry obraz w ruchu
Porządna obudowa z matowego plastyku i/lub aluminium, do tego regulacja wysokości
freesync/g-sync i minimum 100Hz

To wszystko, sądzę, że nie są to jakieś nierealne oczekiwania, monitorów z takim spec jest co najmniej kilka, lecz te, z którymi miałem styczność wszystkie miały wady, ostatnio bawiłem się trzema sztukami MSI MAG241CR każda miała bad pixele i paprochy w znaczącej ilości, z bólem serca oddałem poczekam kilka miesięcy może trafię na lepszą partię.... a póki co męczę się na BenQ EW277HDR, który ma spore smużenie (dla mnie stanowczo za duże, obraz w ruchu jest rozmyty w grach tragedia) oraz dziwny problem z uzyskaniem przyzwoitej bieli. Po wielu bojach udało mi się skalibrować szarą lekko przebrudzoną biel. Jak na złość ten monitor nie ma żadnych wad fabrycznych zero badów paprochów itp.

#70 Użytkownik jest niedostępny   slawinho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2019 - 21:34

https://allegro.pl/o...c-10-7886293696
Znalazłem coś takiego dlaczego tak tanio?
Bo już miałem kupować predatora.

#71 Użytkownik jest niedostępny   Seledynowy Pou 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2019 - 23:02

Hm, wygląda ok, poza gwarancją z 36 na 24 miesiące.
Możliwe że może mieć problem z podświetlaniem jak większość. Ale co zrobić
Ja go mam i jestem zadowolony. Jest lepszy niż predator

#72 Użytkownik jest niedostępny   unadarek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2019 - 23:47

Czy ktoś tu czegoś nie kuma ????? jak wół jest narysowane ;) Nowy w folii - brak wad - c814 - brak bad pixeli - dokladnie sprawdzony !! i to pogrubioną czcionką ,dokładnie sprawdzony nic to nie mówi ????? Jak nie bardzo z myśleniem to już tłumaczę :E monitor pewnie po jakimś zwrocie ,lub po naprawie

#73 Użytkownik jest niedostępny   slawinho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 07:06

Zobacz postunadarek, o 13 Czerwiec 2019 - 00:47, napisał(a):

Czy ktoś tu czegoś nie kuma ????? jak wół jest narysowane ;) Nowy w folii - brak wad - c814 - brak bad pixeli - dokladnie sprawdzony !! i to pogrubioną czcionką ,dokładnie sprawdzony nic to nie mówi ????? Jak nie bardzo z myśleniem to już tłumaczę :E monitor pewnie po jakimś zwrocie ,lub po naprawie

Tak przypuszczałem że po zwrocie albo naprawie czyli pozostaje nowy za 3 tys że sklepu i czy te matryce nowe partie z 2018 roku maja naprawione wady pierwszych egzemplarzy.
W sumie gdyby tak było to dał bym te 3 tys

https://allegro.pl/o...3-gs-8134452673
Jeszcze tego mam na oku ktoś z forum stamtąd kupił i jest zadowolony cena ekstra lepsze to niż tn czy krzywe va

Ten post był edytowany przez slawinho dnia: 13 Czerwiec 2019 - 07:03

#74 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 16:54

Zobacz postslawinho, o 13 Czerwiec 2019 - 08:06, napisał(a):

Tak przypuszczałem że po zwrocie albo naprawie czyli pozostaje nowy za 3 tys że sklepu i czy te matryce nowe partie z 2018 roku maja naprawione wady pierwszych egzemplarzy. W sumie gdyby tak było to dał bym te 3 tys.

Ja tak wziąłem sztukę w outlecie X-KOMu za 1899 zł wiedząc, że monitor jest po wymianie matrycy i że ma mieć też jakieś ryski na obudowie i podstawie (na podstawie żadnych kompletnie nie stwierdziłem, a przez miesiąc by mi się to rzuciło mi w oczy, także trochę na wyrost nawet ta wada podana), produkcja listopad 2018 z tyłu obudowy i jest to dobra sztuka jak na to co widziałem na forach, zostawiłem już wpis wraz z linkiem do filmiku w innym temacie, także tamten zalinkuję: http://forum.pclab.p...st__p__15519723

Nawet z innym użytkownikiem doszliśmy do wniosku, że kwestia BLB może być tutaj też nieco lepsza, bo po wymianie matrycy ramka już nie przylega tak mocno jak wcześniej, dodatkowo jak w tym ASUSie wymieniają część, to istnieje też możliwość taka, że jest to sprawdzane po zamontowaniu dokładniej niż na tych nowych sztukach z taśmy idących.

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 13 Czerwiec 2019 - 17:11

#75 Użytkownik jest niedostępny   slawinho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 19:16

Ja zaryzykuje i kupuje to
https://allegro.pl/o...klep-7370956521
wiem że powystawowe i z austrii pewnie bleeding bedzie i ciekawe jakie to partie pierwsze czy nowsze.
Jak mi nie spasuje to oddam i kupie predatora z xkomu

#76 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 19:21

Zobacz postslawinho, o 13 Czerwiec 2019 - 20:16, napisał(a):

Ja zaryzykuje i kupuje to
https://allegro.pl/o...klep-7370956521
wiem że powystawowe i z austrii pewnie bleeding bedzie i ciekawe jakie to partie pierwsze czy nowsze.
Jak mi nie spasuje to oddam i kupie predatora z xkomu.

Dwie sztuki ma. Może warto żebyś zapytał o datę produkcji? Z tyłu na etykiecie jest łatwo dostępne więc nie powinien problemu sprzedawca robić ze sprawdzeniem. Pamiętaj, że tu piszą o 12msc gwarancji tylko. Normalnie jest 36m, więc różnica spora.

Wiem, że teoretycznie sprzedawce 2 lata rękojmia obowiązuje, ale to jest w kategorii powystawowe, a nie nowe, więc kwestia czy w razie czego po 12. miesiącu od zakupu faktycznie w razie usterki da się coś wywalczyć.

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 13 Czerwiec 2019 - 20:02

#77 Użytkownik jest niedostępny   slawinho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 19:52

Zaryzykuje sprzedali już parę tych monitorów komentarze pozytywne może te z wystaw są lepszej jakości bo to na pokaz były używane.
gwarancja krótka wiem ale w sklepach dają na 2 lata i pewnie tez większość sprzedają ze zwrotów.
Ips glow czy delikatny bleeding może być byle w grach wszystko działało jak należy mniejszy sttuterring i tearing przy mojej słabej karcie graficznej i 40-50 klatkach w 2k

#78 Użytkownik jest niedostępny   Fjubens 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 20:32

Jest teraz też opcjonalnie świeżo wystawiony Acer, który co prawda jest teoretycznie półkę niżej od PG279Q i Predatora, ale też 1440p 144Hz IPS 8-bit z regulacją wysokości i pivotem, no i cena zdecydowanie niższa: 1399 zł z 2-letnią gwarancją.
https://allegro.pl/o...wqhd-8022934699
https://www.displays.../model/21b016eb

Edit: Za 1999 zł wystawili też PG279Q, tylko tu już nie poserwisowy, a ze zwrotu, także kwestia szczęścia i tego co było powodem zwrotu: https://allegro.pl/o...65hz-8197373603
Swoją drogą wołali za te PG279Q 1799 zł, a ktoś mi pisał tu na forum, że nawet 1699 zł, także widać schodzą te monitory i podnieśli cenę. :(

Podstawka tego Acera ZF270HUA po stokroć bardziej do mnie przemawia niż w wykonaniu predatora. ;'X

Ten post był edytowany przez Fjubens dnia: 14 Czerwiec 2019 - 19:16

#79 Użytkownik jest niedostępny   slawinho 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 20:42

Jest wystawiony predator z xkomu za 1900 zł też ze zwrotu a to mi sie żle kojarzy musiało byc coś z matrycą.
Zalezy mi na gsync i szybkości matrycy asus ma najszybszą.
Już kupiłem jak dojdzie przetestuje i dam znać co jest nie tak że tylko 2400 zł

Wole już te powystawowe niż ze zwrotu bo raczej nikt nie wraca monitora ze względu na rysy na podstawce tylko musiało być coś z wyświetlaczem raczej

#80 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2019 - 20:43

Zobacz postgoodboy22, o 11 Czerwiec 2019 - 15:21, napisał(a):

Moje oczekiwania co do monitora:

100% sRGB
To akurat bida jest.

• (5 Stron)
  • +
  • « Pierwsza