Skocz do zawartości
CyBu318

Mam już dosyć dzuadostwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Oni będą produkować matryce w zakresie 10 - 32", 43" niestety nie ;) Z cenami nie mogą przegiąć bo ich LG zdusi zanim dobrze wystartują.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że mają być 55 calowe monitory OLED od Della to ja wiem tylko gdzie zmieścić takie bydle na biurku? Mnie interesują właśnie 32 cale lub 43 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować 55" monitor zamiast TV gdy mamy już HDMI 2.1? To jedna i ta sama matryca, nie wiem komu oni chcą to wciskać i to zapewne po zawyżonych cenach :E Wypalać się nie przestanie.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ten ciekawy monitor? 27" i 1080p to naprawdę kiepskie połączenie, bardzo kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy szkoda tylko że znowu FullHD na 27 calach mogli dać to 1440p

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ten ciekawy monitor? 27" i 1080p to naprawdę kiepskie połączenie, bardzo kiepskie.

Mam takie i się ani trochę nie zgadzam, więc jak dla kogo kiepskie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo się zgadza, aby zaliczyć opad szczeny to trzeba coś znacznie więcej niż 4000 czy 5000:1, np. OLED no ale jak na razie nie ma takich monitorów, ale jakiś cień szansy jest, że powstaną w najbliższych latach.

https://www.anandtech.com/show/14191/joled-starts-construction-of-new-printed-oled-facility

Przeczytałem wszystkie komentarze pod tym artykułem i nie ma hajpu. Firma się ceni, za jakiś nieduży model 22" ponoć krzyczą sobie 5000$, więc raczej będą to monitory na rynek profesjonalny/medyczny i póki co można zapomnieć o mainstreamie oraz gamingu za normalne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie komentarze pod tym artykułem i nie ma hajpu. Firma się ceni, za jakiś nieduży model 22" ponoć krzyczą sobie 5000$, więc raczej będą to monitory na rynek profesjonalny/medyczny i póki co można zapomnieć o mainstreamie oraz gamingu za normalne pieniądze.

 

A jak mają się nie cenić jak te monitorki 21,6" produkują na linii pilotażowej i nie są i nie będą gotowi na masową produkcję do końca tego roku ;)

 

https://www.j-oled.com/eng/press/2018-6-26/

 

A pilot line (substrate size: G4.5 [730×920mm]) was opened at Ishikawa Technology Development Center in 2016. Currently, 21.6-inch 4K high-resolution OLED displays produced at this pilot line are being shipped for use in medical and high-end monitors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to ten monitor nie jest już produkowany i do kupienia jest tylko to co ostało się z resztek (za chwilę ten monitor podzieli losy Eizo Foris FG2421). Wszystko co najlepsze zostało już poprzebierane zostały tylko "odpady" lub przepakowane zwroty (mała szansa na leżak magazynowy).

Aż się zarejestrowałem, żeby zapytać o źródło tej informacji. Zapytałem też u źródła (ViewSonic Europe), i nie potwierdzili tej informacji. Zapewnili, że monitor XG2703-GS jest dostępny i kolejne partie są zaplanowane do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd są te dziwne ploty o zakończeniu produkcji... Monitor jest dostępny nawet na amazon.com

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stąd że często jak w sklepach z elektroniką coś się kończy, "sprytny" sprzedażowiec wpada na pomysł by wciskać kit o zakończeniu produkcji, byś sobie wybrał i kupił coś innego co mają. Za często już widywałem ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd są te dziwne ploty o zakończeniu produkcji... Monitor jest dostępny nawet na amazon.com

 

 

Pewnie stąd że często jak w sklepach z elektroniką coś się kończy, "sprytny" sprzedażowiec wpada na pomysł by wciskać kit o zakończeniu produkcji, byś sobie wybrał i kupił coś innego co mają. Za często już widywałem ten zabieg.

 

Panowie, wystarczy zapytać u źródła. Viewsonic potwierdził, że skończył produkcję monitorów z serii XG2703-GS.

Poniżej screen, gdzie wrzucałem już go na forum:

post-280405-15600371676292_thumb.jpg

http://forum.pclab.pl/topic/1282278-ViewSonic-XG2703-3-04900-z%C5%82-vs-Acer-Predator-XB271HUBMIPRZ-2-39900-z%C5%82/page__view__findpost__p__15509781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa 2019 roku a ja dalej nie mam monitora.

Wszystkie monitory do PC na rynku to mają jakieś wady.

Uzywam 6 letniego LG na TN 22 cale i chciałbym zmienić na coś konkretnego.

Ale poniżej 3 tysięcy nie ma nic a wydawać 11 tys na cos takiego ASUS ROG PG27UQ to lepiej jakiś TV kopic czy dołożyć do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa 2019 roku a ja dalej nie mam monitora.

Wszystkie monitory do PC na rynku to mają jakieś wady.

Uzywam 6 letniego LG na TN 22 cale i chciałbym zmienić na coś konkretnego.

Ale poniżej 3 tysięcy nie ma nic a wydawać 11 tys na cos takiego ASUS ROG PG27UQ to lepiej jakiś TV kopic czy dołożyć do auta.

 

Z jakiego powodu nie masz nadal nowego monitora? Odnoszę wrażenie, że mimo wszystko niektórzy mają nierealne wyobrażenia o monitorach, rozumiem, że komuś przeszkadza przykładowo BLB, ale narzekania są też na IPS Glow, o czym raczej każdy kupujący wie przed zakupem, że występuje w przypadku takiej matrycy czy zmianie kolorów patrząc pod kątem z kolei na matrycę VA. Hitem jest też sprawdzanie monitora na 100% jasności (często dla danego modelu jest to 300 czy nawet 350 cd/m2) w całkowitej ciemności na modelach, które i tak mają wyświetlać wyłącznie SDR i narzekanie, że czerń mocno prześwituje.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu po 2 miesiącach przerzucania monitorów wybrałem Asus PG279Q za 2000 zł z outletu. Oczywiście nie jest idealny, ale dla mnie najlepszy ze wszystkich testowanych. Będę miał chwilę zaktualizuję swój post o dodatkowe wpisy.

Dla mnie priorytetem było znaleźć matrycę na IPS najszybszą jaka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wystarczy zapytać u źródła. Viewsonic potwierdził, że skończył produkcję monitorów z serii XG2703-GS.

Poniżej screen, gdzie wrzucałem już go na forum:

post-280405-15600371676292_thumb.jpg

http://forum.pclab.pl/topic/1282278-ViewSonic-XG2703-3-04900-z%C5%82-vs-Acer-Predator-XB271HUBMIPRZ-2-39900-z%C5%82/page__view__findpost__p__15509781

 

Widzę, że kontaktowałeś się z ViewSonic America, które zarządza niezależnie swoim portfolio produktowym. To że czegoś nie ma VSAmerica, nie znaczy, że nie będzie produkowane dla VSEurope.

Załączam screena z rozmowy z moim znajomym pracującym dla VSEurope. Data to 07.06.2019

Musiałem lekko wyedytować screena z uwagi na dane osobowe oraz wtrącenie innego wątku, ale zaręczam, że sens nie został wypaczony. Dodam również, że nie chciałoby mi się preparować takiego info dla trollowania. Jeśli coś by się zmieniło w tym temacie to dam znać, jestem na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania co do monitora:

 

Niezła czerń

100% sRGB lub Quantum Dot

Nie wnerwiające gamma shift

W miarę ostry obraz w ruchu

Porządna obudowa z matowego plastyku i/lub aluminium, do tego regulacja wysokości

freesync/g-sync i minimum 100Hz

 

To wszystko, sądzę, że nie są to jakieś nierealne oczekiwania, monitorów z takim spec jest co najmniej kilka, lecz te, z którymi miałem styczność wszystkie miały wady, ostatnio bawiłem się trzema sztukami MSI MAG241CR każda miała bad pixele i paprochy w znaczącej ilości, z bólem serca oddałem poczekam kilka miesięcy może trafię na lepszą partię.... a póki co męczę się na BenQ EW277HDR, który ma spore smużenie (dla mnie stanowczo za duże, obraz w ruchu jest rozmyty w grach tragedia) oraz dziwny problem z uzyskaniem przyzwoitej bieli. Po wielu bojach udało mi się skalibrować szarą lekko przebrudzoną biel. Jak na złość ten monitor nie ma żadnych wad fabrycznych zero badów paprochów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wygląda ok, poza gwarancją z 36 na 24 miesiące.

Możliwe że może mieć problem z podświetlaniem jak większość. Ale co zrobić

Ja go mam i jestem zadowolony. Jest lepszy niż predator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu czegoś nie kuma ????? jak wół jest narysowane ;) Nowy w folii - brak wad - c814 - brak bad pixeli - dokladnie sprawdzony !! i to pogrubioną czcionką ,dokładnie sprawdzony nic to nie mówi ????? Jak nie bardzo z myśleniem to już tłumaczę :E monitor pewnie po jakimś zwrocie ,lub po naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu czegoś nie kuma ????? jak wół jest narysowane ;) Nowy w folii - brak wad - c814 - brak bad pixeli - dokladnie sprawdzony !! i to pogrubioną czcionką ,dokładnie sprawdzony nic to nie mówi ????? Jak nie bardzo z myśleniem to już tłumaczę :E monitor pewnie po jakimś zwrocie ,lub po naprawie

Tak przypuszczałem że po zwrocie albo naprawie czyli pozostaje nowy za 3 tys że sklepu i czy te matryce nowe partie z 2018 roku maja naprawione wady pierwszych egzemplarzy.

W sumie gdyby tak było to dał bym te 3 tys

 

https://allegro.pl/oferta/solidny-monitor-viewsonic-27-xg2703-gs-8134452673

Jeszcze tego mam na oku ktoś z forum stamtąd kupił i jest zadowolony cena ekstra lepsze to niż tn czy krzywe va

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem że po zwrocie albo naprawie czyli pozostaje nowy za 3 tys że sklepu i czy te matryce nowe partie z 2018 roku maja naprawione wady pierwszych egzemplarzy. W sumie gdyby tak było to dał bym te 3 tys.

Ja tak wziąłem sztukę w outlecie X-KOMu za 1899 zł wiedząc, że monitor jest po wymianie matrycy i że ma mieć też jakieś ryski na obudowie i podstawie (na podstawie żadnych kompletnie nie stwierdziłem, a przez miesiąc by mi się to rzuciło mi w oczy, także trochę na wyrost nawet ta wada podana), produkcja listopad 2018 z tyłu obudowy i jest to dobra sztuka jak na to co widziałem na forach, zostawiłem już wpis wraz z linkiem do filmiku w innym temacie, także tamten zalinkuję: http://forum.pclab.pl/topic/1282632-Moja-boje-z-zakupem-szybkiego-i-w-miar%C4%99-dobrego-monitora/page__view__findpost__p__15519723

 

Nawet z innym użytkownikiem doszliśmy do wniosku, że kwestia BLB może być tutaj też nieco lepsza, bo po wymianie matrycy ramka już nie przylega tak mocno jak wcześniej, dodatkowo jak w tym ASUSie wymieniają część, to istnieje też możliwość taka, że jest to sprawdzane po zamontowaniu dokładniej niż na tych nowych sztukach z taśmy idących.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...