Skocz do zawartości
Zindo

Telefon do 1200 zł długo działający na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Przesiadam się z Lumii 640 na coś innego z androidem. Kwota do 1200 zł.

 

Moje wymagania/ do czego będę używał/ oczekiwania:

- nawigacja turystyczna na rowerze przy włączonym ekranie i GPS (dobrze działający) stąd potrzeba długiego działania na baterii, obecnie mam power banka ale często się odłącza w trakcie jazdy.

- przeglądanie stron, YT, apki do nawigacji/mapy

- nieirytujący, niezacinający się (żwawo działający), w miarę solidny.

- chciałbym go używać przynajmniej 3 lata :-)

- nieskomplikowany interfejs, ten z Lumii mi odpowiadał, nie potrzebuje miliona ustawień.

- nfc - opcjonalnie na razie nie zamierzam wykorzystywać.

 

Z długim czasem na baterii znalazłem:

- Xiaomi Mi A2 lite

- Asus zenfone Max Pro M1 / Max Pro M2

- Moto G7 Power

- w jakimś sklepie proponowali mi jakieś Oppo a w innym galaxy A50

 

Na papierze wyglądają podobnie poza rozdzielczością ekranu i kategorią LTE. Jakieś za lub przeciw do ww. propozycji ? Jak macie jakieś inne typy jestem otwarty na propozycje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Max pro m2. Bateria, jakość wykonania (metal), ogólna wydajność.

 

Co do interface, to lumii był Windows, którego już nie ma na rynku. Także nie licz na taką prostotę. Co najwyżej możesz sobie motyw ala Windows zainstalować i mieć kafelki.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Pro M2 z tego zestawienia sprawdzi się najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej - mam, polecam, jakbyś miał jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj glos leci na asusa tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Redmi note 5 oferuje w zasadzie to samo co m2 czy a50 a jest sporo tańszy ;)

NFC tylko nie ma

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Redmi note 5 oferuje w zasadzie to samo co m2 czy a50 a jest sporo tańszy ;)

NFC tylko nie ma

 

 

Weź już przestań. Rn7 na rynku, w wątku lepsze słuchawki a ty co chwila wyskakujesz z tym rn5 jak taki jeden forumowicz z htc ;)

 

Powies sobie plakat w kibelku tego całego rn5 i medytuj w samotności.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o cena/możliwości to nie dziwię się że Redmi Note 5 jest polecany bo to świetny smartfon w swojej cenie .

 

Co do tematu głos na Asusa , tym bardziej że powinien jeszcze dostac trochę aktualizacji i ma poza bateria itp. solidny głośnik co może się przydać do nawigacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o cena/możliwości to nie dziwię się że Redmi Note 5 jest polecany bo to świetny smartfon w swojej cenie .

 

Co do tematu głos na Asusa , tym bardziej że powinien jeszcze dostac trochę aktualizacji i ma poza bateria itp. solidny głośnik co może się przydać do nawigacji

 

 

No ok, ale warto, aby był adekwatny do potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat oficjalna cena rn7 a rn5 jest bardzo zblizona, az zal kupowac dzisiaj rn5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odzew. To o czym zapomniałem wspomnieć (dzięki @Above) to dobry głośnik w trybie głośnomówiącym. Korzystam przy nawigacji samochodowej/rowerowej i na plaży jak radyjko gra :-)

Miałem w ręku Mi A2 lite - zaleta - niezbyt duży a przez to poręczny i czysty andek. Moto G7 Power troche poklikałem i wydaje się ok - nie przeszkadzała mi rozdzielczość HD+, Asusem Max Pro M2 nie bawiłem się zbyt dużo bo jakiś klient go unieruchomił :o Co ważne oglądane fony miały nieodstający aparat.

Najchętniej przygarnąłbym coś z ekranem 16:9 bo do patrzenia na mapy byłoby lepsze ale chyba nic takiego nie ma do tych wymagań...

Edytowane przez Zindo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja dorzucę pod rozwagę Samsunga A70 2018, a najlepiej A80, ponieważ spełnia normę IP68 to na rower może być przydatne ale go już trudno kupić. Z drugiej strony na rower chyba lepiej z aluminiową obudową.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To teraz pytanie. Telefon spada z uchwytu, rower sie przewraca i tlucze się ekran.

Koszty wymiany IPS vs amoled...

Druga sprawa. Trip na 3-4h na załączonej nawigacji. Statyczny obraz przez kilka godzin na dodatek na Max jasności, bo słońce. Rozumiem, że w takiej sytuacji obieramy wersję, że amoled się nie wypala?

No i na jak długo wystarczy bateria w amoledzie odnosząc się do ostatnio wskazanych wykresów poboru prądu wobec ips?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie. Telefon spada z uchwytu, rower sie przewraca i tlucze się ekran.

Koszty wymiany IPS vs amoled...

Druga sprawa. Trip na 3-4h na załączonej nawigacji. Statyczny obraz przez kilka godzin na dodatek na Max jasności, bo słońce. Na jak długo wystarczy amoled? Na jak długo wystarczy bateria w amoledzie odnosząc się do ostatnio wskazanych wykresów poboru prądu?

Z przeciwnikiem Amoleda nie rozmawia się o Amoledzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnies się merytorycznie do moich argumentów bo widać, że nie potrafisz w tej sytuacji i od razu ucinasz dyskusje ;)

 

I raczej jestem przeciwnikiem ignorancji, bagatelizowania i pomijania oczywistych kwestii przez Was a nie samego amoled jako tako. Zawsze powtrzalem i będę powtarzał - jakość generowanego obrazu super, jakość technologii i jej trwałość - do dupy.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP68 mogłoby być na rower ale tylko raz mi się zdarzyło jechać w ulewie. Obudowa może być plastikowa lub metalowa, szkło odpada (pewnie od razu pajączek). Na rower zamierzam włożyć telefon w etui ochronne i dopiero w uchwyt. Do do czasu pracy na ekranie to nawet do 8 - 9 godz. podczas dłuższych wypadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także daj sobie spokój z amoledami.

Zenfone max pro m2. Nic innego tu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna była by tez Motorola G6 plus ale jest szklana, jej zaleta to bardzo dobry frontowy głośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie aż nad to. Honor 10 to poniekąd fotofon, nastawiony na zdjęcia. Honor play to praktycznie to samo ale ze słabszym aparatem. Lepszy wybór niż 10 w tym przypadku.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te honory i Huawei mają słabe głośniki zewnętrzne. Do nawi na rowerze niezbyt by się to sprawdziło .

 

Szkoda przedłużać Zenfone max pro M2 wygrywa ta batalię moim zdaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazanie faworyta. Czy jakieś wady G7 Power i Mi A2 lite w stosunku do Max Pro M2 ? W Pro M2 jest pewnie najlepszy aparat czy coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bierz m2 pro i będziesz zadowolony.Kupiłem jakiś czas temu żonie, warunkiem była duża bateria i nic porównywalnego nie znalazłem. Czas pracy rewelka-cały dzień piłowania nie jest wyzwaniem, aparat robi całkiem ładne zdjęcia, prawie czysty android co też osobiście zaliczam na plus, jasność wyświetlacza na wysokim poziomie.Ma pewne wady, dla mnie mało istotne np.brak szybkiego ładowania, ale akurat tu nie ma się czym martwić.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatecznie Zenka Max Pro M2. :-)

Zapoznałem się też w sklepie z G7 power i Zenfonem Max Pro M1. Zarówno G7 power jak i M1 też są fajne choć nieco słabsze ale też mają niższą cenę. Jeśli ktoś szuka fona z duża baterią to też można je rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim faworytem w takiej kategorii bylby na dzien dzisiejszy mi a3 - czysty android + nie fhd ekran amoled + energooszczedny procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...