Skocz do zawartości
tessir

i9-9900K - Podkręcanie turbo boost

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie podkręcania i9-9900K.

Standardowo wiem jak podkręcić ten CPU - zwiększamy mnożniki, wyłączamy wszelkie stany energetyczne, ale co za tym idzie rośnie nam mocno zapotrzebowanie na energię.

Moja sprawa wygląda tak, że chcę zachować niższe zużycie ale też delikatnie podkręcić. Pytanie jak to zrobić? Nie chcę ustawiać stałego napięcia, ponieważ komputer często zostawiam uruchomiony czy np pracuję w programach, które nie wymagają aż takiej wydajności i istotne jest dla mnie, by zegary mogły sobie spadać.

Na ten moment po prostu w biosie zostawiłem wszystko fabrycznie i tylko podniosłem zegary Turbo Boosta.

Jak wiadomo i9 boostuje na 1 rdzeniu do 5ghz, na wszystkich 8 do 4.7 - przestawiłem watrość "47" na "48" i proc normalnie boostuje do 4.8ghz na 8 rdzeniach. Jest to dobra droga?

Najchętniej ustawiłbym go identycznie jak świeżo pokazany model i9-9900KS - czyli bazowe taktowanie przestawić na 4.0 + do tego turbo boost ma 5.0. Jest to dobry pomysł czy takie podkręcanie z turbo boostem ma jakieś wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Po co? Dużego wzrostu wydajność nie będzie, a temperatury polecą jak szalone.

 

Jakie chłodzenie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslak - wyrabia się ten Twój Dark Rock Pro 4 na 9900K z AVXem przy tym 1.25v ?

Ustawiłem sztywno 1,24v i na Fortisie (wieeeeemmm... tymczasowo) po 30 sekundach mam throttla bo wbija na 100C gdy lata na 5,0Ghz.

Nie chcę Noctua - zaburza mi "dark look" wnętrza - a taki Roczek by pasił. Polecisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslak - wyrabia się ten Twój Dark Rock Pro 4 na 9900K z AVXem przy tym 1.25v ?

Ustawiłem sztywno 1,24v i na Fortisie (wieeeeemmm... tymczasowo) po 30 sekundach mam throttla bo wbija na 100C gdy lata na 5,0Ghz.

Nie chcę Noctua - zaburza mi "dark look" wnętrza - a taki Roczek by pasił. Polecisz ?

Jeśli Noctua Ci bardziej pasuje niż Dark Rock z jakichś względów, ale problemem jest wyłącznie kolor, to można od pewnego czasu zmienić jej wygląd - stare brązowe wentylator/y sprzedać, kupić chromax/y albo nawet industrial taniej i covery na heatpipe'y i masz efekt fajny, np.: https://noctua.at/media/catalog/product/cache/2/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/a/na_hc4_chromax_black_8.jpg

 

Trzeba tylko mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie dalekie od ekonomicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...