Skocz do zawartości
skitty

Sens fx 8350?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie chce wymieniać płyty głównej oraz ram, mam możliwość kupna fx 8350 4ghz. Obecnie na morele jest w promocji za 296zł.

 

 

 

Procesor: AMD Phenom II x4 965 3,4GHz

 

Płyta główna: ASRock 970DE3/U3S3

 

Karta graficzna: Sapphire rx 550 2gb

 

RAM: 2x 4 GB 1600(?) MHz

 

Zasilacz: SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

 

SSD SanDisk 240 GB

 

 

 

Wiem, że lepiej kupić ryzena, ale nie mam kasy aktualnie na zmianę płyty głównej i ram. Dlatego chciałem was zapytać, czy jest sens wymiany mojego procesora na fx 8350? Jest dostępny na morele w cenie 296zł z chłodzeniem wraith, jednak nie wiem, czy te chłodzenie jest dobre. Do tego fxa nie musiałbym wymieniać płyty głównej ani ramu. Jednak z drugiej strony, czy wszystko będzie śmigać w takim zestawieniu dobrze? Płyta główna ma już pare lat, ale działa póki co bez zarzutów.

 

 

 

PS: Nie mam kasy na wymiane płyty głównej oraz ramu, dlatego nie piszcie mi o ryzenach ;p

 

PS2: Mam monitor 1360x768 oraz potrzebuje tylko póki co zagrać w fortnite na najniższych ustawieniach, więc raczej wszystko śmigałoby spokojnie bez żadnych cięć i spadków fps do 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kiedyś zmieniłem właśnie z tego phenoma na FX-8350 i skok jest duży wydajnościowo tym bardziej że teraz gry z tego kożystają ale FX zaczyna w miarę chodzić na dobrych płytach i po OC do przynajmniej 4.4/4.5, ty niestety masz za słabą płytę pod ten procesor, słaba sekcja bez radiatora, prawdopodobnie na stocku będzie throttlował i zrzucał taktowanie moim zdaniem nie ma sensu przy tej płycie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać FX-8350,ale będzie kwestia ile czasu płyta z tym FX wytrzyma.Twoja płyta ma słabą sekcję zasilania,więc odradzam jakiekolwiek próby OC.

Chłodzenie Wraith na bazowym taktowaniu daje sobie radę,wiem o tym bowiem mam zamontowane takie chłodzenie i max.75 st. widziałem

Też wymieniłem Phenoma II X4 akurat 955 na FX-8350,wyrwałem go za 280 zł,ale zakupiłem go tak bardziej na przeczekanie,bowiem najprawdpodobniej wymienię całą platformę na Ryzena 3.generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz brać FX-8350,ale będzie kwestia ile czasu płyta z tym FX wytrzyma.Twoja płyta ma słabą sekcję zasilania,więc odradzam jakiekolwiek próby OC.

Chłodzenie Wraith na bazowym taktowaniu daje sobie radę,wiem o tym bowiem mam zamontowane takie chłodzenie i max.75 st. widziałem

Też wymieniłem Phenoma II X4 akurat 955 na FX-8350,wyrwałem go za 280 zł,ale zakupiłem go tak bardziej na przeczekanie,bowiem najprawdpodobniej wymienię całą platformę na Ryzena 3.generacji

Na który czujnik patrzysz twierdząc że 75c na tym fx to dobry wynik? bo jeżeli na core to ja nie przekraczam u siebie na 1.4v przy 4.6Ghz 57 stopni. Na sekcji maks 72. Powyżej 70 ten procesor już zrzuca taktowanie więc może 75 to twoja sekcja ma? Chyba że patrzysz na TMPIN2 w sieci krążą różne opinie ale to jest temperatura sekcji a nie cpu. Producent podaje max 62c mam ten procesor 3 lata testowany w różnych warunkach i chłodzeniach i po przekroczeniu 70 jest throttling do 1.4ghz

 

BTW do autora, jak już chceesz na tej płycie używać to przyklej chociaż radiatorki na tą sekcję i obniż napięcie na fabrycznych 4Ghz można zejść z napięcia bez obniżania zegara mi się udało przy 4Ghz zbić do 1.3v a jak nie chcesz nic naklejać to zostaw boxowe chłodzenie żeby wentylator dmuchał po sekcji.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na który czujnik patrzysz twierdząc że 75c na tym fx to dobry wynik?

To akurat podczas grania miałem 75 st,mówię serio

 

Miałem włączony RTSS żeby sprawdzić temperatury

 

BTW do autora, jak już chceesz na tej płycie używać to przyklej chociaż radiatorki na tą sekcję i obniż napięcie na fabrycznych 4Ghz można zejść z napięcia bez obniżania zegara mi się udało przy 4Ghz zbić do 1.3v a jak nie chcesz nic naklejać to zostaw boxowe chłodzenie żeby wentylator dmuchał po sekcji.

Radiatorki na sekcję to niegłupi pomysł,tylko trzeba takie radiatorki przykleić mocno,bo mogą spaść i np.spowodować zwarcie na GPU

Undervolting również będzie wskazany na tak słabej płycie co ma autor tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na podkręcaniu tego fxa, ale skoro mówicie, że sekcja zasilania za słaba na ten procesor to powstrzymam się od zakupu. Szkoda, bo na moim phenomie są straszne spadki fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To akurat podczas grania miałem 75 st,mówię serio

 

Miałem włączony RTSS żeby sprawdzić temperatury

 

 

Radiatorki na sekcję to niegłupi pomysł,tylko trzeba takie radiatorki przykleić mocno,bo mogą spaść i np.spowodować zwarcie na GPU

Undervolting również będzie wskazany na tak słabej płycie co ma autor tego wątku

Skoro na osd masz tyle to znaczy że sporo i to nie sekcja a cpu, najprościej zrób test cinebench i będzie wiadomo czy masz throttling czy nie i pokaż wynik, możesz też włączyć hw monitor na czas testu jak możesz chciałbym zobaczyć jak to wygląda :) jak nie to trudno :D

 

Mi nie zależy na podkręcaniu tego fxa, ale skoro mówicie, że sekcja zasilania za słaba na ten procesor to powstrzymam się od zakupu. Szkoda, bo na moim phenomie są straszne spadki fps.

Z FX nie kręconym + z radeonem też nie będzie to chodziło jak powinno bo fx dostaje kopa po OC i w parze ze sterownikiem nvidii.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro na osd masz tyle to znaczy że sporo i to nie sekcja a cpu, najprościej zrób test cinebench i będzie wiadomo czy masz throttling czy nie i pokaż wynik, możesz też włączyć hw monitor na czas testu jak możesz chciałbym zobaczyć jak to wygląda :) jak nie to trudno :D

Mogę wykonać test najszybciej w piątek(do piątku mnie nie ma w domu) i wtedy dam ci znać,dodam od siebie że platformę mam na obudowie bez sensownej wentylacji

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wykonać test najszybciej w piątek(do piątku mnie nie ma w domu) i wtedy dam ci znać,dodam od siebie że platformę mam na obudowie bez sensownej wentylacji

To daj znać uruchom hw monitor w ten sposób rozciągnięty https://zapodaj.net/3ab4606558af0.png.html żeby było widać też zakładkę clocks i podczas cinebencha niech będzie urochomiony, pózniej wrzuć screena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio zupgrade'ować tego kompa to możesz rozważyć przejście na platformę X58. Sensowne płyty da się kupić za 300-350 zł, a procki są tanie jak barszcz (np. 6-rdzeniowy/12-wątkowy X5650 za 70 zł). Pamięci mógłbyś zostawić obecne, ewentualnie dokupić 4GB i mieć 12GB w triple channel.

 

To oczywiści stara platforma, ale nadal całkiem wydajna. Zdecydowanie wydajniejsza od FX (zwłaszcza po oc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko autor nie chce zmieniać platformy

X58,czy ja wiem,całkiem niezła platforma nawet dzisiaj,jak dla mnie ceny płyt odstraszają,a rozważałem nad X58 co ostatecznie postawiłem na AM3+

Ale fakt procki tanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co Wy chcecie?

 

Tak naprawdę, to dobry FX-8350 może być nawet lepszy od mojego Kaby Lake i7-7700K :E

 

Wymaga tylko odpowiedniego taktowania ;)

 

 

 

:E

image_id_2175616.png

 

image_id_1832486.png

 

 

 

:E

 

EDIT:

 

Może również się skuszę na tego procka, bo swego czasu mi się marzył, a dobrą platformę AM3 z obsługą FXów posiadam.

 

ASUS Crosshair IV Extreme z Mugenem 2 oraz pamięciami 4GB 2000MHz CL9 leży sobie na półce, więc kto wie?

 

Tak dla zabawy to czemu nie? :)

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RemiKo

Zauważ że,w realnych warunkach FX-8350 nie ma prawa startu do i7 7700K

Tutaj podałeś wyniki z Cinebench R15 po ekstremalnym OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko autor nie chce zmieniać platformy

Nie chce, bo "nie ma kasy na wymiane płyty głównej oraz ramu". A tutaj RAM by mógł zostać ten sam, a kasa wychodzi taka sama (zakładając, że Phenoma z Asrockiem można sprzedać) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@RemiKo

Zauważ że,w realnych warunkach FX-8350 nie ma prawa startu do i7 7700K

Tutaj podałeś wyniki z Cinebench R15 po ekstremalnym OC

Remiko to napisał żartobliwie :) przecież sam mam ten procesor i osiągnąć na nim nawet 5GHz to trzeba trafić sztukę, to to jest jakiś fartowny rekord świata chłodzony ciekłym azotem, już do 5Ghz na tym CPU potrzeba płyty za 700zł chłodzenia za drugie tyle także ogólnie mówiąc chore. Do czego komu w ogóle testy w cine? wynik w tym a w grach to dwie różne historie :thumbup:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o fx 8300? Czy też będzie płyta główna za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co myślicie o fx 8300? Czy też będzie płyta główna za słaba?

Wszystko poniżej 8350 bez podkręcania nie ma sensu bo jest już totalnie słabe, chyba że potrzebujesz to do renderingu to 8 wątków taktowane nawet 3.0ghz będzie zauważalnie lepsze niż ten phenom. Mówię jak już chcesz to wez tego 8350 i zostaw go na fabrycznych 4.1ghz + zrób UV ze stockowego napięcia bo da się zejść w 99% przypadkach. Przy napięciu rzędu 1.28-1.3v nie będzie tragedii na tej płycie. Ewentualnie zamiast samego nadmuchu z fabrycznego chłodzenia możesz przykleić radiatorki na mosfety dodatkowo, koszt nie duży a zdaje egzamin.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na osd masz tyle to znaczy że sporo i to nie sekcja a cpu, najprościej zrób test cinebench i będzie wiadomo czy masz throttling czy nie i pokaż wynik, możesz też włączyć hw monitor na czas testu jak możesz chciałbym zobaczyć jak to wygląda :) jak nie to trudno :D

W cinebenchu na 99% nie będzie throttlingu, ten test jest zbyt krótki, żeby dobrze rozgrzać cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś puścić tego fx8350 na srogim UV i dowalić dmuchawe na vrm (pierdzielnik z drukarki 3d) lub z tektury i odwraca się wyciągający wentyl z tyłu aby robił za nadmuch dodatkowo można walnąć radiatorki. Jak ci się uda zrobić te 4 GHz na 1.2-1.25v to powinno ci się udać w miarę tego używać.

Jeśli ktoś chce składać platformę na fx to polecam ja swoją upchnąłem chrześniakowi do fortnite razem z 1060 i gania to elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Radiatory + nawiew na sekcje i możesz zmieniać.

 

AirDuct masz w moim podpisie, czyli kierownicę powietrza tylnego wentyla na sekcję zasilania.

 

Jak nie chcesz to przygotuj się na taką historyjkę:

 

https://www.youtube.com/watch?v=O7RLSAjDJqA&feature=em-uploademail

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać uruchom hw monitor w ten sposób rozciągnięty https://zapodaj.net/3ab4606558af0.png.html żeby było widać też zakładkę clocks i podczas cinebencha niech będzie urochomiony, pózniej wrzuć screena ;)

Wykonałem ten test,ale nie w cinebenchu,lecz w Prime 95 i faktycznie przy 65-70 st.zrzuca zegary FX-8350 do ok.1,4 GHz

Jeśli chodzi o chłodzenie Wraith to podczas obciążenia jest słyszalne,ale według mnie tragedii nie ma

Jak będę miał chwilę wolnego czasu to zrobię sobie undervolting procka

a927efd1134c9da8med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wykonałem ten test,ale nie w cinebenchu,lecz w Prime 95 i faktycznie przy 65-70 st.zrzuca zegary FX-8350 do ok.1,4 GHz

Jeśli chodzi o chłodzenie Wraith to podczas obciążenia jest słyszalne,ale według mnie tragedii nie ma

Jak będę miał chwilę wolnego czasu to zrobię sobie undervolting procka

a927efd1134c9da8med.jpg

Czyli masakra bo w grach pewnie masz to samo i gubisz wydajność... możesz sprawdzić poza prime bo FX + prime = problemy z sekcją no i przy takim chłodzeniu z samym cpu. Masz w ogóle APM na tej płycie możliwość jego wyłączenia? jaka rewizja? bo jeżeli twoj fx zachowuje się w ten sposób to masz wydajność jak phenom x4 taktowany na 2.5ghz :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMPIN1 mam max.74 st. i co wiem to jest temperatura sekcji albo NB

 

Czyli masakra bo w grach pewnie masz to samo i gubisz wydajność... możesz sprawdzić poza prime bo FX + prime = problemy z sekcją no i przy takim chłodzeniu z samym cpu.

Zaraz wrzucę Cinebench R20 i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

TMPIN1 mam max.74 st. i co wiem to jest temperatura sekcji albo NB

 

 

Zaraz wrzucę Cinebench R20 i zobaczymy

TMPIN0 - SB

TMPIN1 - NB

TMPIN2 - sekcja

Co do apm to rewizja 1.0 i 1.1 tej płyty pozwala wyłączyć jeśli masz rev 3.0 to już po ptokach że tak powiem i nie utrzymasz zegarów w normie :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMPIN0 - SB

TMPIN1 - NB

TMPIN2 - sekcja

Co do apm to rewizja 1.0 i 1.1 tej płyty pozwala wyłączyć jeśli masz rev 3.0 to już po ptokach że tak powiem i nie utrzymasz zegarów w normie :E

Mam 990XA-UD3 w rev.3.0

Wrzuciłem Cinebench,na końcu testu pojawił się throttling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...