Skocz do zawartości
Azzy

Czy jest sens podkręcać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przychodzę do was z pewnym pytaniem. Czy jest sens i czy da się cokolwiek podkręcić z mojego zestawu? Jest szansa na podniesienie wydajności? Oto mój zestaw:

CPU: Ryzen 5 1600 (boxowe chłodzenie)

GPU: Asus GeForce GTX 1050 TI 4GB GDDR5 128 Bit

RAM: GoodRam DDR4 IRDM X 8GB, 3000MHz, CL16

MOBO: ASRock AB350 Pro4

PSU: XFX Core TS 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. Żeby z tego zestawu wyciągnąć tyle, ile widziałeś przed zakupem we wszystkich tabelkach o wydajności, trzeba mocno kręcić.

 

Zacznij od dokupienia drugiej kości pamięci. Ryzen lubi szybką pamieć, a dual channel to absolutna podstawa dająca nawet 30% wydajności.

 

O kręceniu tego procesora jest pierdyliard filmików na youtube i masa innych poradników.

 

Grafika to niestety gunwo, ale pewnie z 10% i tak da się wyciągnąć. Najprostszy sposób to msi afterburner i podbicie zegarów oraz poboru mocy. Do tego też jest pierdyliard poradników dosłownie wszędzie.

 

Czyli tak:

pamieć->zegary procesora->zegary karty

 

Jeśli którykolwiek z tych elementów będzie ci sprawiał problemy pomimo postępowania zgodnie z poradnikami online, zawsze możesz jeszcze dopytać tu na forum, ale nie spodziewam się, by było to konieczne.

 

No i w takim zestawie musi być koniecznie SSD co najmniej na system. Zakładam, że już jest. A jak nie ma, to od SSD zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprzedać swoją obecną karte i wymienić na coś innego (myślałem o RX 580, dobry pomysł?). Za ile realnie mogę sprzedać tego GTX'a (ma jeszcze rok gwarancji)? Widziałem że na OLX chodzi po 500-600zł ale nie wydaje mi się to realna cena jak za tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprzedać swoją obecną karte i wymienić na coś innego (myślałem o RX 580, dobry pomysł?). Za ile realnie mogę sprzedać tego GTX'a (ma jeszcze rok gwarancji)? Widziałem że na OLX chodzi po 500-600zł ale nie wydaje mi się to realna cena jak za tą kartę.

Lepiej kartę od zielonych do ryzena to po prostu lepiej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie GPU warto pogonic cpu i zrobić duala @3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...