Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Azazell nie martw się, z wiekiem przychodzi totalny zlew na to czy coś jest dziecinne, a zaczyna interesować to czy daje fun. Definicja funu oczywiście indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co?

 

Wyjaśniłem Ci dokładnie po co.

Miałem napisać nieudolna obrona. I tak, to jest memem.

Inkwizycja ma sztampową fabułę, jest nieskomplikowana i nie wymaga myślenia. Dzieciaki grają w GTA V - jeśli sądzisz, że przemoc i wulgaryzmy coś definiują to jesteś naiwny. We wspomnianym przeze mnie Gris nie ma nawet mowy, co nie oznacza, że jest dla dzieci, nawet jak wskazuje na to PEGI.

 

W Zeldzie walczysz z grzybkami, a w Halo z kolorowymi potworkami, które wyglądają niepoważnie. Jeśli taką pierdołą definiujesz dorosłość gry, to Halo jest dla dzieci.

 

Więc ja nie wiem, co definiuje grę dla dzieci, jeśli Ty wiesz, to chętnie przeczytam. Bo już chyba ustaliliśmy na przykładzie powyżej, że potworki nie mają znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W Zeldzie walczysz z grzybkami, a w Halo z kolorowymi potworkami, które wyglądają niepoważnie. Jeśli taką pierdołą definiujesz dorosłość gry, to Halo jest dla dzieci.

 

 

No własnie dlatego Halo mi się nigdy nie podobał :). Może nie tylko z powodu dziwnych przeciwników ale i ogólnie nudna naparzanka :)

 

Więc ja nie wiem, co definiuje grę dla dzieci, jeśli Ty wiesz, to chętnie przeczytam. Bo już chyba ustaliliśmy na przykładzie powyżej, że potworki nie mają znaczenia.

 

No jak potworki nie mają znaczenia? Czyli powiedzmy na przykładzie Dark Souls. Zamiast ze straszydłami walczymi z grzybkami lub innymi sympatycznymi stworzeniami. To co wtedy świadczy o samej grze?

 

Azazell nie martw się, z wiekiem przychodzi totalny zlew na to czy coś jest dziecinne, a zaczyna interesować to czy daje fun. Definicja funu oczywiście indywidualna.

 

Wiesz ja już swoje lata mam :) nie jestem staruch ani młodzian bo jestem po 30tce. Ja jak miałem 3-6lat grywałem w Pirates, Zorro, Karate czy coś w tym stylu na Atari .. Siostra np wolała bardziej dziecinne gierki - np pamietam ze uwielbiala gre gdzie takim dzieckiem w pieluszce się sterowało i pilnowało by nie spadł i nie zabił się - typowa gra dla dzieci i ona to uwielbiała .. Mnie odrzucało :). .. Mając 8 lat grałem już w The Settlers, Civilization 1 czy Eye of the Beholder. A to raczej bardziej gry dla starszych dzieci zwłaszcza patrząc na ten ostatni tytuł.. Oczywiście bywały czasy gdy grywałem np W Raymana bo było bardzo sympatyczna, Mario na Pegasusie czy inne takie gry stworzone dla każdego - Bardzo dużo było tego na Pegasusie. Mimo tego ja jednak preferowałem poważniejsze tytuły :)

 

Dlatego np zamiast Zeldy wolę pograć w innego sandboxa pokroju GTA czy Wieśka. Nawet przechodząc kilkanaście razy.

 

Wiadomo lubie też bajki / filmy np Shrek lub Epoke lodowcową .. Bo jest "fun". Nawet czasami wlącze TV to leci np jakas bajka pokroju Scooby Doo to nawet sobie fragmentami obejrze lukając do obiadku :). Lepiej oglądać takie bajki niż reklamy telewizyjne lub słuchać polityków :P.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego Halo mi się nigdy nie podobał :). Może nie tylko z powodu dziwnych przeciwników ale i ogólnie nudna naparzanka :)

 

No jak potworki nie mają znaczenia? Czyli powiedzmy na przykładzie Dark Souls. Zamiast ze straszydłami walczymi z grzybkami lub innymi sympatycznymi stworzeniami. To co wtedy świadczy o samej grze?

 

Czyli nudna, czy też dla dzieci?

 

Jeśli potworki w Halo mają znaczenie, to jest gra dla dzieci. Według Ciebie jest to gra dla dzieci, czy nie?

 

Ja Ci podałem przykład Halo i jasnej deklaracji nie usłyszałem. Jak to więc świadczy o tej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czyli nudna, czy też dla dzieci?

 

Jeśli potworki w Halo mają znaczenie, to jest gra dla dzieci. Według Ciebie jest to gra dla dzieci, czy nie?

 

Ja Ci podałem przykład Halo i jasnej deklaracji nie usłyszałem. Jak to więc świadczy o tej grze?

 

Nie no nie pytaj mnie o grę Halo bo ja w tą grą interesowałem się jak wyszła jedynka, czyli dawnooooo temu i już praktycznie nic nie pamietam - jedynie co zapamietałem to ze była mega nudna :). CHyba jeszcze w dwójkę troszke pogrywałem ale to już stare czasy... Lepiej podaj jakiś inny przykład :) ?? Jakąś inną gierkę..

 

EDIT: Halo 1 chyba wyszło jakoś w 2000-2002r? Pamietam ze w tym czasie miałem tylko peceta.. I coś mi sięobija o uszy, że wtedy Mega dużo czasu poświęcałem Gothicowi i KOTOR 1. Sąsiad posiadał xboxa i do niego latalem na bijatyki.. Wlasnie on też pogrywał w halo.. No to już tak dawno ze kurcze nie pamietam.. Wiem jedno ze wolałem PC niż xboxa czy ps :). Bo wtedy miałem takie arcydzieła jak Gothic czy inne hiciory z tamtych lat.. (eh to były czasy :)).

 

Oczywiscie to nie jest tak ze nienawidze strzelanek.. Baa swojego czasu uwielbialem Duke Nukem 3D :) Albo Doom 1,2,3 .. Halo jakos mnie odrzucało .. Niby moje klimaty S-F ale jakoś tak nie czułem chęci by kupowac xboxa pod tę grę :). Pare razy sąsiad dał mi w łape pada i pograłem sobie w Halo i jakoś mnie to szybko nużyło..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak potworki nie mają znaczenia? Czyli powiedzmy na przykładzie Dark Souls. Zamiast ze straszydłami walczymi z grzybkami lub innymi sympatycznymi stworzeniami.

No w Soulsach to jest tyle sympatycznych stworzeń... :lol2: Tak, walczymy też z grzybkami, co to świadczy o samej grze? Śmiało, rozwiń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo jakos mnie odrzucało .. Niby moje klimaty S-F ale jakoś tak nie czułem chęci by kupowac xboxa pod tę grę :). Pare razy sąsiad dał mi w łape pada i pograłem sobie w Halo i jakoś mnie to szybko nużyło..

Dwie pierwsze części wyszły na PC.

 

Ciągnąc offtop, Halo było przełomem w gatunku i wprowadziło parę nowości, nieobecnych wcześniej i które stały się standardem.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie pytaj mnie o grę Halo bo ja w tą grą interesowałem się jak wyszła jedynka, czyli dawnooooo temu i już praktycznie nic nie pamietam - jedynie co zapamietałem to ze była mega nudna :). CHyba jeszcze w dwójkę troszke pogrywałem ale to już stare czasy... Lepiej podaj jakiś inny przykład :) ?? Jakąś inną gierkę..

 

Jak Ty potrafisz po opisie lub grafice gry ocenić, czy to jest gra dla dzieci, to przecież po moim opisie Halo też możesz taką tezę postawić. Przecież według Ciebie nie trzeba w coś grać, by ocenić dla kogo to jest. :E

 

A może Sunset Overdrive - strzelasz o stworków z oranżady. :lol2: Też gra dla dzieci, czy jednak dla dorosłych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No w Soulsach to jest tyle sympatycznych stworzeń... :lol2: Tak, walczymy też z grzybkami, co to świadczy o samej grze? Śmiało, rozwiń.

 

Czytaj ze zrozumieniem.. Podpowiem ci doczytaj ostatnie zdanie, które brałeś pod uwagę.

 

Dwie pierwsze części wyszły na PC.

 

A no no jak to napisałeś to faktycznie przypomniało mi się, że też trafiły na PC.

 

Jak Ty potrafisz po opisie lub grafice gry ocenić, czy to jest gra dla dzieci, to przecież po moim opisie Halo też możesz taką tezę postawić. Przecież według Ciebie nie trzeba w coś grać, by ocenić dla kogo to jest. :E

 

Po jakim opisie? Jakiej grafice? O czym mówisz? Przeczytaj mój post jeszcze raz #1280. Dałem ci przykład na podstawie przeciwników i spotykanych postaci.. Upały dają sie we znaki, co? :)

 

Ostatnio sobie pograłem w Yoshi’s Crafted World ale to tak chwile w pociagu. I teraz taka gra jak Yoshi’s Crafted World na przykład w porównaniu do Salt and Sanctuary. Nie jest bardziej skierowana dla młodszego pokolenia? Czy nadal nie widzisz różnic pomiędzy takimi gierkami? Czy dziecku dałbyś do pogrania grę typu Salt and Sanctuary lub jakąś inną gdzie jest przemoc i dużo litrów krwi czy jednak dasz taką przyjemną dla oka platformówke jak Yoshi??

 

Już prościej nie wiem jak tobie napisać :) Albo kolejny przykład Zelda vs GTA 5 / WIesiek 3. Raczej chyba tylko Zelda się nadaje dla młodszego grona niż te dwa pozostałe tytuły, prawda?

 

Dobra nie chce mi się tego tematu wałkować bo szkoda czasu, widocznie nie dociera i nie będzie docierać.. Coś twoje szare komórki nie pracują jak powinny :P

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim opisie? Jakiej grafice? O czym mówisz? Przeczytaj mój post jeszcze raz #1280. Dałem ci przykład na podstawie przeciwników i spotykanych postaci.. Upały dają sie we znaki, co? :)

 

Dobra nie chce mi się tego tematu wałkować bo szkoda czasu, widocznie nie dociera i nie będzie docierać.. Coś twoje szare komórki nie pracują jak powinny :P

 

Ostatnio sobie pograłem w Yoshi’s Crafted World ale to tak chwile w pociagu. I teraz taka gra jak Yoshi’s Crafted World na przykład w porównaniu do Salt and Sanctuary. Nie jest bardziej skierowana dla młodszego pokolenia? Czy nadal nie widzisz różnic pomiędzy takimi gierkami? Czy dziecku dałbyś do pogrania grę typu Salt and Sanctuary lub jakąś inną gdzie jest przemoc i dużo litrów krwi czy jednak dasz taką przyjemną dla oka platformówke jak Yoshi??

 

Już prościej nie wiem jak tobie napisać :)

 

Mój boże. Wróć może do swojego tekstu, który wyśmiałem jako pierwszy. Co tam znowu mądrego wymyśliłeś. Jak połączysz kropki, to może dotrze do Ciebie, o co chodziło z opisem i grafiką.

Nie cwaniakuj.

Ty gry określasz dziecinnymi na podstawie jakichś kryteriów, które da się prosto zaorać, o czym masz wyżej. I jeszcze wciskasz coś o tym, że z czegoś wyrosłeś. Na moje to Ty NIE DOROSŁEŚ do części tytułów, bo klasyfikujesz je jak dziecko.

Twoim problemem jest to, że źle formułujesz pytania. Yoshi nie tyle jest kierowane do młodszego pokolenia, co jest kierowane do wszystkich graczy. Bo w to się może bawić świetnie i dziecko, i dziadek. Natomiast Salt and Sanctuary jest kierowany do osób pełnoletnich, co nie znaczy, że dorosłych.

Na żadne moje pytanie o wymienione przeze mnie gry nie odpowiedziałeś, a w poście do mnie dodajesz sentencję, że już prościej nie umiesz czegoś wytłumaczyć. No weź przestań. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Twoim problemem jest to, że źle formułujesz pytania. Yoshi nie tyle jest kierowane do młodszego pokolenia, co jest kierowane do wszystkich graczy. Bo w to się może bawić świetnie i dziecko, i dziadek. Natomiast Salt and Sanctuary jest kierowany do osób pełnoletnich, co nie znaczy, że dorosłych.

 

 

A gdzie ja pisałem, że Yoshi nie jest skierowane dla starszego grona w tym dorosłych? To, że mówie ze jakas gra jset przeznaczona dla dzieci to nie znaczy iż nie mogą sobie w nia grać starsi gracze.. Np w Mario czy Yoshi to przecież są gry skierowane dla każdego wieku...

 

Przejrzyj poprzednią część tego wątku i pisałem jasno, że gry na Nintendo nie interesują mnie bo są "dla mnie" zbyt dziecinne. Tylko czy dziecinne gry oznacza, że nie są również skierowane dla starszych? Otóż są. To jest tak jakby ktości powiedział, że nie oglądam horrorów bo są za straszne dla mnie i się boje spac, a ciebie straszydła nie ruszaja i uwielbiasz oglądać tego typu straszne filmy.

 

Czego przykładem są bajki w kinach.

 

I podałem ci prosty przykład z przeciwnikami.. Czy Tańczący i wesoly grzybek nie jest zbyt dziecinny w porównaniu do umarlaków lub innych straszydeł np z Dark Souls lub innych hororrów? Jeśli nadal nie kumasz to przykro mi ale juz dalej tej rozmowy nie ciągne bo jak widać nic do ciebie nie dociera. Możę to przez te upały :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.. Podpowiem ci doczytaj ostatnie zdanie, które brałeś pod uwagę.

To może wyrażaj się precyzyjniej, bo akurat w Soulsach walczy się również z grzybkami i innymi "sympatycznymi" przeciwnikami. :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To może wyrażaj się precyzyjniej, bo akurat w Soulsach walczy się również z grzybkami i innymi "sympatycznymi" przeciwnikami. :heu:

 

W Soulsach mamy sympatycznych przeciwników? :P To może w dalszych fazach gry bo ja grałemw Souls 1 i 2 do połowy gdzieś i jakoś nie trafiłem na sympatyczne stworzenia :P

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się spinacie. To jest temat zbiorczy więc się komentuje to co się widzi. Na każdej konferencji szydzę z gier sportowych ale dopóki nie latam po tematach tych gier i nie powtarzam po 50x jak to ich nie trawię to chyba nie ma problemu.

 

Stylistyka gry może być elementem który przekreśla tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako "dziecinne gry" definiuję te które nastawiają się na tanie show, są laickie, względnie proste i przypudrowane kolorystyką, plus może inne cechy. Używam tego często jako zamiennik skomplikowanych opisów. BOTW spełnia większość tych kryteriów, ale czy to źle o nim świadczy? Gry nintendo są nastawione na pierwotne korzenie gier, czyli po prostu dobrą rozrywkę.

Pamiętajmy że gry przede wszystkim dzielą się na te które lubi i te których nie trawimy ;) .

 

Ciekawie zarysował się rynek konsolowy:

-Nintendo stawia na radość z gry, czyli Pacman naszych czasów

-Microsoft na gry sieciowe oraz pokaz grafiki i epickość(chyba)

-Sony rozwija gry fabularne, głównie z ciekawą historią, przekazem, jak i jego formą

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft to już praktycznie również PC, a co do gier typowo PCtowych to stawia się jeszcze na gry dla wymagających, entuzjastów oraz na innowacyjne pomysły. Indyki pominę choć i tam trafia się od czasu do czasu coś ciekawego. Ogólnie PC to wszystkie typy gier oferowane przez konsole plus sporo więcej (rozbudowane strategie, symulatory, e-sport, gry w których sami generujemy otaczającą rzeczywistość itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- remaster Wasteland 1. Wygląda jak remake. :thumbup:

Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

- remaster Wasteland 1. Wygląda jak remake. :thumbup:

Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

 

O mega! Bo Wasteland 3 chyba będzie lipą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lipą, bo? Oceniasz na podstawie jednego zwiastuna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Będzie lipą, bo? Oceniasz na podstawie jednego zwiastuna?

 

Niee tylko.. Mam złe przeczucie po prostu. Problemy wewnątrz firmy jak tworzyli trójkę itp. No ale obym się mylił. Dwójka była znakomita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich konkretnie problemach mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Sorry pomyliły mi się gry :) To wina upałów ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrót z całej imprezy ;) :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...