Skocz do zawartości
dawidoxx

Call of Duty: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

No bo wygląda lepiej

 

 

jak w CoD będzie taka różnica to chylę czoła

 

crysis po modach tez wyglada lepiej niz kazdy bf ale co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywanie COD do Minecraft :lol2: Zeby to chocial mialo cos wspolnego a tam gole 4 sciany z odrobina swiatla :E

 

Nie graj wariata przecież wiesz, jak wygląda zwykły Minecraft - różnica jest ogromna względem tego co widać na filmiku. Żeby CoD zaliczył taki skok jakościowy to nikt by nie miał wątpliwości w ten ich "nowy" silnik. Czy dodanie RT do Quake II sprawiło, że gra wygląda next-genowo? No nie bo to nadal stare truchło z dokooptowanymi bajerami. Dla mnie Modern Warfare wygląda już teraz gorzej od BFV. Rozgrywka, rozgrywką mnie i tak w COD interesuje tylko dobry singiel. Trzymam się tematu grafiki, bo widzę jaka jest ekscytacja tym zagadnieniem a skończy się pewnie jak zawsze.

 

crysis po modach tez wyglada lepiej niz kazdy bf ale co z tego?

 

Battlefield V czy taki Star Wars: Battlefront II nie potrzebują modów żeby wyglądać lepiej od Infinite Warfare czy Modern Warfare. Czy CoD:WWII wygląda lepiej od Battlefield 1?

 

BF1 i V ładniej wygląda od tego CoDa.

 

Dokładnie :thumbup:

 

Widzę różnicę, bf4 wygląda lepiej.

Nie wiem co oglądałeś, bo ja ten filmik.

Jeśli wygląda lepiej niż bf4, to ja nie wiem.

 

To co pokazali to jest z konsoli na PC pewnie dojdą lepsze textury i RTX reszta będzie wyglądać podobnie ;)

 

Na pewno będzie ładniejszy od poprzedniego Call of Duty ale nie czuć tutaj next-gena (chciałbym się mylić)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem że widzicie rożnice na tych filmach z YT gdzie jest głównie pikseloza ;)

Oby dalo rade utrzymac stale 144 i chodzilo lepiej niz bf v ;) bedzie dobra odskocznia od napierdzielania z STG44, ale trzeba czekac do open bety,  bo z filmow to sie gameplayu nie wyczuje.

next gena? smutna prawda ale do tego nowe konsole sa potrzebne.

druga sprawa, SP moze wygladac lepiej niz MP, ja mam takie odczucia po graniu w WW2, gdzie oba tryby na utra, to jednak SP wyglada o wiele lepiej.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem że widzicie rożnice na tych filmach z YT gdzie jest głównie pikseloza ;)

 

Nie pleć bzdur bo o ile kompresja YT ucina szczegółowość textur to cała reszta jest dobrze widoczna. Widać jak wygląda oświetlenie, cieniowanie, obiekty, fizyka, rozgrywka ect. Na screenach też opadu szczęki nie ma, wygląda to dobrze i nic więcej a teraz praktycznie każda nowa gra jest ładna.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka jak nawet o RT nie wspominalismy a Ty wrzucasz przyklad tego badziewnego Mincrafta jakby to mialo cos wspolnego i porownywanie do gry Multi :lol2: Kazdy doskonale wie ze RT bedzie tu tylko jakims skormnym dodatkiem w singlu, ktorego w Multi nikt uzywac nie bedzie, zreszta do dzis nie wiadomo jakich efektow mozna oczekiwac w implementacji RT w tej grze. Najlepsze jest to ocenianie grafiki po gamplay na YT, przeciez wiadomo ze YT nie odda tych detali o ktorych chocby Mestre wspomnial w swoim filmiku. Bf5 tez na filmach nie robi wrazenia tak jak to co sie widzi przed wlasnym monitorem. Dla mnie nowy silnik to nie tylko same textury a chocby takie szczegoly jak animacje postaci, warunki pogodowe, cienie i wiele innych rzeczya a te trudno poki co ocenic poprzez gameplay z YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównując MW do ostatnich codów, to zmiany są bardzo, ale to bardzo duże, BF jest niestety w cieniu od ostatnich lat, więc czy jest potrzeba patrzeć i robić coś w podobie do tego co slabszy rywal? Nie wydaje mi się.

SS retuszowane? taaa ;) Będzie open beta, lepiej będzie można podejść do tematu aby zobaczyć i poczuć to na własnej skórze :)

nie wiem co w tym:

jest lepsze niz to co daliście wyżej.

Cienie? Oświetlenie? Tekstury? wszystko wygląda biedniej. Czy znaczy że gra jest słaba? No nie.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pleć bzdur bo o ile kompresja YT ucina szczegółowość textur to cała reszta jest dobrze widoczna. Widać jak wygląda oświetlenie, cieniowanie, obiekty, fizyka, rozgrywka ect. Na screenach też opadu szczęki nie ma, wygląda to dobrze i nic więcej a teraz praktycznie każda nowa gra jest ładna.

Fizyki w tej grze nie ma, reszta jest na dobrym poziomie odbiegajacym chociazby od bfa, singiel zapewne bedzie najbardziej dopakowany w detale bo taki byc musi zeby poczuc klimat. Tu mamy bardzo szybki gameplay z multi, nie ma w nic nic gorszego chociazby od tego co prezentuje bf. Ja smaczkow spodziewam sie w singlu, nie z multika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka jak nawet o RT nie wspominalismy a Ty wrzucasz przyklad tego badziewnego Mincrafta jakby to mialo cos wspolnego i porownywanie do gry Multi :lol2: Kazdy doskonale wie ze RT bedzie tu tylko jakims skormnym dodatkiem w singlu

 

Ty się podniecasz każdą grą w której jest jakakolwiek wzmianka o RT (na co zwracali Ci uwagę już różni użytkownicy) nawet jeśli zmian trzeba szukać z lubą w rękach a przykład Mincrafta nie ja wywołałem tylko uświadomiłem że i w tej grze dało się uzyskać z pixelulozy fotorealistyczną grafikę.

 

Po Call of Duty: Modern Warfare po prostu nie widać tego nowego silnika to wygląda cały czas podobnie do tego co już widzieliśmy.

 

Sami się nakręcacie a skończy się jak zawsze - przecież to Activision na co liczycie ;)?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się podniecasz każdą grą w której jest jakakolwiek wzmianka o RT (na co zwracali Ci uwagę już różni użytkownicy) nawet jeśli zmian trzeba szukać z lubą w rękach a przykład Mincrafta nie ja wywołałem tylko uświadomiłem że i w tej grze dało się uzyskać z pixelulozy fotorealistyczną grafikę.

 

Po Call of Duty: Modern Warfare po prostu nie widać tego nowego silnika to wygląda cały czas podobnie do tego co już widzieliśmy.

Nie podniecam tylko lubie smaczki o ktorych dotad moglismy tylko pomarzyc a najlepsze jest to ze nawet tutaj o RT nie wspomnialem :E Dobrze ze nie podales przykladu sapera :E Ja nie wiem jak mozesz tak pusta gre pod wzgledem zawartosci porownywac do takiego CODa, naturalne jest to ze w Mincraft da sie uzyskac ladniejsze efekty bo tam do liczenia 4 golych siecacych scian nie potrzeba duzych zasobow wiec porownywanie go do tak zlozonej gry jakim jest COD czy inna gra multi jest naprawde absurdem z twojej strony.

 

Poki co Ty sie niepotrzebnie podniecasz bo ja nawet nigdzie nie wychwalam grafiki tylko wspomnialem o tym ze bf4 wcale nie wyglada lepiej co jest prawda a reszte sobie sam wymysliles, szkoda ze nie przytolyles demek nvidi z RT :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przypominajka

 

Pamiętacie jak zapowiadali Call of Duty: Ghosts i że będzie na nowym silniku?

 

A jak się to skończyło?

 

Call of Duty: Ghosts - "To nie jest silnik zbudowany od zera"

 

Gdy zapowiadano Call of Duty: Ghosts Activion wraz z Infinity Ward chwaliło się, że gra bazuje na zupełnie nowym, next-genowym silniku graficznym. Po obejrzeniu pierwszego zwiastuna wielu graczy jest co do tego nieprzekonanych – i mają rację. Okazuje się, że nie jest to „nowa” technologia, ale stara, tyle że znacznie podrasowana.

 

Zach Volker, główny animator w studiu Infinity Ward, w rozmowie z magazynem Official PlayStation Magazine przyznał otwarcie, że silnik Call of Duty: Ghosts nie jest zupełnie nowy, jak sugerowano wcześniej.

 

Jak mówi:

 

Kiedy mówimy o nowym silniku, mówimy o ulepszaniu wielu ważnych systemów w tej technologii. Nie twierdzimy, że wyrzucamy całą dotychczasową pracę do kosza i zaczynamy wszystko od zera.

 

Według Volkera, „niemożliwe jest stworzenie nowego silnika od podstaw w ciągu dwuletniego cyklu produkcyjnego”. Jak wyjaśnia:

 

Zadaliśmy sobie pytanie, które elementy są najważniejsze i wpływają na cały silnik lub jakość generowanej przez niego oprawy wizualnej? Czy da się je ulepszyć w znaczący sposób? To ich usprawnienie gwarantuje, iż będziemy mieli w rękach nową technologię.

 

Źródło: cdaction

 

Kiedyś sam wierzyłem w te bzdury o nowym silniku. Praktycznie z każdą nową odsłoną CoD jest ta sama zagrywka pod publiczkę.

 

A jeszcze wcześniej twierdzili że nowy silnik nie jest potrzebny, by poprawić grafikę

 

Ciekawa wypowiedź Marka Lamii, szefa studia Treyarch, dotycząca oprawy gry Call of Duty: Black Ops II i wykorzystanego w niej silnika graficznego. Choć część fanów narzeka na to, że tytuł ten korzysta z tej samej technologii, co poprzednie gry z serii, boss Treyarchu nie widzi w tym niczego złego.

 

Zapytany o nowy silnik graficzny przez serwis One of Sword, Mark Lamia odpowiedział:

 

Ludzie cały czas pytają mnie: Czy [black Ops II ma] nowy silnik?. Naszą sytuację porównałbym do remontu domu, to tak jakbyśmy wzięli stary dom i go przebudowali. Wygląda inaczej, ma nową kuchnię, ale to nie znaczy, że musieliśmy wykopywać fundamenty czy usuwać ściany nośne. Jasne, przy takim remoncie możesz nawet pójść dalej i na przykład – trzymając się tej analogii – wymienić hydraulikę i w pewnym sensie to właśnie zrobiliśmy. […] Warto jednak zachować fundamenty, szczególnie jeśli są dobrze położone. Zmieniamy tylko te elementy, które są nam potrzebne, by nasza gra stała się lepsza. Silniki graficzne zmieniają się zawsze, gdy nad nimi pracujemy. […] Inaczej nie moglibyśmy konkurować na tym rynku, i my też modyfikujemy silnik Call of Duty.

 

Dodał także:

 

„Nowy silnik” to coś, co fajnie brzmi w reklamach i tekstach prasowych. Właściwie mógłbym powiedzieć: „Mamy nowy silnik”. No bo co oznacza, czy on jest nowy? Gdzie to się zaczyna a gdzie kończy? Mamy pewne elementy, które powstały dawno temu, ale wiele stworzyliśmy od nowa. […] Rozumiem, że ludzie chcą, żeby gra wyglądała lepiej, mają do tego prawo i doskonale to rozumiem. My też zadaliśmy sobie pytanie: jak zrobić, by gra wyglądała lepiej. Odpowiedzią był nie zupełnie inny silnik, a zmiany w tym, który znamy – zmieniliśmy całkowicie system dynamicznego oświetlenia. Najważniejsze jest dla nas jednak to, by zachować 60 klatek na sekundę i to nam się udało. W pewnym sensie można więc powiedzieć, że mamy nowy silnik – silnik Black Ops II.

 

Źródło: cdaction

 

Ile razy można nabrać się na ten sam numer :E ?

 

Teraz też możecie poczytać że

 

Black Ops 4 pierwszym Call of Duty na nowym silniku graficznym? Twórcy szukają specjalistów.

 

Treyarch, studio tworzące najnowszą część Call of Duty, opublikowało szereg ogłoszeń o pracę. Ich charakter sugeruje, że silnik graficzny wykorzystany w Black Ops 4 czekają znaczące usprawnienia.

 

Studio odpowiedzialne za poprzednie odsłony Black Ops szuka chociażby starszego inżyniera technologii, który będzie pracował nad „nowym, przełomowym hitem” studia.

 

„Potrzebujemy kogoś, kto będzie projektował i wprowadzał nowe funkcje graficzne w ciągu całego procesu produkcyjnego” - informuje Treyarch na oficjalnej stronie.

 

Druga część ogłoszenia to szczegóły na temat opisanego stanowiska. Osoba pracująca dla Treyarch będzie razem z innymi członkami zespołu „troszczyć się o możliwie najlepszy silnik” oraz „dbać o to, aby charakteryzował się nowymi właściwościami”.

 

Treyarch już wcześniej poszukiwał pracowników, przy czym charakter zawodów w ogłoszeniach również związany był z kwestiami graficznymi. Twórcy Black Ops potrzebują chociażby artysty od efektów, który „stworzy wysokiej jakości oprawę graficzną”, czy doświadczonego specjalisty od oświetlenia, który zadba o odpowiedni światłocień na postaciach i otoczeniu.

 

Większość tytułów z serii Call of Duty oparta jest na silniku IW Engine, który był obecny w cyklu już od 2005 roku, czyli Call of Duty 2. Jego zmodyfikowana wersja, oznaczona jako 7.0, była fundamentem wydanego w 2016 roku Infinite Warfare. Nie wiadomo, czy nadchodząca część cyklu skorzysta z nowego silnika graficznego, czy zmodyfikuje już istniejący.

 

Najnowszą odsłoną serii zawierającą wyżej wymienione usprawnienia silnika graficznego będzie najprawdopodobniej Black Ops 4. Informacje o nowej odsłonie wyjawił Marcus Sellars z portalu Nintendo Switch Network. Dziennikarz zdradził, że akcję gry osadzono w czasach współczesnych, a fabuła skoncentruje się na działaniach naziemnych.

 

Plotkę zdołał potwierdzić Eurogamer, kontaktując się z kilkoma niezależnymi źródłami.

 

Źródło: Eurogamer

 

Wychodzi na to że każde nowsze CoD ma "nowy" silnik :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF ma to samo, uzywa frostbite ktory jest modyfikowany ale to dalej starty frostbite, to samo ma cod, w czym problem? Wybierasz gry pod kątem wieku silnika graficznego czy przyjemnosci z grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF ma to samo, uzywa frostbite ktory jest modyfikowany ale to dalej starty frostbite, to samo ma cod, w czym problem? Wybierasz gry pod kątem wieku silnika graficznego czy przyjemnosci z grania?

 

Już tłumacze przeskok był między

 

Battlefield Bad Bompany 2 a Battlefield 3 kiedy to DICE wprowadziło nową wersję Frostbite i to był faktycznie Next-Genowy silnik w tamtym czasie.

 

Wszyscy pamiętają tą zajawkę technologiczną którą jaraliśmy się na PCLabie i nie tylko:

 

https://www.youtube.com/watch?v=8pNOxynC1Dc

 

Problemem Call of Duty jest to, że bazuje cały czas na szkielecie id Tech 3 który został przerobiony na IW Engine i nie ma to nic wspólnego z nowym silnikiem wbrew temu co cały czas starają się nam wmówić przy każdej nowszej odsłonie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF ma to samo, uzywa frostbite ktory jest modyfikowany ale to dalej starty frostbite, to samo ma cod, w czym problem? Wybierasz gry pod kątem wieku silnika graficznego czy przyjemnosci z grania?

No właśnie, dice modyfikuje swojego frtostbite wraz z nowymi odsłonami bf'ów, nigdy się nie chwalili, że robią grę na nowym silniku, jak cod.

Również tego nowego silnika nie widzę. Oczywiście animacje wyglądają lepiej, ale grafika, fizyka dalej bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekpcl bo silnik CoD od lat ma te same ograniczenia. Ciągle szukają specjalistów do przebudowy tego kloca i to co mogą poprawiają ale co z tego jak szkielet pamięta jeszcze czasy id Tech 3. Mają takie nowoczesne narzędzia jak Unreal Engine 4 a rzeźbią cały czas w "brązie" ale po co zmieniać skoro hajs i tak się zgadza ;)?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi to przypomina Medal of Honor? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może modyfikują ale jest płacz o te sekundowe ścinki co jest nie do pomyślenia w grze typowo pod multi.

 

Ja to widzę tak. Generalnie fajnie, że coś ulepszają, bo lepsze to niż przestój, który dosyć długo towarzyszył tej serii, ale po co obwieszczać przy każdej części przełom i opowiadać bzdury o nowym silniku jak ciągle pchają do przodu ten sam wózeczek? Każdy kto chociaż odrobinę jest zorientowany w tym temacie będzie wiedział, że z starej kobyły nie da się zrobić konia wyścigowego nawet jak go przyozdobią ;). Wiadomo, że z silnika Quake to już tam niewiele zostało, ale mimo wszystko nadal bazują na jego szkielecie i nie są w stanie przeskoczyć pewnych ograniczeń do czego sami się przyznawali w wywiadach.

 

Czy teraz będzie inaczej? Zobaczymy (oby) ale póki co to ja nie widzę tutaj nowego silnika tylko dokooptowanie kolejnej warstwy "tapety".

 

Czy będzie lepiej (ładniej)? No będzie, bo dodali realistyczne textury oraz modele oparte na fotogrametrii. NVIDIA wspomoże ich przy implementacji jakiś efektów związanych z RT a dźwięk wzbogacą o wsparcie dla Dolby Atmos - jakiś progres jest może wreszcie broń nie będzie brzmiała jak kapiszony szkoda tylko że fizyka dalej leży i kwiczy :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z tekturową płytą?

Nawet. A przynajmniej takie info dostałem z empiku i media markt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak już nikt nie kupuje pudełek na pc.

 

 

Bzdura. Dopoki ekstra szybki internet sie nie upowszechni tak ze kazdy bedzie mial do niego dostep to jednak pudelko bedzie miec racje bytu z 2 powodow

- zwykle sa tansze

- te gry ktore maja plyty z zawartoscia mozna zainstalowac a tylko pobrac update. To lepsze niz pobieranie calej gry

 

Po drugie mozna kupic pudelko wpisac klucz a gre pobrac (wersja dla tych z szybkim netem) Bedzie taniej i rownie szybko jak cyfrowka

 

Np AC Origins czy Odyssey tj 40GB. Instalacja z plyt + upgrade tj 2h a pobranie calosci to u mnie 10h. Co jest lepsze?

 

Szkoda ze np PES 2019 nie posiadal w ogole wersji pudelkowej na PC mimo ze spokojnie mozna by bylo na plytach to upchac bo gra wazy 25 GB. Co innego gry duzo waza np +50 GB. FIFA 19 wazy wiecej niz PES 2019 a ma wersje plytowa i normalnie mozna z nosnikow (5 sztuk) to zainstalowac i potem pobrac aktualizacje

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2019 Bzdura

10 lat temu Prawda.

M$ Flying Simulator nawet nie pobierzesz całej mapy na HDD bo Ci miejsca nie starczy, nie posiadasz Petabajtowego HDD. lol2.gif

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie z tym cod. Pewnie cyfrowka. Bo ostatnie 2 edycje cod byly cyfrowki wiec malo prawdopodobne by dali plytowa wersje :E

 

Co do tych dyskusji o grafice. Ogladalem to

i wydaje sie ze jest naprawde dobrze. Jesli nie bedzie wiekszych baboli technicznych to ten cod moze zdetronizowac popularnoscia BF V bo akurat BF V grafika szalu nie robi tez Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ Flying Simulator nawet nie pobierzesz całej mapy na HDD bo Ci miejsca nie starczy, nie posiadasz Petabajtowego HDD. lol2.gif

Mówisz o FSX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o FSX?

Tak o nowym FS, gdzie będzie mapa całej Ziemi która będzie klika petabajtów zajmować podobno. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...