Skocz do zawartości
Zephon

Telefon dla osoby 50+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc z wyborem telefonu, dla osoby w dojrzałym wieku. Zasadniczo im taniej tym lepiej, ale szukam czegoś solidnego bez wodotrysków. 

 

Telefon będzie kupiony w elektromarkecie, oczekiwania:

 

- łatwość/intuicyjność obsługi, niezły ekran

 

- dobra bateria

 

- przyzwoity aparat z diodą LED (latarka)

 

- pamięć co najmniej 16/32 GB z 3GB RAM

 

- płynność działania

 

- solidny/wytrzymały

 

- głośny dzwonek, dobra jakość rozmów 

 

Chciałbym się zamknąć w 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój link

bardzo dobrze wykonany + wydajny + dobra bateria + dobry aparat ( ma OIS i EIS ).

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość rozmów to niestety Zenfone 4 to słaby wybór. Zaproponuje Redmi Note 5 , 6 lub 7 zależy który się uda w tej cenie wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Motyki maja bardzo dobrą jakosć rozmów.

Na 2G prawie tak dobrze słychać jak w chinskich na 3g z hd voice :D w drugą strone też jest bardzo dobrze w wiekszosci modeli.

 

Z tym, że tutaj wydajność leży w starszych modelach ;p w sumie nowe też nie powalaja ale jakoś do fb i google wystarczy

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio zbił redmi note 4. Cały czas powtarza, że był to telefon z którego był najbardziej zadowolony w życiu. Ponieważ kupić musiał inny natychmiast, kupił note 7. Wrażenia? Do d...y GPS, krótszy czas działania, lepszy aparat, chyba też gorsza jakość rozmów. Gorszy mniej solidny ogólny sposób wykonania. Nie jest zbyt zadowolony. Już po zakupie miał w sklepie w rękach note 5, mówi że mogąc drugi raz wybrać kupił by 5ke, choćby za tę samą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jestes pewnien ze mial redmi note 7 a nie redmi 7?

redmi note 7 ma super wykonanie, szklo dobrze wyprofilowane, aparat troche za bardzo wystaje ale jednak, moj ojciec ma rn7 a matula rn5 i jakbym mial wybierac wybralbym rn7 bez wahania

 

za to redmi 7 zdecydowanie jest plastikowa, przy czym do wykonaniu telefonu w porownaniu do redmi note 4 i tak jest na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie znać w jakim kierunku iść, póki co najbardziej sensowna wydaje się motka G6, myślałem o G7 Power, ale ma bardzo słabe zagęszczenie pikseli w ekranie.

 

Przyznam że Xiaomi nie używałem nigdy, ale cana/jakość wydaje się wzorowa.

 

Jest jeszcze Nokia 7.1 w promocjach do wyrwania za około 800zł - wydaje się sensowna.

 

PS: to telefon dla teściowej - nie może byc potknięć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola One warta jest też uwagi , świetne trzyma na baterii i oferuje dobrą jakość rozmów. Nie jest tez jakaś wielka. Nokia 7.1 też spoko ale względem moto będzie gorzej trzymać na baterii i ma mniej RAM.

 

 

Z tańszych Motorola G6 daje rade , ma świetny głośnik do rozmów , jest równie szybka co Moto One , ma niezły aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kumpel ostatnio zbił redmi note 4. Cały czas powtarza, że był to telefon z którego był najbardziej zadowolony w życiu. Ponieważ kupić musiał inny natychmiast, kupił note 7. Wrażenia? Do d...y GPS, krótszy czas działania, lepszy aparat, chyba też gorsza jakość rozmów. Gorszy mniej solidny ogólny sposób wykonania. Nie jest zbyt zadowolony. Już po zakupie miał w sklepie w rękach note 5, mówi że mogąc drugi raz wybrać kupił by 5ke, choćby za tę samą cenę.

 

 

Tez zachodze w głowe co xiaomi odstawilo z note 7 z tą plastikową ramą obudowy, skoro do tej pory jako jedyni na rynku dawali aluminium i to jeszcze z mocnymi parametrami tym bardziej, że note 7 od 5 i 6 niewiele się różni. Aby bardziej prądożernym podkręconym procesorem i złączem USB C. A sam fakt istnienia redmi note 6 to też popis xiaomi, różnic względem 5 brak... oprócz wcięcia w ekranie.

 

Zrobili fenomenalną 5 z dużym skokiem wobec 4 a następnie zrobili 6 i 7 z w zasadzie żadnym postępem wobec 5. Powiedzmy, że 6 było skokiem na kase na legendzie 5 ale żeby zrobić tak słabą 7 i żerować na niewiedzy ludzi?

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że Xiaomi jako jedyne na rynku dawało aluminiowa ramkę? Chyba na rynku Zimbabwe, bo na pewno nie europejskim i azjatyckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to pokaz mi cokolwiek w tym budzecie z aluminiową obudowa i bez o klase gorszego aparatu i procesora.... i do tego z Gorilla Glass

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli nie o samą Alu ramke/obudowę się rozchodzi, tylko Jeszce procesor, aparat, GG... I co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że Xiaomi jako jedyne na rynku dawało aluminiowa ramkę? Chyba na rynku Zimbabwe, bo na pewno nie europejskim i azjatyckim.

 

 

wszystkie note miały aluminium. Redmi 5, Redmi 5 plus, redmi 4x, xiaomi mi5 - trochę tego było, ale już nie wróci (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Zenfona 4 osobiście i nie zauważyłem problemów z rozmowami. Za 700 zł to bardzo atrakcyjna propozycja moim zdaniem// robi bardzo fajne zdjęcia + b. dobrze zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyałem w sumie sporo i póki co najbardziej chyba opłaca się Motka G6 za jakieś 600-650zł, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi A2 lite,mały rozmiar, metalowy, świetna bateria, aparat ok, czysty system bez pierdół, aparat nie wystaje, płynnie działanie, z GPS połączeniami nie miałem żadnych problemów

Edytowane przez Decus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ma lepszą baterie. A jak z jakością rozmów, czytałem, że motka jest super pod tym względem.

 

Ewentualnie czy warto dopłacić 150zł do Motoroli One?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma g6. Super telefon. Bdb słychać w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to mamy faworyta w postaci Motki G6 (3GB RAM tam jest nie?) Ewentualnie Mi A2 Lite. ~650zł

 

I za około 800zł jest Motka One i G6 Plus - czy warto?

 

Każdy z tych telefonów ma już nano-sim? Teściowa ciągle na micro siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teściowej lepiej G6 , G6 plus jest już bardzo duża. Do rozmów G6 jest świetna gdyż ma bardzo dobry frontowy głośnik , pomimo 3GB RAM będzie śmigać super porównywalnie albo lepiej od Mi A2 lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeca za 800zł jest g7 power. Poziom wyżej niż G6. A sama w sobie G6 jest mułem - używałem tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeca za 800zł jest g7 power. Poziom wyżej niż G6. A sama w sobie G6 jest mułem - używałem tego telefonu.

 

I nic innego więcej nie trzeba... G7 Power. Ma u mnie go mama 50+. 5 dni na baterii... dla mnie szok! Ktoś powie, że wyświetlacz marna rozdziałka... kurla panie... nikt tego nie zauważy nawet...

 

EDIT: czysty andek 9, smiga jak oszalały i to już po zainstalowaniu apek... no i opaska xiaomi z BT włączona non stop i dane w tle...

Edytowane przez 21mateuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola one to poziom mi a2 lite w zasadzie. Mi a2 lite ma mocniejszą baterię, a motka ma gorilla glass.

Cechy obu + mocniejszy aparat i procesor ale tez i rozmiar, łączy Redmi note 5.

 

 

Czysty android to nie zaleta. Tez tak kiedyś myślałem ale jest to strasznie ubogie interfejsowo, mimo, że lekkie. Mnie osobiście odrzuca.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...