Skocz do zawartości
AsusAsus

Ryzen 5 2600 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem dzisiaj mojego ryzena, 5 2600, posiadam 2x8gb Patriota 3400, płyta b450 tomahawk, nie wiem czemu, wszyskto powoli się włącza. Dosłownie, założmy pubg, fortnite, czekam około minuty zeby aplikacja się włączyla. Dotego posiadam 99% EDC CPU w Ryzen Master. Stery sa, po formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

RAM chodzi na XMP? Jak tak, to wyłącz i zobacz, czy nie będzie poprawy. 3400mhz to bardzo dużo dla Ryzena, zwłaszcza przy słabych kościach. Prawdopodobnie masz niestabilny RAM, nie wywala Ci jakiś błędów komputer, przeglądarka?

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wkleić zrzut i sprawdzić dysk w CrystalDiskInfo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mając XMP profilu 2 na 3333, fortnite się curshował, pubg, jak i lol. Po ustawieniu na trwałe 3400 bez xmp, działa okej. Dysk 100% sprawny, stan dobry, zero błędów. Dzisiaj, coś ruszyło i komputer dziala sprawniej, więc może była to kwestia jakiejś aktualizacji. Choć zamartwia mnie jedna rzecz, w lolu na tamtej i5 miałem spadki w Lolu. Teraz jest lepiej, choć spadki wciąż są, nie rozumiem co może być tego powodem. Każda inna gra, lata na Ultra w 100klatkach, typu Bf5/wiedzmin. No bez przesady ze League spada mi do 70. Wiem, że dla osób które nie grają w tą gre, mogą wziąć mnie za pajaca. Ale grając na 120hz i mając spadek w "team fighcie" do 70 jest utrudnieniem. ;> jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś przede wszystkim ten dysk? A zasilacz jaki? Przy 1070tce i Ryzenie czy nawet Twojej poprzedniej i5 nie powinno być mowy o fps niższym niż 120 na każdym ustawieniu lola/każdych warunkach.

Z jego optymalizacją jest czasem śmieszna sprawa, że na lepszym sprzęcie działa gorzej niż na słabszym ale tak czy inaczej takie coś nie powinno mieć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś przede wszystkim ten dysk? A zasilacz jaki? Przy 1070tce i Ryzenie czy nawet Twojej poprzedniej i5 nie powinno być mowy o fps niższym niż 120 na każdym ustawieniu lola/każdych warunkach.

Z jego optymalizacją jest czasem śmieszna sprawa, że na lepszym sprzęcie działa gorzej niż na słabszym ale tak czy inaczej takie coś nie powinno mieć miejsca.

 

Właśnie to samo uważam. Corsair RM550x, więc raczej zasilacz odpada, jest dobry. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

to z pewnoscia nie jest wina procesora, albo soft (sterowniki, wirus, update w tle ) albo hdd.

 

btw kazdy zasilacz moze pasc.

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z pewnoscia nie jest wina procesora, albo soft (sterowniki, wirus, update w tle ) albo hdd.

 

btw kazdy zasilacz moze pasc.

 

No zasilacza sobie nie wymienię, nie mam skąd sprawdzić. Lecz to jest odrazu do wykreślenia, bo każda gra bardziej wymagająca, działa dobrze. Lol czy to na SSDku czy HDDku działa tak samo. Więc sam nie wiem co może być powodem tego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...