Forum PCLab.pl: Code Vein - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Code Vein

#1 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Maj 2019 - 11:34

Dodaj obrazek

Premiera: 27 września 2019
Platformy: PC/PS4/XONE
Producent: Shift
Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Chyba jeszcze nikt nie założył takiego wątku. Soulslike w stylistyce anime. Podobno wyjdzie na wszystkie 3 platformy: PS4, XboX One, PC. Zapowiedź była już dawno wraz z przesunięciem daty premiery, ale teraz ruszyły zamknięte beta testy (a właściwie network test). Zamknięte tylko w teorii, bo klucz można wykupić za darmo ze strony Bandai Namco.
https://club.bandain...etwork-test-ps4

Co myślicie o tej gierce? Ja zacząłem już grać na PS4 i pierwsze co mogę pochwalić to bardzo rozbudowany edytor postaci.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 29 Wrzesień 2019 - 22:36

#2 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 11:46

Rozbudowany edytor postaci to jedna z rzeczy, które mnie najmniej interesują. :E Reszta wygląda w miarę obiecująco - poziom trudności, rozwój postaci. Aczkolwiek sam tytuł większych emocji na tym etapie we mnie nie budzi.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 20:55

Troszkę pograłem, ale starałem się jak najwięcej pomijać no i nie doszedłem nawet do bossa. Robię tylko krótki zwiad, żeby sprawdzić co im się udało zrobić. Dobrze, że przełożyli premierę - wyszło to grze na dobre. Ogólnie, w odróżnieniu od innych soulslike, rozgrywka tutaj sprawia wrażenie bardzo podobnej do tej z gier From Software. To co się różni to system rozwoju postaci, większy nacisk na opowieść i użyteczność towarzyszy. Wrażenia pozytywne, mimo że przed betą byłem nastawiony do tematu w dość chłodny sposób.

Ciekawe co z PC. Wydać pewnie wydadzą, tym bardziej że to zapowiadali, ale ciekawe czy premiera na pecetach będzie równolegle z innymi.

Edytor postaci jest wręcz świetny jak na tego typu grę. Jest masa opcji, kolorów do wyboru. Często można wybrać nawet materiał z jakiego jest dana część stroju, bądź akcesorium. Można wybrać nawet kolor (materiał) z kategorii świecących, przez co akcesoria wyglądają jak neony. Trochę się pobawiłem tworząc postać. Pod koniec wyglądała jak chodząca choinka. Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 31 Maj 2019 - 20:58

#4 Użytkownik jest niedostępny   musichunter1x 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Czerwiec 2019 - 21:29

Temat jakby umiera :E? Ja z chęcią przetestuję tą grę, bo Monster Hunter World prawie mi się podobał, ale tam była zbyt sztywna rozgrywka.
Pewnie kupię używaną za grosze, bo 200 zł to na pewno nie dam.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Czerwiec 2019 - 21:56

Na forum raczej mało kto interesuje się takimi grami. Monster Hunter był ok, ale to nie mój typ gry. Code Vein to typowy soulslike. Sama gra też raczej jakimś wielkim arcydziełem raczej nie będzie, ale po ograniu na network teście sprawia wrażenie bardzo przyjemnej. Wszystkie gry w stylistyce anime, z jakimi się spotkałem były słabe, albo co najwyżej przeciętne. I mam tu na myśli typowe anime, a nie wszystkie gry z Japonii, bo moim zdaniem Japończycy potrafią robić naprawdę świetne gry, a nawet jedne z najlepszych. Ostatnia gra anime z jaką miałem do czynienia to God Eater 3. Czyli właśnie coś w stylu Monster Huntera, ale bardziej archaiczne. Nuuda, zwróciłem ją póki mogłem.
Z Code Vein jest inaczej, jak już pisałem wyżej, ta gra bardzo przypomina gry From Software bardziej niż inne soulslike. Mechanika ma sens, animacje są wyraźnie poprawione w stosunku do tego co było prezentowane w poprzednim roku. Nawet grafika, mimo że technicznie nie jest to nic skomplikowanego, wygląda całkiem ładnie, szczególnie jeśli popatrzymy na efekt podświetlanych elementów / akcesoriów naszej postaci. Moim zdaniem może być naprawdę solidny tytuł. Ale nie jestem pewien czy kupię ją na premierę.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2019 - 08:14

Premiera 27 września 2019.

#7 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Lipiec 2019 - 09:24

Opening gry

https://youtu.be/lb83xIJpNRI

#8 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Lipiec 2019 - 12:08

Ładna animacja, wygląda chyba na kreskę Ufotable (seria Fate). Ciekawe czy będą jakieś animowane przerywniki jak w Personie 5. ;)

#9 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• You're breathtaking!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 09:32

ok, mają moja uwagę. Ta zajawka bardzo mi się podoba. Pierwsze gra w stylu anime, która mnie nie odrzuca. Demo 27 września. Pogram i wtedy ocenię czy warto kupić pełniaka.:)

#10 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 10:41

Zobacz postJaycob, o 21 Sierpień 2019 - 10:32, napisał(a):

ok, mają moja uwagę. Ta zajawka bardzo mi się podoba. Pierwsze gra w stylu anime, która mnie nie odrzuca. Demo 27 września. Pogram i wtedy ocenię czy warto kupić pełniaka.:)

Według opisu pod tym filmikiem demko ma być 3 września, na PS4 i XB1. 27 września będzie premiera pełnej gry.

W sumie to jestem zaskoczony, że robią jeszcze osobne demko, bo były już network testy na tych samych platformach. Pewnie też jeszcze raz sobie zagram, bo na network testach doszedłem jedynie do głównego huba (coś jak Firelink w DS). Z tego co widziałem na filmikach to ludzie robili coś dalej, więc demo pewnie będzie obejmować ten sam zakres rozgrywki.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 21 Sierpień 2019 - 10:41

#11 Użytkownik jest niedostępny   mystic868 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 09:31

Za Soulsami nie przepadam. Czy ta gra będzie bardziej nastawiona na akcje i historię, czy bardziej na wyśrubowany poziom trudności i przekoksów bossów?

#12 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:08

Gra raczej skupi się na fabule, a na pewno bardziej niż w Soulsach. Co do poziomu trudności to trudno powiedzieć, bo na network testach przeszedłem jedynie pierwszą lokację, która robiła za swego rodzaju samouczek. Nie było trudno, było wręcz łatwo, tym bardziej, że nasz towarzysz (w grze będzie ich wielu) zabijał wszystko na hita czy dwa, a dopiero w późniejszym etapie, jak zdobyliśmy lepszą broń, przez krótką chwilę powalczyliśmy sami. Pierwszy boss też był łatwy, podobno kiedyś był o wiele trudniejszy, ale go uprościli.

Wracając jeszcze do towarzyszy, wydają się raczej ogarnięci, ale oczywiście szczyt możliwości AI to nie jest. Dodaj obrazek Podobno całą grę można przejść samemu, mimo że gra stawia na kooperacje bardziej niż inne soulslike.

Oprócz w broni, w grze pojawiają się też zbroje. Wizualnie wygląda to tak, że oprócz tego w co ubierzemy naszą postać w kreatorze na początku gry, możemy założyć dodatkowe ubrania i one tak jakby nakładają się na te "podstawowe", przez co można w fajny sposób łączyć elementy ubioru.
Jest też jakiś system ulepszeń, a przynajmniej wskazują na to itemy, które wypadały w mobków już na początku gry. Niestety póki co nie wiem jak to będzie działać. Będzie też ulepszanie naszego leczenia, czyli coś podobnego co było z Estusem w DS.
Jest parowanie i krytyczne ciosy.
W grze jest system klas postaci. Działa on w ten sposób, że możemy w dowolnym momencie zmieniać swoją klasę i ją levelować. Na początku gry dostępne są: Fighter, Ranger, Caster. W dalszej części gry powinny być dostępne do zdobycia inne klasy.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 22 Sierpień 2019 - 10:17

#13 Użytkownik jest niedostępny   mystic868 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:25

NIOH też był bardziej skupiony na fabule, a mimo to był trudny i irytujący (dla mnie). Ta gra z kolei kusi mnie oprawą, historią i bohaterami (jako fana japońskich gier) :)

#14 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:45

Nioh to raczej nie soulslike, chociaż wielu ludzi porównywało go z DSami. Całkiem inny typ rozgrywki. Faktycznie, Nioh czasami wydawał się być wręcz niesprawiedliwy i przesadzony. Tutaj nie miałem takiego odczucia. Ale poziom trudności w takich grach ciężko jest ocenić po przejściu samego dema. Myślę, że jeśli już to trudność prędzej będzie porównywalna plus/minus do DS czy Bloodborne niż Nioha. Takie wrażenie sprawiają animacje i przeciwnicy.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 22 Sierpień 2019 - 10:46

#15 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• You're breathtaking!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:55

W grze jest system klas postaci. Działa on w ten sposób, że możemy w dowolnym momencie zmieniać swoją klasę i ją levelować. Na początku gry dostępne są: Fighter, Ranger, Caster. W dalszej części gry powinny być dostępne do zdobycia inne klasy.

Czyli taki reset umiejętności? Świetna opcja. :)

#16 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 11:03

Nie do końca reset, bo raz wbite levele już zostają. A teraz jeszcze doczytałem z wiki, że levelujemy wszystkie klasy jednocześnie, więc nie trzeba się martwić o nadrabianie. O ile to prawda. :)

Blood Code is a flexible Class system in Code Vein. Instead of having regular starting classes and locked abilities, Code Vein provides freedom by allowing players to level up different Blood Codes simultaneously, and swap them on the fly. Blood Codes affect the player character's actions, Gifts (Magic) available, and player Stats providing optional approaches for difficult areas or bosses and the capability to master multiple builds. At the start of the game, players will start off with three Blood Codes, Fighter, Ranger, and Caster - and as the game progresses you will be able to acquire other Blood Codes from NPCs or from exploration.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 22 Sierpień 2019 - 11:03

#17 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 12:31

Demo jest już dostępne na PS4 i XB1.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• You're breathtaking!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 12:38

a PC?

#19 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 12:44

PC jak zwykle ni ma. Dodaj obrazek Dobre i to, że przynajmniej nie wymagają połączenia z internetem (czyli jest tak samo jak w grach FromSoftware) i można grać bez PSPlus.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 03 Wrzesień 2019 - 12:45

#20 Użytkownik jest niedostępny   JeRRy_F3D 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 18:46

Zobacz postJaycob, o 21 Sierpień 2019 - 09:32, napisał(a):

ok, mają moja uwagę. Ta zajawka bardzo mi się podoba. Pierwsze gra w stylu anime, która mnie nie odrzuca.

Ja podobnie...
Dodaj obrazek

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »