Skocz do zawartości
Isharoth

Code Vein

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

cropped-code-vein-logo.png

Premiera: 27 września 2019

Platformy: PC/PS4/XONE

Producent: Shift

Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Chyba jeszcze nikt nie założył takiego wątku. Soulslike w stylistyce anime. Podobno wyjdzie na wszystkie 3 platformy: PS4, XboX One, PC. Zapowiedź była już dawno wraz z przesunięciem daty premiery, ale teraz ruszyły zamknięte beta testy (a właściwie network test). Zamknięte tylko w teorii, bo klucz można wykupić za darmo ze strony Bandai Namco.

https://club.bandain...etwork-test-ps4

 

 

Co myślicie o tej gierce? Ja zacząłem już grać na PS4 i pierwsze co mogę pochwalić to bardzo rozbudowany edytor postaci.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowany edytor postaci to jedna z rzeczy, które mnie najmniej interesują. :E Reszta wygląda w miarę obiecująco - poziom trudności, rozwój postaci. Aczkolwiek sam tytuł większych emocji na tym etapie we mnie nie budzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Troszkę pograłem, ale starałem się jak najwięcej pomijać no i nie doszedłem nawet do bossa. Robię tylko krótki zwiad, żeby sprawdzić co im się udało zrobić. Dobrze, że przełożyli premierę - wyszło to grze na dobre. Ogólnie, w odróżnieniu od innych soulslike, rozgrywka tutaj sprawia wrażenie bardzo podobnej do tej z gier From Software. To co się różni to system rozwoju postaci, większy nacisk na opowieść i użyteczność towarzyszy. Wrażenia pozytywne, mimo że przed betą byłem nastawiony do tematu w dość chłodny sposób.

 

Ciekawe co z PC. Wydać pewnie wydadzą, tym bardziej że to zapowiadali, ale ciekawe czy premiera na pecetach będzie równolegle z innymi.

 

Edytor postaci jest wręcz świetny jak na tego typu grę. Jest masa opcji, kolorów do wyboru. Często można wybrać nawet materiał z jakiego jest dana część stroju, bądź akcesorium. Można wybrać nawet kolor (materiał) z kategorii świecących, przez co akcesoria wyglądają jak neony. Trochę się pobawiłem tworząc postać. Pod koniec wyglądała jak chodząca choinka. szczerbaty.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jakby umiera :E? Ja z chęcią przetestuję tą grę, bo Monster Hunter World prawie mi się podobał, ale tam była zbyt sztywna rozgrywka.

Pewnie kupię używaną za grosze, bo 200 zł to na pewno nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum raczej mało kto interesuje się takimi grami. Monster Hunter był ok, ale to nie mój typ gry. Code Vein to typowy soulslike. Sama gra też raczej jakimś wielkim arcydziełem raczej nie będzie, ale po ograniu na network teście sprawia wrażenie bardzo przyjemnej. Wszystkie gry w stylistyce anime, z jakimi się spotkałem były słabe, albo co najwyżej przeciętne. I mam tu na myśli typowe anime, a nie wszystkie gry z Japonii, bo moim zdaniem Japończycy potrafią robić naprawdę świetne gry, a nawet jedne z najlepszych. Ostatnia gra anime z jaką miałem do czynienia to God Eater 3. Czyli właśnie coś w stylu Monster Huntera, ale bardziej archaiczne. Nuuda, zwróciłem ją póki mogłem.

Z Code Vein jest inaczej, jak już pisałem wyżej, ta gra bardzo przypomina gry From Software bardziej niż inne soulslike. Mechanika ma sens, animacje są wyraźnie poprawione w stosunku do tego co było prezentowane w poprzednim roku. Nawet grafika, mimo że technicznie nie jest to nic skomplikowanego, wygląda całkiem ładnie, szczególnie jeśli popatrzymy na efekt podświetlanych elementów / akcesoriów naszej postaci. Moim zdaniem może być naprawdę solidny tytuł. Ale nie jestem pewien czy kupię ją na premierę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna animacja, wygląda chyba na kreskę Ufotable (seria Fate). Ciekawe czy będą jakieś animowane przerywniki jak w Personie 5. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mają moja uwagę. Ta zajawka bardzo mi się podoba. Pierwsze gra w stylu anime, która mnie nie odrzuca. Demo 27 września. Pogram i wtedy ocenię czy warto kupić pełniaka.:)

Według opisu pod tym filmikiem demko ma być 3 września, na PS4 i XB1. 27 września będzie premiera pełnej gry.

 

W sumie to jestem zaskoczony, że robią jeszcze osobne demko, bo były już network testy na tych samych platformach. Pewnie też jeszcze raz sobie zagram, bo na network testach doszedłem jedynie do głównego huba (coś jak Firelink w DS). Z tego co widziałem na filmikach to ludzie robili coś dalej, więc demo pewnie będzie obejmować ten sam zakres rozgrywki.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Soulsami nie przepadam. Czy ta gra będzie bardziej nastawiona na akcje i historię, czy bardziej na wyśrubowany poziom trudności i przekoksów bossów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra raczej skupi się na fabule, a na pewno bardziej niż w Soulsach. Co do poziomu trudności to trudno powiedzieć, bo na network testach przeszedłem jedynie pierwszą lokację, która robiła za swego rodzaju samouczek. Nie było trudno, było wręcz łatwo, tym bardziej, że nasz towarzysz (w grze będzie ich wielu) zabijał wszystko na hita czy dwa, a dopiero w późniejszym etapie, jak zdobyliśmy lepszą broń, przez krótką chwilę powalczyliśmy sami. Pierwszy boss też był łatwy, podobno kiedyś był o wiele trudniejszy, ale go uprościli.

 

Wracając jeszcze do towarzyszy, wydają się raczej ogarnięci, ale oczywiście szczyt możliwości AI to nie jest. wink.gif Podobno całą grę można przejść samemu, mimo że gra stawia na kooperacje bardziej niż inne soulslike.

 

Oprócz w broni, w grze pojawiają się też zbroje. Wizualnie wygląda to tak, że oprócz tego w co ubierzemy naszą postać w kreatorze na początku gry, możemy założyć dodatkowe ubrania i one tak jakby nakładają się na te "podstawowe", przez co można w fajny sposób łączyć elementy ubioru.

Jest też jakiś system ulepszeń, a przynajmniej wskazują na to itemy, które wypadały w mobków już na początku gry. Niestety póki co nie wiem jak to będzie działać. Będzie też ulepszanie naszego leczenia, czyli coś podobnego co było z Estusem w DS.

Jest parowanie i krytyczne ciosy.

W grze jest system klas postaci. Działa on w ten sposób, że możemy w dowolnym momencie zmieniać swoją klasę i ją levelować. Na początku gry dostępne są: Fighter, Ranger, Caster. W dalszej części gry powinny być dostępne do zdobycia inne klasy.

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIOH też był bardziej skupiony na fabule, a mimo to był trudny i irytujący (dla mnie). Ta gra z kolei kusi mnie oprawą, historią i bohaterami (jako fana japońskich gier) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nioh to raczej nie soulslike, chociaż wielu ludzi porównywało go z DSami. Całkiem inny typ rozgrywki. Faktycznie, Nioh czasami wydawał się być wręcz niesprawiedliwy i przesadzony. Tutaj nie miałem takiego odczucia. Ale poziom trudności w takich grach ciężko jest ocenić po przejściu samego dema. Myślę, że jeśli już to trudność prędzej będzie porównywalna plus/minus do DS czy Bloodborne niż Nioha. Takie wrażenie sprawiają animacje i przeciwnicy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W grze jest system klas postaci. Działa on w ten sposób, że możemy w dowolnym momencie zmieniać swoją klasę i ją levelować. Na początku gry dostępne są: Fighter, Ranger, Caster. W dalszej części gry powinny być dostępne do zdobycia inne klasy.

Czyli taki reset umiejętności? Świetna opcja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca reset, bo raz wbite levele już zostają. A teraz jeszcze doczytałem z wiki, że levelujemy wszystkie klasy jednocześnie, więc nie trzeba się martwić o nadrabianie. O ile to prawda. :)

 

Blood Code is a flexible Class system in Code Vein. Instead of having regular starting classes and locked abilities, Code Vein provides freedom by allowing players to level up different Blood Codes simultaneously, and swap them on the fly. Blood Codes affect the player character's actions, Gifts (Magic) available, and player Stats providing optional approaches for difficult areas or bosses and the capability to master multiple builds. At the start of the game, players will start off with three Blood Codes, Fighter, Ranger, and Caster - and as the game progresses you will be able to acquire other Blood Codes from NPCs or from exploration.
Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC jak zwykle ni ma. lol2.gif Dobre i to, że przynajmniej nie wymagają połączenia z internetem (czyli jest tak samo jak w grach FromSoftware) i można grać bez PSPlus.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mają moja uwagę. Ta zajawka bardzo mi się podoba. Pierwsze gra w stylu anime, która mnie nie odrzuca.

Ja podobnie...

thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A Metal Gear Revengeance też odrzucała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Metal Gear Revengeance też odrzucała?

To gra w japońskiej stylistyce, owszem, ale nie przypomina anime jak CV. :)

 

Mimo, że sam lubię anime, to rozumiem, że niektórzy mogą nie przepadać za tym stylem graficznym. CV pod względem oprawy radzi sobie świetnie, chociaż trochę kłuje w oczy niższa rozdzielczość, nawet na PS4 Pro, no cóż możliwe, że to z powodu dużego monitora. I tak grę kupię na PC.

 

Demo ograłem w jakąś godzinkę, wraz z dodatkowym dungeonem dostępnym po zakończeniu wstępu fabularnego. Walka jest bardzo soulsowa, bardziej niż w przypadku innych soulslike, chociaż pod względem naturalności animacji i czucia "wagi" broni gry From Software nadal wygrywają. Nie wiem do końca o co chodzi w systemie levelowania, bo levele kupujemy za walutę podobną do dusz w DS, ale nie wybieramy żadnych umiejętności. Umiejętności wykupuje się w innym menu, niezależnie od poziomu naszej postaci i zalezą one też od klasy jaką mamy w danym momencie wybraną. Na wstępie mamy dostępne 3 klasy, po zabiciu pierwszego bossa dostajemy ich więcej i możemy przetestować je na wcześniej wspomnianym dungu (w którym jest 2 pobocznych bossów i jeden główny, dość trudny). Jest możliwość ulepszania broni i ubrań. Ze smaczków, odkryłem że w edytorze postaci, akcesoria, które dodajemy, możemy skalować, obracać i umieszczać w dowolnym miejscu - niby bzdet, ale potrafi dać zabawę przy tworzeniu postaci. A wygląd możemy zmieniać w naszym głównym hubie, wszystko oprócz modelu twarzy i postury.

 

Ciężko mi powiedzieć coś o zwykłych przeciwnikach, bo tych było kilka typów, ale w obrębie całego dema się powtarzali. No, były tylko 2 lokacje, z czego druga poboczna podobna do tej pierwszej, więc nie można zbyt wiele oczekiwać.

 

Co do wydajności, to na PS4 Pro gra potrafiła czasem chrupnąć. Ogólnie mam wrażenie, że fpsy są tutaj odblokowane na luźno. Nie ma ani stałych 30, ani stałych 60, zwykle coś pomiędzy, ale oprócz tych pojedynczych chrupnięć, wygląda to dobrze i nie wkurza.

 

Gierka raczej nie przebije produkcji FS, ale ma szansę spodobać się graczom. Mnie zaciekawiła głównie przez połączenie stylistyki: anime, post-apo, wampirów wraz z gatunkiem soulslike. Pewnie kupię ją na premierę, bo grało się całkiem przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika i sam styl są po prostu rewelacyjne. Szkoda, ze to soulslike... :(

Mam tylko pytanie - rozumiem, że walka jest soulsopodobna, ale jak jest z samą strukturą gry? Tak samo jest mapka nastawiona na szukanie kolejnych skrótów, z odradzającymi się przeciwnikami? Czy doświadczenie jest inne, a mapkę można np wyczyścić?

 

"Kreska" - jeśli możną to tak nazwać - jest po prostu świetna...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie - rozumiem, że walka jest soulsopodobna, ale jak jest z samą strukturą gry? Tak samo jest mapka nastawiona na szukanie kolejnych skrótów, z odradzającymi się przeciwnikami? Czy doświadczenie jest inne, a mapkę można np wyczyścić?

Co rozumiesz poprzez "strukturę gry"? Postaram się opisać to co widziałem, ale muszę mieć jakieś konkretny punkt zaczepienia. :)

 

Co do mapy, trudno powiedzieć jak to będzie w dalszej części gry, ale pierwsza była dość liniowa. Czasami były poukrywane znajdźki, np. fajny miecz dwuręczny leżał na półce, którą trudno zauważyć na pierwszy rzut oka. Czyli podobnie jak w DS, ale nie wiem jak będzie z budową następnych lokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Szkoda, że nie ma na PC demka. :cry: Chętnie bym sprawdził przed premierą.

 

Jest cały gameplay dema na YT, ale jakoś nie chce mi się oglądać - to nie to samo. ;)

 

Grafika i sam styl są po prostu rewelacyjne. Szkoda, ze to soulslike...

Jedyne "oryginały soulsowe" jakie grałem to tylko był Bloodborne, ale nie zdążyłem przejść i tam faktycznie było czuć cięcia bronią sieczną. Zdecydowanie lepiej zrobione niż w jej podróbkach (The Surge i Lords of the Fallen...) Gra była dla mnie bardzo trudna, ale poza poziomem to irytowało mnie krążenie ciągle po tych samych lokacjach i szukania znajdziek.

 

Nie to co w Remnant From the Ashes, który mega mi się podoba. I też jest wg. nie soulslike, z tym, że z broniami palnymi głównie. Poziom jest dla mnie akceptowalny i mniej więcej wiadomo gdzie trzeba iść przez mapkę. Świat także Blodborna przypomina mi trochę.

 

Code Vein tez zapowiada się "user friedly".

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny trudny przeciwnik w demie to ostatni boss w dodatkowym dungeonie. Zrobiłem go za 3 podejściem, ale w sumie szybko można się wyuczyć jego ruchów, mimo że jest dość szybki. Na pocieszenie: podobno całą grę, a przynajmniej większość można przechodzić z towarzyszami. Jak schodziłem do dungeona to towarzysza przydzielało mi automatycznie. Przy czymś w stylu ogniska z DS można wymienić towarzysza i pewnie też całkowicie go odwołać i grać samemu, jak kto woli. Są o wiele bardziej pomocni i rozgarnięci niż w DS i na pewno biją o wiele mocniej. Potrafią też nas przywrócić do życia, ze 2 czy 3 razy, o ile sami wcześniej nie padną. szczerbaty.gif

 

Tu mimo, że walka jest taka jak w oryginalnych soulsach, nie ma takiego czucia broni. Obojętnie czy tniesz przeciwników zwykłym mieczem, czy wielkim młotem, nie czuć ciężaru tej broni, chociaż oczywiście duża broń jest odpowiednio wolniejsza. Nie wiem od czego to zależy, być może to tylko moje odczucia, a może to zasługa animatorów z From Software.

 

Spojrzałem jeszcze na ulepszanie broni i ubrań, te bardzo przypominają DS3, przynajmniej jeśli chodzi o broń, bo w 3 nie można było ulepszać zbroi. bigsmile.gif Nie dość, że "plusujemy" ją odpowiednimi materiałami, to są jeszcze dodatkowe materiały, dzięki którym możemy nałożyć efekty specjalne, takie jak obrażenia od żywiołów, truciznę, szansę na ogłuszenie itd. i tak samo niesie to ze sobą również zmiany w skalowaniu i bazowych obrażeniach.

 

Można też dawać NPCom jakieś prezenty, które dają nam indywidualne punkty, za które możemy dostać od nich jakieś nagrody. Z tego co zauważyłem to w nagrodach m.in. są właśnie materiały do nakładania specjalnych efektów broń, ale niestety nie stać mnie żeby to kupić i wypróbować. Ciekawe czy w ogóle da się to zrobić w demie, pewnie tak jak ktoś będzie uparty. ;)

 

Ogólnie mechanika bardzo mocno przypomina Soulsy/Bloodborne. Z większych rzeczy chyba jedynie system klas czymś się wyróżnia i jest powiewem świeżości. Ciekawe jak będzie z różnorodnością przeciwników i lokacji, bo w trailerach nie pokazali za dużo, co mnie w pewien sposób martwi.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...