Forum PCLab.pl: Code Vein - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Code Vein Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Malkontent
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Maj 2019 - 11:34

Dodaj obrazek

Premiera: 27 września 2019
Platformy: PC/PS4/XONE
Producent: Shift
Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Chyba jeszcze nikt nie założył takiego wątku. Soulslike w stylistyce anime. Podobno wyjdzie na wszystkie 3 platformy: PS4, XboX One, PC. Zapowiedź była już dawno wraz z przesunięciem daty premiery, ale teraz ruszyły zamknięte beta testy (a właściwie network test). Zamknięte tylko w teorii, bo klucz można wykupić za darmo ze strony Bandai Namco.
https://club.bandain...etwork-test-ps4

Co myślicie o tej gierce? Ja zacząłem już grać na PS4 i pierwsze co mogę pochwalić to bardzo rozbudowany edytor postaci.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 08 Lipiec 2019 - 12:25

#2 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 11:46

Rozbudowany edytor postaci to jedna z rzeczy, które mnie najmniej interesują. :E Reszta wygląda w miarę obiecująco - poziom trudności, rozwój postaci. Aczkolwiek sam tytuł większych emocji na tym etapie we mnie nie budzi.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Malkontent
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 20:55

Troszkę pograłem, ale starałem się jak najwięcej pomijać no i nie doszedłem nawet do bossa. Robię tylko krótki zwiad, żeby sprawdzić co im się udało zrobić. Dobrze, że przełożyli premierę - wyszło to grze na dobre. Ogólnie, w odróżnieniu od innych soulslike, rozgrywka tutaj sprawia wrażenie bardzo podobnej do tej z gier From Software. To co się różni to system rozwoju postaci, większy nacisk na opowieść i użyteczność towarzyszy. Wrażenia pozytywne, mimo że przed betą byłem nastawiony do tematu w dość chłodny sposób.

Ciekawe co z PC. Wydać pewnie wydadzą, tym bardziej że to zapowiadali, ale ciekawe czy premiera na pecetach będzie równolegle z innymi.

Edytor postaci jest wręcz świetny jak na tego typu grę. Jest masa opcji, kolorów do wyboru. Często można wybrać nawet materiał z jakiego jest dana część stroju, bądź akcesorium. Można wybrać nawet kolor (materiał) z kategorii świecących, przez co akcesoria wyglądają jak neony. Trochę się pobawiłem tworząc postać. Pod koniec wyglądała jak chodząca choinka. Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 31 Maj 2019 - 20:58

#4 Użytkownik jest dostępny   musichunter1x 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Czerwiec 2019 - 21:29

Temat jakby umiera :E? Ja z chęcią przetestuję tą grę, bo Monster Hunter World prawie mi się podobał, ale tam była zbyt sztywna rozgrywka.
Pewnie kupię używaną za grosze, bo 200 zł to na pewno nie dam.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Malkontent
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Czerwiec 2019 - 21:56

Na forum raczej mało kto interesuje się takimi grami. Monster Hunter był ok, ale to nie mój typ gry. Code Vein to typowy soulslike. Sama gra też raczej jakimś wielkim arcydziełem raczej nie będzie, ale po ograniu na network teście sprawia wrażenie bardzo przyjemnej. Wszystkie gry w stylistyce anime, z jakimi się spotkałem były słabe, albo co najwyżej przeciętne. I mam tu na myśli typowe anime, a nie wszystkie gry z Japonii, bo moim zdaniem Japończycy potrafią robić naprawdę świetne gry, a nawet jedne z najlepszych. Ostatnia gra anime z jaką miałem do czynienia to God Eater 3. Czyli właśnie coś w stylu Monster Huntera, ale bardziej archaiczne. Nuuda, zwróciłem ją póki mogłem.
Z Code Vein jest inaczej, jak już pisałem wyżej, ta gra bardzo przypomina gry From Software bardziej niż inne soulslike. Mechanika ma sens, animacje są wyraźnie poprawione w stosunku do tego co było prezentowane w poprzednim roku. Nawet grafika, mimo że technicznie nie jest to nic skomplikowanego, wygląda całkiem ładnie, szczególnie jeśli popatrzymy na efekt podświetlanych elementów / akcesoriów naszej postaci. Moim zdaniem może być naprawdę solidny tytuł. Ale nie jestem pewien czy kupię ją na premierę.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Malkontent
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2019 - 08:14

Premiera 27 września 2019.

#7 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Lipiec 2019 - 09:24

Opening gry

https://youtu.be/lb83xIJpNRI

#8 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Malkontent
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Lipiec 2019 - 12:08

Ładna animacja, wygląda chyba na kreskę Ufotable (seria Fate). Ciekawe czy będą jakieś animowane przerywniki jak w Personie 5. ;)

Strona 1 z 1