Forum PCLab.pl: Czym zastąpić u11? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Czym zastąpić u11? Do 1850zl. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 12:18

Edit
Jednak do 1850zl. Post #19

Witam,

Żeby nie rozwalać wątków innym forumowiczom stwierdziłem, że założę swój własny. Tu sobie burdel mogę robić ;)

Ale do rzeczy. Bardzo prawdopodobne, że po reklamacji u11 otrzymam zwrot kasy. Jako, że będę musiał jak najszybciej kupić telefom to chce mieć już wybrany model. Stąd dzielenie skóry na żywym dzwiedziu ;)
Poza tym, stwierdziłem że tym razem pominę moje przekonania oraz bycie za i przeciw i dopuszczam Samsungi, Xiaomi i amoledy :E
Problem w tym, że sam nie widzę nic w tej cenie, co zastąpi mi u11 pod kątem aparatu, wydajności, dźwięku. Ale z wcześniej wskazanych przyczyn mogę być po prostu ślepy tu i ówdzie. Stąd prośba do Was, abyście pomogli mi wybrać coś, co najskuteczniej i w największym stopniu zastąpi mi htc. I każda propozycje rozpatrze rzetelnie.
Liczę na pomoc użytkowników Danny h telefonów, nawet podesłanie własnych zdjęć, w szczególności przy słabym świetle.

Czego oczekuje, co być musi bezsprzecznie. W odpowiedniej kolejności
Aparat (najlepiej z ois)
Wydajność ale nie w znaczeniu że topowy proc lecz faktyczna płynność i stabilność systemu. Nie gram, nie korzystam z fb czy innych tfiteróf. Robię zdjęcia, spamuje na labie
Bateria - lepsza niż w HTC, konieczne szybkie ładowanie.
Dzwięk -lubię jak dzwonek czysto mi gra, bo zazwyczaj jest to jakiś rockowy klasyk ;)
Dualsim konieczny. Nie ważne jaki, musi być.

I chyba jednak chciałbym coś mniejszego niż U11.

Typy, kolejność dowolna
Zenfone 5z
Mi9 SE
P20
Moto one vision
Oppo rx17neo - bo mnie ciągnie do oppo i tylko na ten model mnie stać. Mogę zrezygnować ze "stereo" o ile aparat jest przy słabym oświetleniu dobry. Za dnia to każdy zrobi porównywalne fotki.
LG V30 - bo to główny konkurent u11 byl
U11 jeśli faktycznie nie ma alternatywy.

Zakup musi być na firmę i z oficjalnej dystrybucji z gwarancją producenta. No, chyba że będzie to bezproblemowy pewny sprzedawca, jak np proline czy sferis, wtedy rękojmia wystarczy.

Dzięki bardzo. Jak pisałem wcześniej, nad każda propozycja się pochyle starając się pominąć moje przekonania.

Edit
Aha, zapomniałem.
LG V30 jeszcze

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 03 Czerwiec 2019 - 10:03

#2 Użytkownik jest dostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 12:46

Jako posiadacz 5Z:

- do zdjęć bym go nie polecił, są najwyżej średnie, a przy gorszym oświetleniu wręcz kiepskawe. Odstają wyraźnie od nawet kilkuletniego SGS7, szczególnie jeśli robimy na szybko z automatu. Niby plusem jest szeroki kąt, ale tak niszczy detale, że masakra.
- głośnik jest niezły, głośny i wyraźny
- system działa szybko i sprawnie, choć czasami nakładka Asusa potrafi się trochę zabugować (np. nachodzą na siebie jakieś napisy, fragmenty tekstu pod ikonami). Nie jest to nic co przeszkadza w użytkowaniu, ale czasami rzuci mi się taki bug o oko. W każdym razie telefon zapierdziela bardzo ładnie i nie łapie zmułek, nie zdarzyło mi się też przez 2 miesiące użytkowania by coś się wysypało
- bateria szału nie robi, ale przy dość intensywnym użytkowaniu (głównie messenger, internet, facebook, trochę muzyki) na dzień mi wystarcza, z reguły mam jednak dostęp do ładowarki więc trzymam ją w zakresie 30-90% - chcę zobaczyć czy faktycznie takie doładowywanie zamiast ładowania od 0-15 do 100% wpłynie pozytywnie na żywotność ogniwa
- szybkie ładowanie jest i spisuje się dobrze, dodatkowo jest tam jakaś funkcja "inteligentna" która dostosowuje amperaż podczas ładowania, więc telefon się nie nagrzewa zbytnio w trakcie tego szybkiego ładowania - pamiętam, że SGS6 strasznie się grzał przy fast charging

Audio na wyjściu 3.5 mm jest słabe, a ostatnia aktualizacja jeszcze je pogorszyła (a miała poprawić :E ) Osobiście do słuchawek używam przejściówki od właśnie U11, gra lepiej niż Asus z dziurki.

Ten post był edytowany przez Dirian dnia: 01 Czerwiec 2019 - 12:48

#3 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 13:15

Jak Ci tak na nocnych zdjęciach zależy i baterii to jednak Huawei P20 dobrze sobie z tym radzi . Gorzej z audio i zdjęciami w ciągu dnia o czym już pisałem . Ciężko tak  jednoznacznie  doradzic w tej cenie . Dla mnie jeden z lepszych to Mi 9 SE . Można rozważyć Mi 8 , poza notchem świetny fon zrobi dobre zdjecia nocne i jest bardzo szybki. Bateria też daje radę .

Ten post był edytowany przez Above dnia: 01 Czerwiec 2019 - 13:16

#4 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 16:54

Bawiłem się Motorola One vision w sklepie. Wygląda dziwnie i wydawał mi się niewygodny. Jest wąski i długi. Do tego wielu recenzentów bardzo narzeka na baterię.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 16:55

Darian, dzieki bardzo, w wątku o zenfonie tego nie wyczytałem.
Szczerze Wam powiem, że analizując różne wypowiedzi, informacje dochodzę do wniosku, że chyba jeśli już, to będę wybierał między mi9se i p20 bo naprawdę rozmiar mnie bardzo zachęca. Dodatkowo Above uparcie twierdzi, że aparat w SE jest bardzo dobry w tej cenie i nie mam powodów mu nie wierzyć. Ma i P20 i mi, także to zapewne moje już preferencje będą decydowały maja oba w ręku.

Oppo, czekam aż Fliperpl się wypowie, odniesie ze swym neo. A może pożyczy na trochę... :heu:

A v30? Trafiłem na m.in. taka dyskusje, która jednak potwierdza to, o czym pisałem od praktycznie zawsze. U11 lepszy. Nie miał konkurencji w swym czasie. Zostają jedynie modele 2019, gdzie postęp technologiczny ratuje kwestie aparatu.
https://forum.androi...c-u11s8/page/2/

Panowie... Tracę nadzieję na zmianę.

Zobacz postMagicMike, o 01 Czerwiec 2019 - 17:54, napisał(a):

Bawiłem się Motorola One vision w sklepie. Wygląda dziwnie i wydawał mi się niewygodny. Jest wąski i długi. Do tego wielu recenzentów bardzo narzeka na baterię.

Jak to mawiał moja psorka - do każdego rozmiaru idzie się przyzwyczaić ;)

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 01 Czerwiec 2019 - 17:15

#6 Użytkownik jest dostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 18:25

nie kupisz nic ciekawego za 1500zł żeby to był godny następca U11 :D Dopiero za 2k+ dostaniesz coś. Ja standardowo rzucę propozycją RX17PRO :P

neo to downgrade względem U11. Jedynie czym walczy to wyświetlaczem

Ten post był edytowany przez fliperpl dnia: 01 Czerwiec 2019 - 18:26

#7 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 18:54

Smutne to pierońsko :(

Za 2k to chyba oczywiste co bym kupił ;)

Edit
Nie pozostaje chyba nic innego jak wziąć kasę za u11 i kupić.... U11 za 1500zl. W kieszeni zostanie 300, bo kupowałem za 1800zl. Wymienić nie wymienią, bo nie mają mojego koloru

Edit
Chyba, że mi ktoś sprzeda zenfone 4 pro na fv. Biorę.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 01 Czerwiec 2019 - 19:40

#8 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 19:40

Szkoda że U11 ma tylko jeden aparat z tyłu . Dzisiaj chwilę miałem żeby cyknac te same fotki 3 różnymi aparatami Mi 9 SE i jestem bardzo zadowolony z wyniku , każdy dał sobie radę : https://photos.app.g...8CjwygPGPcwUd7A

Na twoim miejscu to bym wybrał miedsy HTC U11 a MI 9 SE a MI 8.

Ten post był edytowany przez Above dnia: 01 Czerwiec 2019 - 19:40

#9 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 19:42

Above, może gdzieś się znajdzie zenfone 4 pro. Będzie nawet lepszy niż u11 dla mnie.

Edit
Aparat, proc ten sam. Do tego zoom. Amoled. 6gb ram. Bateria 3600 z szybkim ladowaniem
I to
ZenFone 4 Pro zachowuje najwyższą jakość dźwięku przy zabawie i połączeniach telefonicznych. Jest wyposażony w podwójne głośniki z potężnym NXP Smart AMP, co zapewnia rozległy dźwięk stereo z minimalnymi zakłóceniami, nawet przy dużej głośności. Dwa głośniki nadają w różnych kierunkach, aby stworzyć wrażenie zanurzenia się w dźwięku przy korzystaniu ze wszystkich plików multimedialnych. Certyfikacja Hi-Res Audio umożliwia odtwarzanie dźwięku o jakości 4 razy lepszej niż płyta CD, czyli 24 bity/192 kHz. Nowa aplikacja AudioWizard ma niestandardowy tryb Listening Profile, który automatycznie dostosowuje tryb dźwięku do Twoich preferencji, zapewniając najlepsze wrażenia dla Ciebie, a DTS Headphone:X™ zapewnia taką jakość, jak w kinie: 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny przy korzystaniu z słuchawek.

Ja już wybrałem.

Czemu wszędzie o nim była cisza? W żadnym porównaniu go nie bylo? Przecież to kozak nad kozaki na swoje lata. Jest kompletny moim zdaniem. Nawet że względu na amoled (tu ukłon Q Wam)

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 01 Czerwiec 2019 - 19:55

#10 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 20:15

Bo go nie ma oficjalnie w Polsce ? :) Dużo jest takich wisienek co do nas nie trafiły.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 20:21

Xkom go sprzedawał :hmm:

Edit
Brat pożyczy mi p20. Sam sobie poobczajam co i jak.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 01 Czerwiec 2019 - 20:40

#12 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 21:47

Zobacz postPetru23, o 01 Czerwiec 2019 - 21:21, napisał(a):

Xkom go sprzedawał :hmm:

Edit
Brat pożyczy mi p20. Sam sobie poobczajam co i jak.

p20 generalnie jest ok ale jego aparat jest nierówny i brak auto HDR jest denerwujący. Świetnie sobie radzi noca i z portretami. Ma niezla baterie i jest szybki . Ma beznadziejne audio i cichy głośnik . W swojej cenie jednak jest warty uwagi.

#13 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2019 - 23:19

Do 1500 zł niestety jest słabo. Jest mnóstwo telefonów które mają mocne strony kosztem innych. Brakuje tutaj telefonu który by był mocny we wszystkim. Motorola One vision ma dobry aparat ale beznadziejna baterię. Wkurzająca kamerę selfie typu punch hole i dziwnie długi i wąski kształt. Mi 9 SE nie ma jacka audio, i bateria nie jest rewelacyjna choć zła też nie jest. W swojej cenie nie jest to też najwydajniejszy sprzęt chociaż wystarczy większości użytkowników. Pocophone F1 ma dużego notcha. W skrócie do tej kwoty uważam, że najlepsze wybory to Pocophone F1 do 1300 zł. I jeśli chce się dołożyć 200 zł to Mi 9 SE. Może jak Zenfone 6 się pojawi w polskiej dystrybucji to Zenfone 5z spadnie z ceną i też wtedy będzie ciekawym wyborem. Ja wziąłem Pocophone i czekam na recenzję K20 Pro. Jeśli aparat będzie robił takie same zdjęcia jak Mi9 to będzie to prawdziwy kozak w swoim przedziale cenowym.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Czerwiec 2019 - 01:11

Jeśli tak będzie, i pojawi się w miarę szybko to nie wykluczam a nawet jestem za.
Podoba mnie się ;)
I cena właściwa.

#15 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Czerwiec 2019 - 08:23

Jest w Niemczech na Amazon Xiaomi Mi Mix 3, a w niemieckim Media Markt Mi 9 w dobrej cenie. Oba za około 1500. Tylko nie wiem jak kwestia kupna na fakturę. Mam do niemieckiego media Markt pół godziny drogi :E wiedziałem że jak kupię telefon to zaraz będzie jakaś fajna okazja

https://www.pepper.p...amazonde-163069

https://www.pepper.p...amarktde-163038

Ten post był edytowany przez MagicMike dnia: 02 Czerwiec 2019 - 08:26

#16 Użytkownik jest niedostępny   lukas455 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Czerwiec 2019 - 11:26

Witam. Ja wczoraj właśnie przyjechałem do Niemczech. Rozglądam się za smartfonem w cenie ok 1500 zł. Są dobre ceny właśnie na Xiaomi mi 9 i Huawei p20 pro za 389 euro. Co byście polecili bardziej. Może warto za te pieniądze kupić coś innego.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Czerwiec 2019 - 08:20

Panowie, a jak xz2 by tu wypadła? Jest za 1500-1600zl do kupienia.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Czerwiec 2019 - 08:26

Zobacz postPetru23, o 03 Czerwiec 2019 - 09:20, napisał(a):

Panowie, a jak xz2 by tu wypadła? Jest za 1500-1600zl do kupienia.

mydelniczka ? Widziałeś jakie to jest grube i jak ma tragicznie usytuowany czytnik linii papilarnych , pal licho że na pleckach ale w jak kiepskim miejscu i do tego nie wyodrębniony w taki sposób aby go wyczuć i często ludzie mylą go z aparatem. Apropo aparatu też nie jest najwyższych lotów , dzisiejsze średniaki często mogą zrobić podobne albo lepsze fotki ( do tego ma słabą jasność więc w nocy wymięknie) . Na plus na pewno procesor ale ma 4GB ram , bateria nie najgorsza i pewnie niezłe audio. To już HTC U11 nadal bym wolał .

Dorzuć do Zenfone 6 jak chcesz mieć fajny progres ;)

#19 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Czerwiec 2019 - 08:47

Obawiam się, że tak się stanie, bo te 1500zl może okazać się byc netto :hmm:

Szkoda, że pixele 3a/xl nie są u nas dostępne :( jak je poprawią to byłyby hitem

Edit
Właśnie się potwierdziło. Musi być 1500zl netto. Czyli 1845zl brutto. No to od nowa.

Co do 1850zl zastąpi mi u11? ;)

czyżby
mi9 1900zł

Aha, i nie dokładam więcej jak 50zł. Max 1900zł, co mie boli, bo to tylko lub aż 100zł brakujące do u12plus :(
ale powiedziałem sobie, że nie dokładam. Bo to znów tylko kolejne 100zł do oppo rx17pro. I tak w kółko...

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 03 Czerwiec 2019 - 10:24

#20 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Czerwiec 2019 - 09:59

Zobacz postPetru23, o 03 Czerwiec 2019 - 08:47, napisał(a):

Obawiam się, że tak się stanie, bo te 1500zl może okazać się byc netto :hmm:

Szkoda, że pixele 3a/xl nie są u nas dostępne :( jak je poprawią to byłyby hitem

Edit
Właśnie się potwierdziło. Musi być 1500zl netto. Czyli 1845zl brutto. No to od nowa.

Co do 1850zl zastąpi mi u11? ;)

W Niemczech Mi9 i Mi mix 3 w fajnych cenach już są. U nas znając mentalność naszych sklepów pewnie prędzej dostępny będzie K20 Pro, a cena mi9 i tak może nie spaść.

Póki co nie mam zastrzeżeń co do Miui. Ogarnął mi ładnie kontakty z 3 kont gdzie Cool1 zrobił bałagan z nimi. Bluetooth w aucie działa ok. Tidal wyświetla tytuły na komputerze pokładowym. Pewnie potrzebuję więcej czasu żeby znaleźć jakieś wkurzające rzeczy.

W skrócie. Byłbym Mi9 lub czekał na K20. Sam się teraz zastanawiam czy będę zmieniał Pocophone na K20 bo myślałem że Pocophone nie obsłużę jedną ręką a jednak jest na styk. W Umidigi S3 Pro już nie dałem rady a to wymiary jak K20

Ten post był edytowany przez MagicMike dnia: 03 Czerwiec 2019 - 10:03

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3