Skocz do zawartości
Petru23

Czym zastąpić u11?

Rekomendowane odpowiedzi

Edit

Jednak do 1850zl. Post #19

 

Witam,

 

Żeby nie rozwalać wątków innym forumowiczom stwierdziłem, że założę swój własny. Tu sobie burdel mogę robić ;)

 

Ale do rzeczy. Bardzo prawdopodobne, że po reklamacji u11 otrzymam zwrot kasy. Jako, że będę musiał jak najszybciej kupić telefom to chce mieć już wybrany model. Stąd dzielenie skóry na żywym dzwiedziu ;)

Poza tym, stwierdziłem że tym razem pominę moje przekonania oraz bycie za i przeciw i dopuszczam Samsungi, Xiaomi i amoledy :E

Problem w tym, że sam nie widzę nic w tej cenie, co zastąpi mi u11 pod kątem aparatu, wydajności, dźwięku. Ale z wcześniej wskazanych przyczyn mogę być po prostu ślepy tu i ówdzie. Stąd prośba do Was, abyście pomogli mi wybrać coś, co najskuteczniej i w największym stopniu zastąpi mi htc. I każda propozycje rozpatrze rzetelnie.

Liczę na pomoc użytkowników Danny h telefonów, nawet podesłanie własnych zdjęć, w szczególności przy słabym świetle.

 

Czego oczekuje, co być musi bezsprzecznie. W odpowiedniej kolejności

Aparat (najlepiej z ois)

Wydajność ale nie w znaczeniu że topowy proc lecz faktyczna płynność i stabilność systemu. Nie gram, nie korzystam z fb czy innych tfiteróf. Robię zdjęcia, spamuje na labie

Bateria - lepsza niż w HTC, konieczne szybkie ładowanie.

Dzwięk -lubię jak dzwonek czysto mi gra, bo zazwyczaj jest to jakiś rockowy klasyk ;)

Dualsim konieczny. Nie ważne jaki, musi być.

 

I chyba jednak chciałbym coś mniejszego niż U11.

 

Typy, kolejność dowolna

Zenfone 5z

Mi9 SE

P20

Moto one vision

Oppo rx17neo - bo mnie ciągnie do oppo i tylko na ten model mnie stać. Mogę zrezygnować ze "stereo" o ile aparat jest przy słabym oświetleniu dobry. Za dnia to każdy zrobi porównywalne fotki.

LG V30 - bo to główny konkurent u11 byl

U11 jeśli faktycznie nie ma alternatywy.

 

 

Zakup musi być na firmę i z oficjalnej dystrybucji z gwarancją producenta. No, chyba że będzie to bezproblemowy pewny sprzedawca, jak np proline czy sferis, wtedy rękojmia wystarczy.

 

Dzięki bardzo. Jak pisałem wcześniej, nad każda propozycja się pochyle starając się pominąć moje przekonania.

 

Edit

Aha, zapomniałem.

LG V30 jeszcze

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 5Z:

 

- do zdjęć bym go nie polecił, są najwyżej średnie, a przy gorszym oświetleniu wręcz kiepskawe. Odstają wyraźnie od nawet kilkuletniego SGS7, szczególnie jeśli robimy na szybko z automatu. Niby plusem jest szeroki kąt, ale tak niszczy detale, że masakra.

- głośnik jest niezły, głośny i wyraźny

- system działa szybko i sprawnie, choć czasami nakładka Asusa potrafi się trochę zabugować (np. nachodzą na siebie jakieś napisy, fragmenty tekstu pod ikonami). Nie jest to nic co przeszkadza w użytkowaniu, ale czasami rzuci mi się taki bug o oko. W każdym razie telefon zapierdziela bardzo ładnie i nie łapie zmułek, nie zdarzyło mi się też przez 2 miesiące użytkowania by coś się wysypało

- bateria szału nie robi, ale przy dość intensywnym użytkowaniu (głównie messenger, internet, facebook, trochę muzyki) na dzień mi wystarcza, z reguły mam jednak dostęp do ładowarki więc trzymam ją w zakresie 30-90% - chcę zobaczyć czy faktycznie takie doładowywanie zamiast ładowania od 0-15 do 100% wpłynie pozytywnie na żywotność ogniwa

- szybkie ładowanie jest i spisuje się dobrze, dodatkowo jest tam jakaś funkcja "inteligentna" która dostosowuje amperaż podczas ładowania, więc telefon się nie nagrzewa zbytnio w trakcie tego szybkiego ładowania - pamiętam, że SGS6 strasznie się grzał przy fast charging

 

Audio na wyjściu 3.5 mm jest słabe, a ostatnia aktualizacja jeszcze je pogorszyła (a miała poprawić :E ) Osobiście do słuchawek używam przejściówki od właśnie U11, gra lepiej niż Asus z dziurki.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tak na nocnych zdjęciach zależy i baterii to jednak Huawei P20 dobrze sobie z tym radzi . Gorzej z audio i zdjęciami w ciągu dnia o czym już pisałem . Ciężko tak  jednoznacznie  doradzic w tej cenie . Dla mnie jeden z lepszych to Mi 9 SE . Można rozważyć Mi 8 , poza notchem świetny fon zrobi dobre zdjecia nocne i jest bardzo szybki. Bateria też daje radę .

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darian, dzieki bardzo, w wątku o zenfonie tego nie wyczytałem.

Szczerze Wam powiem, że analizując różne wypowiedzi, informacje dochodzę do wniosku, że chyba jeśli już, to będę wybierał między mi9se i p20 bo naprawdę rozmiar mnie bardzo zachęca. Dodatkowo Above uparcie twierdzi, że aparat w SE jest bardzo dobry w tej cenie i nie mam powodów mu nie wierzyć. Ma i P20 i mi, także to zapewne moje już preferencje będą decydowały maja oba w ręku.

 

Oppo, czekam aż Fliperpl się wypowie, odniesie ze swym neo. A może pożyczy na trochę... :heu:

 

A v30? Trafiłem na m.in. taka dyskusje, która jednak potwierdza to, o czym pisałem od praktycznie zawsze. U11 lepszy. Nie miał konkurencji w swym czasie. Zostają jedynie modele 2019, gdzie postęp technologiczny ratuje kwestie aparatu.

https://forum.android.com.pl/topic/333521-lg-v30-htc-u11s8/page/2/

 

Panowie... Tracę nadzieję na zmianę.

 

Bawiłem się Motorola One vision w sklepie. Wygląda dziwnie i wydawał mi się niewygodny. Jest wąski i długi. Do tego wielu recenzentów bardzo narzeka na baterię.

 

Jak to mawiał moja psorka - do każdego rozmiaru idzie się przyzwyczaić ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz nic ciekawego za 1500zł żeby to był godny następca U11 :D Dopiero za 2k+ dostaniesz coś. Ja standardowo rzucę propozycją RX17PRO :P

 

neo to downgrade względem U11. Jedynie czym walczy to wyświetlaczem

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to pierońsko :(

 

Za 2k to chyba oczywiste co bym kupił ;)

 

Edit

Nie pozostaje chyba nic innego jak wziąć kasę za u11 i kupić.... U11 za 1500zl. W kieszeni zostanie 300, bo kupowałem za 1800zl. Wymienić nie wymienią, bo nie mają mojego koloru

 

Edit

Chyba, że mi ktoś sprzeda zenfone 4 pro na fv. Biorę.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że U11 ma tylko jeden aparat z tyłu . Dzisiaj chwilę miałem żeby cyknac te same fotki 3 różnymi aparatami Mi 9 SE i jestem bardzo zadowolony z wyniku , każdy dał sobie radę : https://photos.app.g...8CjwygPGPcwUd7A

 

Na twoim miejscu to bym wybrał miedsy HTC U11 a MI 9 SE a MI 8.

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Above, może gdzieś się znajdzie zenfone 4 pro. Będzie nawet lepszy niż u11 dla mnie.

 

Edit

Aparat, proc ten sam. Do tego zoom. Amoled. 6gb ram. Bateria 3600 z szybkim ladowaniem

I to

ZenFone 4 Pro zachowuje najwyższą jakość dźwięku przy zabawie i połączeniach telefonicznych. Jest wyposażony w podwójne głośniki z potężnym NXP Smart AMP, co zapewnia rozległy dźwięk stereo z minimalnymi zakłóceniami, nawet przy dużej głośności. Dwa głośniki nadają w różnych kierunkach, aby stworzyć wrażenie zanurzenia się w dźwięku przy korzystaniu ze wszystkich plików multimedialnych. Certyfikacja Hi-Res Audio umożliwia odtwarzanie dźwięku o jakości 4 razy lepszej niż płyta CD, czyli 24 bity/192 kHz. Nowa aplikacja AudioWizard ma niestandardowy tryb Listening Profile, który automatycznie dostosowuje tryb dźwięku do Twoich preferencji, zapewniając najlepsze wrażenia dla Ciebie, a DTS Headphone:X™ zapewnia taką jakość, jak w kinie: 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny przy korzystaniu z słuchawek.

 

Ja już wybrałem.

 

Czemu wszędzie o nim była cisza? W żadnym porównaniu go nie bylo? Przecież to kozak nad kozaki na swoje lata. Jest kompletny moim zdaniem. Nawet że względu na amoled (tu ukłon Q Wam)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo go nie ma oficjalnie w Polsce ? :) Dużo jest takich wisienek co do nas nie trafiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom go sprzedawał :hmm:

 

Edit

Brat pożyczy mi p20. Sam sobie poobczajam co i jak.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom go sprzedawał :hmm:

 

Edit

Brat pożyczy mi p20. Sam sobie poobczajam co i jak.

 

p20 generalnie jest ok ale jego aparat jest nierówny i brak auto HDR jest denerwujący. Świetnie sobie radzi noca i z portretami. Ma niezla baterie i jest szybki . Ma beznadziejne audio i cichy głośnik . W swojej cenie jednak jest warty uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak będzie, i pojawi się w miarę szybko to nie wykluczam a nawet jestem za.

Podoba mnie się ;)

I cena właściwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wczoraj właśnie przyjechałem do Niemczech. Rozglądam się za smartfonem w cenie ok 1500 zł. Są dobre ceny właśnie na Xiaomi mi 9 i Huawei p20 pro za 389 euro. Co byście polecili bardziej. Może warto za te pieniądze kupić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak xz2 by tu wypadła? Jest za 1500-1600zl do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak xz2 by tu wypadła? Jest za 1500-1600zl do kupienia.

 

mydelniczka ? Widziałeś jakie to jest grube i jak ma tragicznie usytuowany czytnik linii papilarnych , pal licho że na pleckach ale w jak kiepskim miejscu i do tego nie wyodrębniony w taki sposób aby go wyczuć i często ludzie mylą go z aparatem. Apropo aparatu też nie jest najwyższych lotów , dzisiejsze średniaki często mogą zrobić podobne albo lepsze fotki ( do tego ma słabą jasność więc w nocy wymięknie) . Na plus na pewno procesor ale ma 4GB ram , bateria nie najgorsza i pewnie niezłe audio. To już HTC U11 nadal bym wolał .

 

Dorzuć do Zenfone 6 jak chcesz mieć fajny progres ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tak się stanie, bo te 1500zl może okazać się byc netto :hmm:

 

Szkoda, że pixele 3a/xl nie są u nas dostępne :( jak je poprawią to byłyby hitem

 

Edit

Właśnie się potwierdziło. Musi być 1500zl netto. Czyli 1845zl brutto. No to od nowa.

 

Co do 1850zl zastąpi mi u11? ;)

 

czyżby

mi9 1900zł

 

Aha, i nie dokładam więcej jak 50zł. Max 1900zł, co mie boli, bo to tylko lub aż 100zł brakujące do u12plus :(

ale powiedziałem sobie, że nie dokładam. Bo to znów tylko kolejne 100zł do oppo rx17pro. I tak w kółko...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obsługiwania jedną ręką to sie bierze Mi 9 Se albo P20.

 

W orange jest P20 pro za 1900zł :P

 

Ten Mi 9 fajny za 1900zł ale to wersja 64GB , jeżeli Ci wystarczy bez karty sd to spoko. Sam pisałeś że nie zależy Ci na top wydajności więc jeżeli chodzi o aparaty i ekran to w Mi 9 SE masz to samo a wersje 128GB kupisz za 1500zł .

 

Masz w tej cenie jeszcze świetnego One Plus 6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się spisują te szklane telefony, sam szukam czegoś do 1500 i wszystko szklane hah dziś upadł mój mi A2 lite i tak sobie myślę co by było z tym szklanym teelfonikiem gdy spadnie na plecki z wysokości metra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa szklane, u11 i zenfone 3, każdy upadł kilka razy (w fabrycznym etui) i śladu nie ma. Ja tam się ich nie obawiam, ale też dbam o telefon i mam cały czas świadomość jego posiadania

Ale zawsze może upaść tak, że będzie buba.

 

Edit

Ten oneplus jest ok. Jak bateria? SE jest za tani niestety. Gdyby były oferty po 1800zl w oficjalnym kanale to jeszcze jako tako, ale nie ma. Musi więc być coś drozszego ;)

Muszę rozliczyć 1500zl netto, gdzie cena telefonu może podlegać weryfikacji.

 

Mi9

OP6

na razie te dwa w boju.

 

Wiecie, że nie znam zbytnio tych słuchawek. Ktoś ma sensowne porównanie, zestawienie, miał może OP?

 

Aha, P20 pro w tej super cenie jest przy kupnie na raty, przy posiadaniu usług mobilnych dla konsumenta. Czyli odpada. A 1900zl za ten fon to bdb cena i pewnie bym się nad nim zastanawiał.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie kose , HTC U 11 plus : https://mobile-city.pl/product-pol-1673-HTC-U11-PLUS-128GB-DUAL-SIM-TRANSLUCENT-BLACK.html , masz to co lubiles i miałeś ale z lepsza bateria i szczegółami ;) Tylko nie wiem jak na dluzsza mete z jego gwarancja.

 

Jak nie ten HTC to bralbym Mi 9 , wedlug gsmarena ma o 20-25% lepsza baterie od OP 6 , ma lepsze aparaty , lepszy glosnik , jest nowszy. Jrgo minus to brak jacka , brack slotu na karte micro sd oraz slaba stabilizacja filmow , ale na to mam rozwiazanie w aplikacji zdjecia google po nagraniu filmu mozna dac opcje stabilizuj i programowo google sam poprawi nam zdjecie i wyglada to znacznie lepiej , minus to trwa to kilka minut w zaleznosci od dlugosci filmu ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie miałem podrzucać dokładnie tę ofertę :)

i tak, to będzie to. Jest gwarancja producenta, jest FV23%. I jest to ulepszony u11, czyli wszystkie braki poprawione - bateria i aparat w nocy. No.... miodzio dla mnie :)

 

Także chyba, chyba będzie u11 plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie miałem podrzucać dokładnie tę ofertę :)

i tak, to będzie to. Jest gwarancja producenta, jest FV23%. I jest to ulepszony u11, czyli wszystkie braki poprawione - bateria i aparat w nocy. No.... miodzio dla mnie :)

 

Także chyba, chyba będzie u11 plus :)

 

tak patrze na test na gsmarena i ma kilka minusow pomimo tego ze bateria jest duza to slabo trzyma wedlug ich testu 20-30% gorzej od Mi 9 , ekran nie jest zbyt jasny, nocne zdjecia srednie, i w sumie to z większych tyle . Audio i aparat w dzień sztos. Nie wiem czy bym jednak nie wolał Mi 9 , ciężki wybór :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, bardzo ciężki wybór. Baaardzo. Dzwoniłem do nich i mają po 1 szt w obu kolorach. Zapakowane, zafoliowane, gwarancja producenta w PL i FV23%.

 

Mi9 vs u11+, Zagadka jak mało kiedy. Cena identyczna. Dżizas...

 

Co do baterii to nie jest zła, tylko nie taka jakby się można spodziewać po tej pojemnosci. Wszędzie piszą o 6-7h sot i 1,5-2dni pracy. No mnie to pasuje.

Zdjęcia nocne sa lepsze niż w u11 więc mnie to już wystarczy. Do tego przeciez port pixela załatwi sprawę fotek.

To taki u11 z większym ekranem, mocniejszą bateira i jaśniejszym obiektywem. Czego petru może chceć więcej? ;)

 

I rozmiar akceptowalny.

20171101_htc_u11_plus_00030.jpg

 

Z drugiej strony, co oferuje mi9?

Procesor topowy, dwie generacje wyżej. Dla mnie pomijalne, s835 w htc to rakieta.

Amoled - lepszy ekran, nie ukrywajmy. Ale ten z HTC nie jest zly. Po prostu sa od niego lepsi.

Bateria - lepiej trzyma, ale htc tez ciała nie daje.

Aparaty - jest ich więcej, szeroki kąt itp itd. Odnieść się można jedynie do głównego. Tu postawiłbym = gdyż oba są kozak i róznice sa chyba średno mierzalne biorąc pod uwage ogół.

 

do tego dwie aktualizacje andka w Mi9, czyli do 11, HTC do 10 max. Qrcze, każdy ma coś troszkę lepszego. Sumarycznie mogą się równoważyć...

 

szala-sprawiedliwosci-400-928857.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, bardzo ciężki wybór. Baaardzo. Dzwoniłem do nich i mają po 1 szt w obu kolorach. Zapakowane, zafoliowane, gwarancja producenta w PL i FV23%.

 

Mi9 vs u11+, Zagadka jak mało kiedy. Cena identyczna. Dżizas...

 

Na plus Mi 9 :

 

- lepszy ekran , do tego większy przy tych samych ramkach

- szybsze ładowanie

- znacznie szybszy procesor , choc nie twierdze ze SD 835 jest wolny

- 3 aparaty z tulu ale glowny bez OIS

- lepsze slefie

- lepiej trzyma na baterii

- bluetooth 5.0 a htc ma 4.2

 

Na plus HTC U11 +

- znacznie lepsze audio

- główny aparat z OIS

- usb 3.1

- IP 68

- głośniki stereo

- większa rozdzielczość ekranu , ale przez to bardziej zjada baterie i obciąża podzespoły

 

Musisz sam zadecydować co dla Ciebie ważniejsze . Ja bym wzial mi 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...