Skocz do zawartości
andon96

Zmiana z i7 4790 na Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Tak jak w temacie, myślę nad zmianą mojego i7 4790 na ryzena 5 2600. Czemu? Myslę, że jeszcze teraz sprzedam go po dobrej cenie i praktycznie nie dokładając nim będę miec nowy, często też troche lepszy procesor i możliwość przejścia na ryzena 3 generacji. Jak myślicie, czy taka zmiana ma sens? Patrzyłem na testy, wole się po prostu upewnić. Wiem, że nie uzyskam "boosta", bardziej chodzi mi o sprzedanie tego póki mogę ;)

Ryzen 2600 =610zł - 100zł ze sprzedaży gier

Ram 16 GB 3000mhz jakieś 350zł

Płyta główna 350-400zł. np. am4 gigabyte b450 aorus elite za 370zł. MSI B450 TOMAHAWK, Ew. macie jakieś inne pomysły?

Dziękuję Wam za pomoc

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, można się pozbyć póki twój proc jest jeszcze coś wart. Zawsze zyskujesz przyszłościową platformę i 2 dodatkowe rdzenie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, można się pozbyć póki twój proc jest jeszcze coś wart. Zawsze zyskujesz przyszłościową platformę i 2 dodatkowe rdzenie. :thumbup:

Dziękuję. Zatem muszę pomyśleć nad wyceną mojego mobo: I7 4790, 4x4GB Corsair 1600Mhz, i Asrock Z97 Anniversary (jeszcze na gwarancji) :) . Co do ram'u, z tego co słyszałem to ryzen lubi duze taktowania. Czyli 3200mhz lepsze jak 3000 itd.. Masz może jakieś porady co do płyty głównej i pamięci ? Wiem, że tematów od groma, ale może z biegu pozyskam dobre informacje. Pozdrawiam

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI B450 Pro-a lub TOMAHAWK - w zależności co znajdziesz taniej.

Ramy polecam Ci: Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB) - sam takie mam z Ryzenem i chodzą świetnie, dodatkowo można zrobić jeszcze OC na nich z timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Hej. Tak jak w temacie, myślę nad zmianą mojego i7 4790 na ryzena 5 2600. Czemu? Myslę, że jeszcze teraz sprzedam go po dobrej cenie i praktycznie nie dokładając nim będę miec nowy, często też troche lepszy procesor i możliwość przejścia na ryzena 3 generacji. Jak myślicie, czy taka zmiana ma sens? Patrzyłem na testy, wole się po prostu upewnić. Wiem, że nie uzyskam "boosta", bardziej chodzi mi o sprzedanie tego póki mogę ;)

Ryzen 2600 =610zł - 100zł ze sprzedaży gier

Ram 16 GB 3000mhz jakieś 350zł

Płyta główna 350-400zł. np. am4 gigabyte b450 aorus elite za 370zł. MSI B450 TOMAHAWK, Ew. macie jakieś inne pomysły?

Dziękuję Wam za pomoc

Ja tak zrobiłem z i5 8400. Sprzedałem z tanią płytą + 2x4GB za 1250PLN.......... i ryż 1700 wpadł. W większości przypadków jest szybciej. W grach niby FPS trochę niższy (5-20%) ale nie przeszkadza mi to w oczekiwaniu na R5 3600. Bios już dostałem pod new gen więc czekam. Dla Ciebie R5 2600 w grach będzie znacznie szybszy od mojego 1700. Ja nie brałem wydajności w grach w ogóle pod uwagę. Poza tym nie oszukujmy się, 1700 w grach ułomny nie jest.

 

Moim zdaniem ma sens. W szczególności ekonomiczny :lol2: :lol2: :lol2:

 

Dziękuję. Zatem muszę pomyśleć nad wyceną mojego mobo: I7 4790, 4x4GB Corsair 1600Mhz, i Asrock Z97 Anniversary (jeszcze na gwarancji) :) . Co do ram'u, z tego co słyszałem to ryzen lubi duze taktowania. Czyli 3200mhz lepsze jak 3000 itd.. Masz może jakieś porady co do płyty głównej i pamięci ? Wiem, że tematów od groma, ale może z biegu pozyskam dobre informacje. Pozdrawiam

 

Mam goodramy tanie 2400@3000 bez zająknięcia więc jak kupisz 3000-3200 to masz dobre OC zagwarantowane.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rysia będziesz kręcił to w grach w 60fps radzi sobie świetnie, cs go 300fps z minimalnymi dropami możliwe. Apex zależnie od karty ale 144fps realne. Jakieś 3.9-4.0 ghz powinieneś ukrecic na boxie, zależy na jaka sztukę trafisz procka , w pełni bezpieczne 1.25-1.28v na boxie . Ram hmm można brać coś na micronach e-die lub hynix cjr np kingstony predatory, jak najbardziej lubią się z ryzenem i jest możliwość jakiegoś oc . Płytka może być msi b450 tomahawk / A pro / gaming plus , zależy co trafisz w dobrej cenie i jak Ci pasuje kwestia wyposażenia/ wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedź. Póki co zajmę się sprzedażą bebechów - i7, płyte gł, ramy i Fere 2 wyceniłem na 1200zł (póki co cisza). Jak sprzedam to ew. zapytam o coś w razie wątpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rysia będziesz kręcił to w grach w 60fps radzi sobie świetnie, cs go 300fps z minimalnymi dropami możliwe. Apex zależnie od karty ale 144fps realne. Jakieś 3.9-4.0 ghz powinieneś ukrecic na boxie, zależy na jaka sztukę trafisz procka , w pełni bezpieczne 1.25-1.28v na boxie . Ram hmm można brać coś na micronach e-die lub hynix cjr np kingstony predatory, jak najbardziej lubią się z ryzenem i jest możliwość jakiegoś oc . Płytka może być msi b450 tomahawk / A pro / gaming plus , zależy co trafisz w dobrej cenie i jak Ci pasuje kwestia wyposażenia/ wyglądu.

w cs u mnie ryzen 2600 na 3.9 miał dropy do 180 podczas strzelaniny na mm 5on5... w tej grze np taki i5 6600 radzi sobie dużo lepiej. Stałe 250-300 fps na ryzenie w cs go jest nie możliwe zobaczymy co będzie z nowymi ryśkami.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cs u mnie ryzen 2600 na 3.9 miał dropy do 180 podczas strzelaniny na mm 5on5... w tej grze np taki i5 6600 radzi sobie dużo lepiej. Stałe 250-300 fps na ryzenie w cs go jest nie możliwe zobaczymy co będzie z nowymi ryśkami.

 

Masz dostęp jeszcze do tego pc? Tak z ciekawości zrobiłbys fps benchmark w cs go i pokazalbys wynik ? Na ryzenie 2600 wyciagalem 500fps w benchmarku . Chyba że grałeś na ustawieniach wysokich . Ja gram na niskich i 4:3 rozdziałka, skacze pomiędzy 1024x768 A 1280x1024 , bo najlepiej mi się tak gra na 60hz.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp jeszcze do tego pc? Tak z ciekawości zrobiłbys fps benchmark w cs go i pokazalbys wynik ? Na ryzenie 2600 wyciagalem 500fps w benchmarku . Chyba że grałeś na ustawieniach wysokich . Ja gram na niskich i 4:3 rozdziałka, skacze pomiędzy 1024x768 A 1280x1024 , bo najlepiej mi się tak gra na 60hz.

Nie mam bo składałem to dla klijenta, grałem na niskich z MSAA x4 i AFx16 tak jak u siebie na sprzęcie z sygny w rodzielczości fullhd r5 2600 był ocnięty na 3.9 ram 2x8 @ 3133mhz CL16 i GTX 1060 6GB, ale to jest normalne zachowanie cs go ma specyficzny silnik tam liczy się siła jednego rdzenia najlepiej wysoko taktowanego, druga sprawa że dla mnie to i tak jest mega płynna gra ja nie musze mieć +250fps cały czas żeby być pro :E W takiej rozdzielczości jak piszesz nie testowałem w 640x480 to grałem w cs 1.5, w 1.6 już grałem w 1080p i tak zostało do GOŁ.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż i7 idzie gorzej jak krew z nosa, ale już mam chętnego - cena za całe mobo z Ferą 1150, płyta główna rok na gwarancji :( Chyba już tak dobrze haswelle nie biorą :lol2:

Natomiast zastanawiam się co wziąć w przyszłym tygodniu. Nie ukrywam, ciśnienia nie mam w ogóle, miesiąc mogę przebidować na laptopie. Zastanawiam się nad Ryzenem 5 2600, a Ryzenem 7 1700. Ramy mam już zamówione w x-kom ( Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB)). Testy przeglądałem, wezmę zapewne któryś z tych 2'ch na promocji. Który ewentualnie doradzalibyście Wy? Ciekaw jestem czy odnotuje jakikolwiek wzrost wydajności, bo patrząc po testach to i7 wciąż sobie dobrze radzi. Nawet na tych ramach 1600mhz. Co do płyty głównej to myślę nad b450 tomahawk.

Czy już w ogóle poczekać do lipca i liczyć na spadek cen R7 2700? Był ostatnio za 805zł z grami i zasilaczem gigabyte'a = 500zł za sam procek.

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo pewnie krok w tył, może lipcowe 3000 uratują sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po przesiadce i może to jakiś plebejskie placebo, ale dla mnie intel + nv "po prostu działał". Od grudnia mam radeona, od tygodnia ryzena, a co się stało zobacz w wątku obok moim. Jak byłem młodszy jarało mnie by pogrzebać w kompie, teraz po prostu się już nie chce, "ma działać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dla mnie intel + nv "po prostu działał"

 

Nie jesteś zadowolony z ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem na etapie "wydajność @stock jest marna, @OC się wysypuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kusi mnie cena R5 2600 i zachęca do zmiany platformy :)

Edytowane przez Stachu1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem na etapie "wydajność @stock jest marna, @OC się wysypuje".

 

Oczekiwałeś od tego ryzena większej wydajności niż i7 którego miałeś(masz)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem na etapie "wydajność @stock jest marna, @OC się wysypuje".

 

Przecież u ciebie to wygląda na padniętą grafikę. Mało możliwe żeby to miało związek z prockiem, a GPU dość często padają tak samo od nv jak i amd.

Edytowane przez takitamrandom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałeś od tego ryzena większej wydajności niż i7 którego miałeś(masz)???

Spodziewałem się bardzo zbliżonego single core (zauważ że RAM 3000 vs 1866) - to się udało zrobić po OC które będę musiał ogarniać od nowa. A że 2 rdzenie więcej to wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się bardzo zbliżonego single core (zauważ że RAM 3000 vs 1866) - to się udało zrobić po OC które będę musiał ogarniać od nowa. A że 2 rdzenie więcej to wiadomo ;)

 

Trzeba się z tym pogodzić lub wracać do niebieskich :E podpowiem że redzen w rdzen jest gorzej jakieś 10-15% oczywiscie nie w 100% przypadków :E Jak ustabilizujesz oc na poziomie 3,9-4,0 ghz i pamięci 3000-3200mhz to procek się odwdzięczy i nie będzie tragedii :E Też już od dawien dawna lubię jak coś działa bez grzebactwa ale w tym wypadku niestety tak jest,znaczy w wypadku AMD

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem na etapie "wydajność @stock jest marna, @OC się wysypuje".

 

Ale przecież od miesięcy cała armia pisze, że nie ma różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mierzyłem cinebenchem r15, wiem że słaby wyznacznik ale do domowego pomiaru musi wystarczyć. Na i7 miałem chyba 176, na ryzenie wkręciłem chyba 166 'benchmark stable' (4.0+3333) i 160 przy ustawieniu, przy którym wydaje mi się że po zmianie coolera będą działać (3.9+3200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież od miesięcy cała armia pisze, że nie ma różnicy :D

 

Przecież pisali nawet, że ryzen miażdży intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież od miesięcy cała armia pisze, że nie ma różnicy :D

 

 

Przecież pisali nawet, że ryzen miażdży intela...

 

Jak się nie umie czytać, albo czyta wybiórczo, to tak jest. Prawie każdy na forum pisze że ryzen jest słabszy w grach i jednym wątku.

A autor z tego co widzę ma rxa 570 więc mógł by sobie nawet wsadzić ryzena 1600 na stocku i nie będzie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100zł chętnych dalej zero :hmm: Zawieszam mój cudowny pomysł i chyba przeczekam do ddr5 ;) Jeśli coś się zmieni dam znać. Swoją drogą porażka sprzedawać cokolwiek na olx czy marketplace. Ludzie mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo są wyjątkowo głupi. Mimo, że w treści ogłoszenia napisałem co sprzedaję to dzwonią do mnie i pytają o to jaka jest karta graficzna, zasilacz itd. Kolejne piszą, trują życie o jakieś benchmarki, wykresy - później cisza. Po 15 takiej osobie poddałem się :E To nie na moje nerwy

Allegro wyliczyło 45zł frycowych :P

Edytowane przez andon96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...