Skocz do zawartości
spamkuba

oc i7 8700k na asrock taichi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

mam i7 8700k, plyte asrock taichi z390 i chłodzenie kraken x62

 

dotychcasz zmieniłem parametry:

- allcore na 48

- fixed voltage na 1.170

 

screeny z biosu:

https://ibb.co/BCy9Yvp

https://ibb.co/R74KMZz

 

przy testach realbench dziala stabilnie - temp do około 80 stopni, w idle 30

czy jeszcze cos mam zmienic? kazdy poradnik pokazuje co innego; Ruszać cpu line load calibration? cpu cache ratio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC już ruszyłeś :) Masz LVL1 i tak jest OK przy FIXED Voltage.

Możesz jeszcze podnieść FCLK=1GHz. Cache - niewielki zysk ale można.

Ogólnie wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć czy Prime95 w teście SmallFFT też działa jak należy. Ewentualnie nanieś korektę w AVX RATIO OFFSET na -1 lub -2. Zegar w AVX będzie niższy ale stabilny bez błędów.

 

Cache Ratio możesz podbić na 46-47.

 

 

Przydałby się też skalp jeśli nie robiłeś. 80*C na 1.170V i krakenie to chyba dość ciepło. Jakby z glutem ?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem pare dni w roznych ustawieniach i niestety poddaje sie. Procesor albo niestabilny albo za goracy. Jedynie udalo mi sie go podbic do 4,5ghz co nie ma sensu. Zamowilem jeszcze Grizzly Kryonaut sprobuje wymienic paste ale raczej czeka mnie skalp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- allcore na 48

- fixed voltage na 1.170

 

To brzmiało bardzo optymistycznie. Może jak kupisz kilkanaście proców i wybrałbyś ten jedyny to uzyskałbyś coś takiego.

 

Po skalpie z dobrym coolerem 1,35V +/-0,25 spokojnie powinieneś utrzymać. Sekcja na płycie może trochę się grzać ale nie musi.

 

Możesz jeszcze cofnąć się do Prime95 wersja 26.6. Tutaj proc będzie mniej się gotował to coś ciekawego poskładasz.

 

8700K lub 8600K bez skalpa można śmiało ładować na tanie płyty i o nic się nie martwić. Kupując płytę za kafla żal nie zrobić skalpa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4.5 AVX potrzebuje 1.192V w realbench, czyli praktycznie musiałbym ustawić 1.2V żeby działało bez niespodzianek przy automatycznym LLC i dynamicznym V. Przy starym haswellu miałem LLC lvl 1 i to był miecz obusieczny. Mogłem ustawić ciut niższy V i dawało lepszą stabilność, ale temperatury szły tak czy siak w górę. Jeśli przy LLC lvl 1 masz niestabilności jakieś to po prostu dajesz za mało V do obecnego zegara. Na twoim miejscu zrobił bym również skalp zamiast bawić się w szukanie optymalnych ustawień przy glucie. Procesor wygląda obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...