Skocz do zawartości
Bat26

z 390 gaming x Gigabyte - aktualizacja biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam płytę główną Z390 Gaming X od Gigabyte. Postanowiłem zrobić sobie aktualizację biosu do wersji F7 ze względu na wsparcie dla 9 generacji Intela.

Aktualizację zrobiłem przez Q-flash. Nie jestem biegły w sprawach komputerowych, dlatego wziąłem instrukcje ze strony Gigabyte jak tą aktualizację wykonać. Na samym końcu instrukcji pisało, że gdy aktualizacja się skończy i komputer się zrestartuje, należy wcisnąć "delete" aby wrócić do biosu i zrestartować ustawienia.

Więc, gdy aktualizacja biosu się skończyła i komputer się zrestartował, to w trakcie restartu zacząłem wciskać klawisz "delete".

Tylko, że w trakcie restartu komputer zaczął wydawać dźwięki i zrestartował się kilka razy.

Te dźwięki mnie zaniepokoiły i poszperałem trochę więcej w internecie na temat aktualizacji biosu i z tego, co się dowiedziałem, to aktualizacja biosu to bardzo delikatny temat i nie powinno się nic wciskać, nawet w trakcie restartu.

Czy mogłem coś zepsuć, wciskając ten nieszczęsny klawisz delete ?

Komputer (w tym płyta główna) jest nowy. Dlatego czy chodzi gorzej, nie wiem. Nie mam jak porównać.

Bios pokazuje,że jest w wersji F7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co komputer działa po aktualizacji, nic się nie dzieje? Jesli tak, to nie ma się czym przejmować.

 

Swoją drogą, to nawet na starszym BIOS płyta Z390 wspierała 9. gen procków Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Raczej nic się nie dzieje. Błędów żadnych nie ma. Gry trochę tną, ale to pewnie kwestia sterowników.

Pamiętam, że po aktualizacji wiatraki zaczęły mi głośniej chodzić. Wyłączyłem i włączyłem komputer i hałas znikł.

Czyli uszkodzenie biosu wiąże się z tym, że komputer by nie odpalał ?

Edytowane przez Bat26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...