Skocz do zawartości
miishq

Wykorzystanie routera do odbioru WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam Windows 10, oraz adapter WiFi pod PCI, niestety Internet działa tak tragicznie po WiFi, że i tak muszę mieć ciągle podłączony kabel przez cały dom. W internecie wyczytałem, że w sumie to mało jest kompatybilnych z Win10 kart WiFi, wpadłem więc na taki pomysł: mam w domu gdzieś starego Wrt54gl, czy jest jakaś opcja, żeby on odbierał sygnał WiFi z routera od dostawcy? Wtedy bym sobie na biurku postawił Linksys'a, a jego połączył juz po LAN kablem z laptopem. Czy takie coś jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Ale po pierwsze trzeba wgrać Tomato. Bo na fabrycznym sofcie tego nie zrobisz. Po drugie taki router w trybie Klienta WiFi wystawiłbym za drzwi (no nie za karę :) ) żeby lepiej odbierał właściwy sygnał. Problemem będzie niestety to że to tylko standard G (54Mbps, realnie 20Mbps) więc bardzo wolno. Lepiej by było z routerem który działa w N300 (300Mbps, realnie powinno wyjść nie całe 100Mbps, np jakiś używany TP-Link TL-WR1043ND v3, v4 z OpenWRT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mieszkam w Niemczech, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, mam internet 100Mbps od Telekom, od nich również Router Speedport Smart 3, do niego wchodzi internet i rozsyla mi po całym domu WiFi. W telefonach działa dobrze, na laptopie działa dobrze, na stacjonarnym mam między 5, a 13 Mbps, grać się niestety nie da. Najlepsze jest to, że między routerem, a komputerem mam jakieś 3 - 4 metry i żadnej ściany, ani nic. Stąd właśnie mój pomysł, bo nie mam możliwości połączyć kablem routera z PC niestety. Czyli takim TP Linkiem, który podałeś i wygranym softem OpenWrt dam radę zrobić to, co mi chodzi po głowie, tak? On kosztuje w granicach 200zl, więc będę akurat za dwa tygodnie w Polsce, to sobie taki kupię. Chyba, że masz jakąś lepszą alternatywę?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez miishq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup gigabyte wb1733d i problem rozwiazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz teraz kartę WiFi?

Co do routera to potrzebny jest taki, który może działać w trybie Klient sieci WiFi, co umożliwia odebranie sygnału bezprzewodowo i przekazywanie go na porty Ethernet (LAN). Więc jeśli masz coś dostępnego w okolicy, to możesz taki sprzęt nabyć.

A może internet po sieci energetycznej, np.: Fritz!Powerline 1260E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR841N + Gargoyle, Tryb Klient+AP najtańsze rozwiązanie. Samo OpenWRT nawet z interfejsem graficznym bym ci odradzał, niby dużo funkcji, ale konfiguracja tego to jest koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargoyle lżejsze, ale bazuje na starszym sofcie. Gołe OpenWRT bez GUI to byłby hardcore dla kogoś kto pierwszy raz miałby z tym do czynienia. OpenWRT z GUI czyli z LuCi też nie jest takie straszne. Tu jest kilka screenów z mojej testowej konfiguracji routera jako karta WiFi dla komputera. Można pytać w razie problemów.

 

WR841N + Gargoyle, Tryb Klient+AP najtańsze rozwiązanie.

Tylko że WR841N ma tylko 4MB pamięci na firmware. Z tego co widzę to tylko TL-WR841N v13 ma 8MB flasha. TL-WR1043ND v3 ma 8MB a v4 ma aż 16MB. No i porty gigabitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koala, Twoja opcja mi najbardziej odpowiada, kupię albo to, co Ty podałeś, albo ten router v4 i wtedy jeśli nie będę umiał sobie z tym poradzić, to będę pisał o pomoc :)

 

Ja nie mam ogólnie problemu z sygnałem, bo ten adapter WiFi na Win 7 lapal sygnał przez sufit i dwa pokoje, takie cyrki się porobiło dopiero na Win 10. Model adaptera mogę podać dopiero w weekend, jak będę miał dostęp do PC. Bardzo dziękuję Wam za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem WiFi klienta na routerze ASUS RT-N12 D1. Oczywiście trzeba było grać FreshTomato. Działa bardzo dobrze.

A możesz sprawdzić jaki kernel ma to oprogramowanie? Po nazwie K26RT wnioskuje że tak jak zwykłe Tomato, czyli 2.6. OpenWRT ma ciutkę nowsze:

Firmware Version	OpenWrt 18.06-SNAPSHOT r7714-4918fe0291 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.051.55698-76cf653)
Kernel Version		4.14.105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwinto, czy jest jakas alternatywa dla Twojego TP Link? Niestety jest obecnie niedostępny w mojej okolicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tutaj. Ostatnio kupiłem używanego Netgeara R6220 na znanym portalu aukcyjnym. Ale jeszcze nie wrzuciłem tam alternatywnego softu. Na razie robi za Accesspoint N/AC na fabrycznym oprogramowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może faktycznie jakiś inny adapter WiFi z anteną na kablu, który będzie kompatybilny z Win 10? To by było w sumie najprostsze rozwiązanie, tylko jaki?

 

Qwinto, poczytałem o tym internecie przez sieć elektryczną, to wygląda jak rozwiązanie moich problemów, kosztuje też do 300zl, więc spoko cena, a czy Ty miałeś już jakieś doświadczenie? Dobrze rozumiem, że to jeden adapter łączy się z routerem i rozsyla internet po wszystkich gniazdkach w domu? Przy kompie podłączam drugi odbiornik i kablem rj45 ślę internet do PC, tak?

Edytowane przez miishq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie używałem ani nie testowałem. Jakoś nie było mi to potrzebne.

Tak, internet jest przesyłany między jednym urządzeniem a drugim poprzez kable elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie właśnie ciągle będzie "połączone kbalem", bo z routera do urządzenia pierwszego zrobię LAN i z drugiego do PC też po LAN, mam nadzieję, że to zda egzamin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem wymieniony zestaw, podłączyłem w domu i póki co działa rewelacyjnie, pełna prędkość łącza. Montaż dziecinnie prosty. Mogę tylko polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...