Skocz do zawartości
kl3szcz

Kask na motor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym zakupić jakiś kask na motor ale ogólnie brak mi wiedzy na temat jakiś przyzwoitych kasków :D mam do wykorzystania 500zł - 700zł wiem że nie za wiele ale no cóż...

Widziałem jakieś kask "Integralne" co mi się podobają i z "blendą" ale jaki wybrać to już nie mam pojęcia może ktoś coś poradzi :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do jakiegoś lokalnego sklepu z akcesoriami i przymierz to na co Cię stać. Budżet nie jest duży, więc wybierz najdroższy, w którym będzie Ci wygodnie.

 

Możesz oczywiście kupić w sieci, ale najpierw jednak warto konkretny model i rozmiar założyć osobiście na głowę.

Warto też, nie mając doświadczenia skorzystać z rady sprzedawcy. Ja kupując swój pierwszy kask, bez podpowiedzi sprzedawcy, kupiłbym kask za duży, bo ten który wydawał mi się za ciasny okazało się, że taki właśnie ma być ;)

 

A tutaj swoją drogą masz zbiorczy temat ludzi, którzy w tym dziale jeżdżą na motocyklach: http://forum.pclab.pl/topic/604424-Motocyklowe-Pogaw%C4%99dki/

Edytowane przez Dylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem rok temu. Tylko zakup w sklepie da Ci możliwość doboru odpowiedniego rozmiaru. Oni wiedzą jak dobierać kask. Na początku jest bardzo ciasny później dopasowuje się tylko do twojej głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z doświadczenia wiem, że sprzedawca nie zawsze dobrze podpowiada. Zdarzyło mi się kilka razy, że chcieli coś mi sprzedać na siłę i twierdzili, że kask leży dobrze, a był dla mnie po prostu za luźny.

 

Przymierzyłem kaski większości firm na polskim rynku. Szukałem kasku idealnego. Krąg poszukiwań zawęziłem do kasków z włókna szklanego i zapięciem DD.

 

 

Mam kilka rad:

 

1. Kup kask jeśli to możliwe z włókna szklanego. Kaski z ABS'u omijaj szerokim łukiem, a kaski z poliwęglanu są lepsze od ABSU, ale gorsze od włókna szklanego.

2. Zmierz obwód głowy i według tabelki w internecie określ swój rozmiar. To jest tylko poglądowe i po prostu wiesz w jakich rozmiarach kaski powinieneś przymierzać. Nie oznacza to, że kask z danym rozmiarem będzie ci pasował. To się okaże na miejscu.

3. Posiedź w kasku przynajmniej 30 minut. Kask dobrze dobrany jest bardzo ciasny, ale jeśli nie wstrzelisz się z kształtem głowy to może po kilkunastu minutach sprawiać duży dyskomfort, a nawet ból głowy. Uprzedzam to niestety nie minie. Jeśli kask powoduje duży dyskomfort lub ból głowy to znaczy, że kupiłeś kask o złym kształcie wnętrza i to się nie rozbije!

4. Określ swój kształt głowy. To ułatwi poszukiwania. Poczytaj o long oval, intermediate oval i round oval. Czyli musisz określić czy masz długi owal, średni owal, czy okrąglutką głowę. Uprzedzam, że ludzie z głowami bliskimi do okręgu mają niestety najtrudniejsze poszukiwania, ponieważ takich kasków praktycznie nie ma na rynku europejskim.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Kup kask jeśli to możliwe z włókna szklanego. Kaski z ABS'u omijaj szerokim łukiem, a kaski z poliwęglanu są lepsze od ABSU, ale gorsze od włókna szklanego.

 

 

Z testów nie wynika, żeby pomiędzy poliwęglanem, a termoplastikiem wynikały jakieś MIAŻDŻĄCE różnice.

 

Pierwszy lepszy test.

 

https://www.motocykl-online.pl/testy/Test-kaskow-integralnych-do-900-zl,11658,1

 

Budżet nie jest duży, więc wybierz najdroższy,

 

Jakość kasku nie wzrasta wprost proporcjonalnie do jego ceny. Ten sam podlinkowany test o tym mówi.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów nie wynika, żeby pomiędzy poliwęglanem, a termoplastikiem wynikały jakieś MIAŻDŻĄCE różnice.

 

Pierwszy lepszy test.

 

https://www.motocykl-online.pl/testy/Test-kaskow-integralnych-do-900-zl,11658,1

 

 

 

Jakość kasku nie wzrasta wprost proporcjonalnie do jego ceny. Ten sam podlinkowany test o tym mówi.

 

 

Masz rację zwykle tanie kaski z włókna szklanego nie reprezentują poziomu tych z wyższej półki, jednak należy uznać, że kask z włókna szklanego ma lepszą skorupę, środka i tak nie zobaczymy. Tak czy siak nie oszukujmy się najlepiej kupić kask jak najlepiej dopasowany. Testy są mało wiarygodne, tzn. jeśli zakupimy najlepszy kask z testów, a nie będzie on dobrze dopasowany (dobrze mam na myśli kask dopasowany kształtem do naszej głowy, nie mam tu na myśli rozmiaru kasku!) to i tak nie ochroni on nas tak jak do tego został zaprojektowany.

 

Przykładowo mi pasowały tylko trzy kaski: Shark Race-R Pro, Arai Axces 2 oraz Arai Rebel. Reszta modeli tego samego producenta nie pasowała kształtem do mojej głowy, natomiast konkurencyjne firmy również mi nie pasowały. Osobiście jestem fanem marki SHOEI, ale i tak kaski tego producenta nie pasują pod moją głowę ;(

 

Tak jak napisałem powyżej, może się okazać się w tym segmencie cenowym nie dostaniesz idealnego kasku. Ja byłem otwarty budżetowo, a znalazłem tylko 3 modele. Gdybym miał wybrać kask za 900 zł to po prostu byłby źle dopasowany. Podobał mi się HJC FG-17, który ma certyfikat SNELL, ale niestety był zbyt owalny i uciskał mi skronie.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...