Skocz do zawartości
MaxCorleone

karta dźwiękowa do gier do 2.1 EDIFIER S330D - max 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

bardzo prosiłbym o poradę w kwestii wyboru karty dźwiękowej do gier do głośników 2.1 EDIFIER S330D

https://www.proshop.pl/Goniki-komputerowe/Edifier-S330D-Black-21-Czarny/2110289?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

 

karta musi pasować do mojej płyty głównej MSI B250M PRO-VDH

https://www.x-kom.pl/p/342121-plyta-glowna-socket-1151-msi-b250m-pro-vdh-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

 

o ile dobrze kombinuję to karta ta musiałaby mieć port PCIe 3.0 x1 (PCIe 3.0 x16 zajęte przez kartę graficzną)

 

maksymalna kwota jaką zamierzam wydać to 500 zł, ale przyznam, że nie jestem melomanem więc jeżeli w niższej cenie znalazłoby się coś godnego uwagi to chętnie wydam mniej ;)

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w porównaniu do moich edków c3 to masz trochę lepszy sub, ale za to gorsze satelity. Możesz spróbować creative x-fi titanium sb0880 posiadam i naprawdę dobrze współgra z edkami c3. Koszt od 100 zł do 150 zł. Największy znak zapytania to jak wymagające słuchawki będziesz korzystał z tą kartą dźwiękową. Jeśli będziesz kupował słuchawki wymagające to te 500 zł(o ile nie więcej) na kartę dźwiękową wydasz.

 

Edit: Dodatkowo przypomniało mi się że na twoim modelu jest S/PDIF. Może mieć to pozytywne znaczenie. Niestety nigdy nie korzystałem z S/PDIF więc koledzy muszą się wypowiedzieć czy warto coś innego kupić. Mogę tylko napisać że sb0880 posiada S/PDIF.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł na kartę do takich głośników, to moim zdaniem nieopłacalne. Lepszą jakość uzyskasz kupując lepsze głośniki (choćby Edifier S350db , które możesz podłączyć np. optykiem pod płytę główną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na S330D już ma optyka i jego mobo nie posiada optyka :E więc raczej i tak musi kupić jakąś kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł na kartę do takich głośników, to moim zdaniem nieopłacalne. Lepszą jakość uzyskasz kupując lepsze głośniki (choćby Edifier S350db , które możesz podłączyć np. optykiem pod płytę główną).

te głośniki kosztują 1300 zł...

 

to kupować tą kartę dźwiękową czy nie :P?

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 to pewnie można jakiś używany zestaw audio. Pamiętam jak tutaj na forum za niecały 1000 złoty odradzali kupna głośników komputerowych. Kyle_PL pewnie miał na myśli że nie opłaca się ładować 500 zł w kartę dźwiękową do tak słabych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod głośniki z subem od Edifiera nie warto wydawać dużo na źródło.

Prędzej gdy by to były Edki R2600 i tym podobne. Po co wydawać kasę na kartę jak można puścić sygnał przez kabel 2xRCA-Jack 3.5mm

Wtedy nie potrzeba się bawić w optyki a te głośniki same w sobie nie porywają jakością.

Jak już bardzo chcesz posiadać jakaś lepszą kartę od integry to kup po taniości SB titanium pod PCIE.

Ew Xonar DGX im taniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tych głośników miałbyś już fajne kolumny + wzmak, które zdeklasowałyby ten pseudo sprzęt...

Do tych edków jak koledzy wyżej pisali zakup karty ograniczyłbym do 100-150 zł.

SB Titanium, Asus DGX lub często też pojawia się w tej kwocie Asus DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna i wystarczająca do tych głośników będzie karta Creative:

https://www.x-kom.pl/p/159929-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-pci-e.html

 

Tak jak Koledzy mówią, nie warto przepłacać. Karta będzie też spoko do jakichś słuchawek, np. ISK HD999 bardzo fajnie będą grać z tą kartą.

Edytowane przez brzepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aro1991

R2600 na biurko nie ma szans...

SB titanium - nie widzę nigdzie w sprzedaży, a używanej nie chcę

 

orange99

xonar dx - nie ma w sprzedaży, a dgx też ze świecą szukać...

 

brzepa

a czy nie lepszą opcją w porównaniu do Creative Sound Blaster Audigy FX

https://www.x-kom.pl/p/159929-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-pci-e.html

byłaby Creative Sound Blaster Z

https://www.x-kom.pl/p/120134-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-z-pci-e.html

 

co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aro1991

R2600 na biurko nie ma szans...

Zależy od biurka ;) Sam mam monitorki podobnych gabarytów i przestrzeń jest 3D. Choć i tak najmilej wspominam koncentryki KEF jako monitory które nawet z bardzo małych odległości kreują świetną przestrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KLIK Z nówek taniej audioquest dragonfly black v1.5 drożej audiotrak prodigy cube black edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z170/Z270 - z ALC 1150/1220

 

Lepsza integra + odblokowany chipset do OC 7700K. Już za 250zl można kupić coś fajnego. Starą płytę odsprzedasz to wyjdzie Ci inwestycja na jakieś 150z?

 

Może lepiej tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu dziękuję bardzo za ciekawy pomysł, ale przyznam szczerze, że z jednej strony nie mam pojęcia jak ta integra by się sprawowała, a z drugiej nie chce mi się bawić z wymianą mobo, zwłaszcza, że za jakiś rok, może dwa myślę o zmianie procka na Ryzena/i9 i wtedy znów zabawa z płytą... więc teraz chciałbym dorzucić jakąś kartę dźwiękową co by wydobyć co się da z tych moich głośników i z takim zestawem przeżyć do zmiany całego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych głośników raczej to bedzie sztuka dla sztuki. Prędzej na słuchawkach byłaby sensowna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za pomoc,

 

ostatecznie zakupiłem Creative Sound Blaster Z

 

mam nadzieję, że wesprze moje obecne głośniki i słuchawki Pioneer SE-A-1000 :)

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś ten Z to troche lepsza karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30 zł więcej miał audiotrak prodigy cube black edition, ale co tam ważne żeby mu służyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanko - w tej chwili głośniki podłączone są RCA-mini jack, czy kupować kable optyczne? jeżeli tak to co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Za 30 zł więcej miał audiotrak prodigy cube black edition, ale co tam ważne żeby mu służyło. " Ale Pionnki grają dosyć jasno z prodigy cube może być zbyt jasno.

" a mam jeszcze jedno pytanko - w tej chwili głośniki podłączone są RCA-mini jack, czy kupować kable optyczne? jeżeli tak to co byście polecili? "

Niby po optyku lepiej ale z Twoimi głośnikami nie ma to różnicy, po prostu zbyt słaby jakościowo sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po optyku jest fajne to, że nie ma problemu z pętlami mas - sprawdzone na różnych sprzętach które miałem, np. ADAM A7X + DAC podłączony do PC przy pomocy coax/toslink (przy coax brzęczenie, a przy toslink bez problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...