Skocz do zawartości
dzonki

I5 9400 czy AMD 2600?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w tytule tematu, stoję nad małym wyborem.

 

Mianowicie zmieniam bebeszki w komputerze, już wleciała 1050Ti.

 

Po rozmowach i szperaniach roznych forum, doszedłem do dwóch wniosków;

 

AMD Ryzen 2600 + MSI B450

 

lub

 

Intel i5 9400f + płyta intela (nie wiem dokładnie jaka)

 

Bardziej będzie to komputer pod gry niż do pracy, dlatego szukałem pod tym kątem procków.

Troszeczkę lepiej w testach poradził sobie Intel, dlatego chyba troche bardziej do mnie przemawia.

Nie chcę się bawić w żadne podkręcania itp. Może kiedyś.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że o kratę nie zapytales przed zakupem. To tego GPU bez różnicy co weźmiesz o tak się będzie nudzić. Bierz co tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to oddaj tego GTX i bierz RX 570a do tego ryzen 2600

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GTX 1050 Ti nie będzie różnicy czy weźmiesz 9400 czy Ryzena 2600.Na tej karcie w grach nie obciążysz procka na 100%.

W grach i5 9400 będzie minimalnie szybszy w liczbie fps

Dobrą opcją będzie zamiana GTX 1050 Ti na RX 570.Używki RX570 chodzą już po 400-500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jadę niedługo wymienić i zdecydowałem taki set;

 

i5 9400 + gigabyte 310

 

co to karty gtx 1050ti - zostanie albo mi się uda wymienić. Kupiłem nową za 700zł. Co polecacie pod taki set jaka karte w cenie do 700zl?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie pod taki set jaka karte w cenie do 700zl?

 

Pozdrawiam

Do 700 zł RX 580 8GB lub GTX 1060 6GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem pytaj także w przypadku grafy zanim popełnisz gafę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad rok czasu gtx 1050ti i dzisiaj to ona do gier to się już nie nadaje, a wydawanie na nią 700 zł to już kuriozum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i najlepsze jest to ze GTX 1650 to jest praktycznie to samo co 1050 Ti no. Obecnie zadna karta ponizej osiagow RX 570 nie ma sensu . Nie dosc ze RX bije wydajnoscia GTX 1050 Ti/1650 to jeszcze jest wyraznie tanszy. Jak mozna kupowac GTXa w cenie 700 zl??? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Załóżmy że nie mam wypasionego monitora (mam dwa 1920x1080, 60Hz, przeciętna półka cenowa, pracuję na nich), czy warto dopłacić i kupić RX 570 z 8GB zamiast 4GB? Czy monitor ograniczy efektywność lepszego modelu karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak warto. Wersja 8GB wystarczy na dluzej, bedzie mozna ustawic wyzsza jakosc tekstur a gry ktore sa lakome na VRAM nie beda sie zacinac. Monitor nie ma nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ustosunkowania się to przedmiotu dyskursu, również mocno rozważałem nabycie platformy bazującej na i5 9400, który obecnie da się kupić za 700 zł. Postanowiłem jednak uderzyć w wielordzeniowość (+ multi-wątkowość), a konkretnie w Ryzen'a 2700.

Kontynuując wtrącenie, zapytam jeszcze z czego wynika większa cena i5 8400 w stosunku do i5 9400, skoro na papierze ten drugi procek dysponuje mocniejszą specyfikacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1650 to też crap. W tej półce radeony 570, 580 są bezkonkurencyjne. Wg mnie bez różnicy czy 4 czy 8 GB, aczkolwiek większość tutaj namawia na 8 zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ustosunkowania się to przedmiotu dyskursu, również mocno rozważałem nabycie platformy bazującej na i5 9400, który obecnie da się kupić za 700 zł. Postanowiłem jednak uderzyć w wielordzeniowość (+ multi-wątkowość), a konkretnie w Ryzen'a 2700.

Kontynuując wtrącenie, zapytam jeszcze z czego wynika większa cena i5 8400 w stosunku do i5 9400, skoro na papierze ten drugi procek dysponuje mocniejszą specyfikacją?

I5 8400 ma integre, a 9400f tak owej nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Załóżmy że nie mam wypasionego monitora (mam dwa 1920x1080, 60Hz, przeciętna półka cenowa, pracuję na nich), czy warto dopłacić i kupić RX 570 z 8GB zamiast 4GB? Czy monitor ograniczy efektywność lepszego modelu karty graficznej?

zależy ile dopłacic i w jakiej cenie są karty, w rx 580 wersja 8GB ma również szybciej taktowane pamięci, do rx 570 dopłata do 8GB to średni biznes, chyba, że dopłaty mniej niż 50pln. W cenie do 1000pln najlepiej kupic imho gtx 1660, rx580/570 w serie gtx 10XX nawet bym się nie pchał po tym jak zobaczyłem jak w najnowsszych grach się spisuje.

 

Gwoli ustosunkowania się to przedmiotu dyskursu, również mocno rozważałem nabycie platformy bazującej na i5 9400, który obecnie da się kupić za 700 zł. Postanowiłem jednak uderzyć w wielordzeniowość (+ multi-wątkowość), a konkretnie w Ryzen'a 2700.

Kontynuując wtrącenie, zapytam jeszcze z czego wynika większa cena i5 8400 w stosunku do i5 9400, skoro na papierze ten drugi procek dysponuje mocniejszą specyfikacją?

za 900pln 2700 można rozważyć, jednak przed premierą ryzen 3000 lepiej isć w najtańsze ryzen5 2600 i zmienić za pare tygodni na 3600 niż iść w 2700 dzisiaj, jeśli PC do gier.

Edytowane przez RaVen01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 900pln 2700 można rozważyć, jednak przed premierą ryzen 3000 lepiej isć w najtańsze ryzen5 2600 i zmienić za pare tygodni na 3600 niż iść w 2700 dzisiaj, jeśli PC do gier.
Nie będzie przeznaczony do gier. Zależy mi na 8 rdzeniach i 16 wątkach przy TDP 65W (bez kręcenia). W oczekiwanej serii modeli, progres robi dopiero Ryzen 7 3700X ze względu na zegary 3,6/4,4 GHz i pamięci L4 32MB, ale tutaj cena będzie dla mnie kosmiczna. Polecany przez Ciebie Ryzen 5 3600 mnie nie zadowoli nawet ze względu na max. clock przewyższający Ryzena 7 2700 o 0,1 GHz.

Więc raczej pozostanę przy swoim. Aczkolwiek dobrze radzisz, żebym poczekał. Tylko inna argumentacja przychodzi mi do głowy: cena 7 2700 nieco stopnieje :thumbup:

 

Wracając do tematu znalazłem na jednej z benchmarkowych stronek (notabene niektóre oceny różnią się, jedna na korzyść AMD inna dla INTELA).

Z godnie z cytatem niżej, AMD Ryzen 7 2700 nie posiada (natomiast i5 9400 posiada):

  • DYNAMICZNE SKALOWANIE CZĘSTOTLIWOŚCI. Dynamiczne skalowanie częstotliwości jest technologią pozwalającą procesorowi na oszczędzanie energii gdy jest minimalnie obciążony.
  • OBSŁUGUJE SPRZĘTOWE WSPOMAGANIE WIRTUALIZACJI. Jeżeli wirtualizacja jest wspomagana sprzętowo, łatwiej jest uzyskać lepszą wydajność.
  • OBSŁUGUJE NX-BIT. NX-Bit pomaga zabezpieczyć komputer przed złośliwymi atakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić kryptoreklamy, ale na allegro jest gościu, który ma rxy 580 8 gb na gwarancji do 2020 r. wyciągnięte z koparek za 640 zł oraz NOWE rx 570 8gb za 610 zł. Kupiłem już od niego 2 różne sztuki i wszystkie hulają perfekcyjnie przechodząc testy w furmarku po 10h. Nie wiem jak można się zastanawiać nad innym wyborem niż rx 570/580 w tych kwotach... a jeszcze jak słyszę, że ktoś daje 800 zł za gtxa 1650 to ręce opadają, jak ludzie się dają robić przez marketing :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie przeznaczony do gier. Zależy mi na 8 rdzeniach i 16 wątkach przy TDP 65W (bez kręcenia). W oczekiwanej serii modeli, progres robi dopiero Ryzen 7 3700X ze względu na zegary 3,6/4,4 GHz i pamięci L4 32MB, ale tutaj cena będzie dla mnie kosmiczna. Polecany przez Ciebie Ryzen 5 3600 mnie nie zadowoli nawet ze względu na max. clock przewyższający Ryzena 7 2700 o 0,1 GHz.

Więc raczej pozostanę przy swoim. Aczkolwiek dobrze radzisz, żebym poczekał. Tylko inna argumentacja przychodzi mi do głowy: cena 7 2700 nieco stopnieje :thumbup:

 

Wracając do tematu znalazłem na jednej z benchmarkowych stronek (notabene niektóre oceny różnią się, jedna na korzyść AMD inna dla INTELA).

Z godnie z cytatem niżej, AMD Ryzen 7 2700 nie posiada (natomiast i5 9400 posiada):

 

 

Ostatnio była promka na ryza 2700 :) dodawali do niego 2 gry i zasilacz. Procek wychodził ok. 600zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu znalazłem na jednej z benchmarkowych stronek (notabene niektóre oceny różnią się, jedna na korzyść AMD inna dla INTELA).

Z godnie z cytatem niżej, AMD Ryzen 7 2700 nie posiada (natomiast i5 9400 posiada):

Kolejny powód by omijać auto-porównywarki szerokim łukiem.

Nie dość że rezultaty z czapy, to jeszcze opisy robiące wodę z mózgu laikom.

 

Oczywiście że ryzen posiada wszystkie te 3 rzeczy, ale marketingowo się one inaczej nazywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"OBSŁUGUJE NX-BIT. NX-Bit pomaga zabezpieczyć komputer przed złośliwymi atakami."

Intel bezpieczniejszy confirmed. :E :E :E

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego intela tylko I WYLACZNIE ryzena ... mamy tu kogos ogarnietego ? :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem pytaj także w przypadku grafy zanim popełnisz gafę :cool:

 

 

 

1050ti vs rx570

pobor pradu ma znacznie czasem /dlatego sam kupilem rtx 2060 a moglem w uj tansze rx brac dwie nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...