Skocz do zawartości
emefe

Ryzen 2600 + MOBO + RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko powinno grać, a z nowym BIOSem może dociągniesz do 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pamięci pod tą płytę i procesor, to ja na 90% jestem zdecydowany nieco dopłacić i mieć pamięci z dożywotnią gwarancją i z radiatorem niż z 3 letnią gwarancją i bez radiatora (tanie Aegisy G.Skila): Ballistix Pamięć DDR4 Sport LT 16GB(2*8 GB)/3000 CL15 SR x8 |orientacyjna cena 339 zł|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pamięci pod tą płytę i procesor, to ja na 90% jestem zdecydowany nieco dopłacić i mieć pamięci z dożywotnią gwarancją i z radiatorem niż z 3 letnią gwarancją i bez radiatora (tanie Aegisy G.Skila): Ballistix Pamięć DDR4 Sport LT 16GB(2*8 GB)/3000 CL15 SR x8 |orientacyjna cena 339 zł|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

czy wspomniana wcześniej płyta główna MSI B450M PRO-VDH PLUS nadaje się do podkręcenia procesora AMD Ryzen 7 1700?

Qwertypp10 wspomniałeś, że jest to tożsama konstrukcja co w MSI B450 Tomahawk, więc czy ta tańsza płyta główna nie ustępuje mu w efektywności w overclockingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

czy wspomniana wcześniej płyta główna MSI B450M PRO-VDH PLUS nadaje się do podkręcenia procesora AMD Ryzen 7 1700?

Qwertypp10 wspomniałeś, że jest to tożsama konstrukcja co w MSI B450 Tomahawk, więc czy ta tańsza płyta główna nie ustępuje mu w efektywności w overclockingu?

To są te same płyty= te same możliwości OC ;)

Główna różnica to paskudne brązowe PCB. Podam Ci przykład z poprzedniej serii: b350 pc mate (pcb jest czarne...) + b350 tomahawk, to też są identyczne płyty, tylko w przypadku tomahawka dopłacasz do wyglądu... Odnośnie innych b450 gaming, to też ta sama płyta, mATX też są takie same oprócz najtańszego modelu bez radiatora na VRM (1 low side mosfet), wyjątek to Mortare, które mają lepsze mosfety. Tak to różnice są na poziomie specyfikacji (złącza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Tomahawk + R2600 i do tego BALLISTIX Sport LT 16GB 3000MHz CL15 2x8GB i jest git malina?

Wejdzie mi na to mój stary LC-Power LC-CC-120? Domyślam się że wieje lepiej niż boxowy went.

Edytowane przez emefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lepsze Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) 359zł vs Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 (2x8GB) 429zł

Wsadzone będzie zapewne do MSI B450 Gaming Plus lub Tomahawka B450 + Ryzen 2700, albo Ryzen 3600 - ale nie wiem czy nie za drogo, i nie lepszy będzie Ryzen.

Upgrade tego co mam w stopce, RX 570 zostaje, Seasonic Focus Gold 550W zostaje. Dojdzie jeszcze jakaś buda, tutaj też mam problem z doborem. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200 cl16 przynajmniej wczoraj było za 359zl w owocowym, te co często się trafiają d9vpp microny e-die . Jeśli chodzi o bude to ciężko coś doradzić, sam wziąłem armisa ar7 i dopiero po montażu wentylatorów 140mm 5x jest huragan w środku i przewiew jest spory. Jeśli kwestia wizualną jest sprawa drugorzędna, i budżet raczej okrojony to przyjrzyj się np silentiumpc Signum sg1 jest przewiewna i niedroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Fractala Meshify C, cena+ bardzo dobra wentylacja "out of box"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lepsze Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) 359zł vs Crucial 16GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 (2x8GB) 429zł (...)

Do mnie już jadą Cruciale wymienione przez Ciebie w drugiej kolejności, za które zapłaciłem 378 zł (cena dostawy 19 zł, ale ja brałem dodatkowo w jednym zamówieniu obudowę, SSD i kartę dźwiękową). Tak czy inaczej: 378 zł < 429 zł. Poza tym 3000MHz idzie kupić za 342 zł z bezpłatnym dowozem (por. Ceneo). Polecałbym wersję z taktowaniem 3200, bo nie jest wiele droższa a ponoć ma nowsze kości, więc nie o same prędkości chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Fractala Meshify C, cena+ bardzo dobra wentylacja "out of box"

Tylko to buda za prawie 400zł, a pewnie przepływ powietrza na poziomie sg1, fakt , że pewnie jakością wykonania biję takie sg1 na starcie , ale warto się przyjrzeć budżetowi kolegi sprecyzowanemu pod obudowę i czego od niej wymaga. Sam mimo wszystko wziąłem armisa ar7 , ale jestem zawiedziony dość miękkimi blachami i ogromną wielkością . Miałem mały incydent , gdzie mi się buda z rąk wyślizgnęła , minimalne uderzenie z wysokosci niecałych pol metra i wgiął się tył, moja wina, bo gdyby nie to wziąłbym ar5x tg rgb, bo wielkość idealna na moje oko , a kwestia wizualna świetna (tak , tak na starość choinek mi się zachciało). Przepływ powietrza pewnie na poziomie mojego ar7, ale cóż , nie oddam budy klepanej gumowym młotkiem , więc ar7 został u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy, sam brałem pod uwagę Phanteksa Enthoo Pro M, miałem mieć płytę EATX z Haswellem, ale znajomy czeka na nowe Ryśki i zmienia, i wtedy mam dostać, ale raczej sprzedam, bo i tak Haswell z 1333mhz na tak drogiej płycie.... Dlatego teraz nie muszę brać pod uwagę drogiej budy, mogę dołożyć do czegoś innego.

Może SPC SG1 TG, czy AR5 TG RGB starczą, do Ryzena + RX 570- nie wiem jak z OC, czy będę robić czy nie. Fortis 3 już czeka.

 

Choć budżet jest napięty, miałem brać 3600, ale ceny 1tyś trochu mnie odstraszają i nie wiem, czy nie lepszy będzie Ryzen 2700 8/16. Nie planuję wymiany w najbliższym czasie kilku lat. Nie grywam w CSGO, PubG, Apexy itd, jedyne multi to Battlefieldy, Division 2 itp, czy jakieś MMO w stylu TESO, singlówki strategie,RPG czy FPS. A płyta to MSI Gaming Plus czy Tomahawk pełny ATX, może dokupię potem jakiegoś Xonara, by mieć go jako wzmacniacz, bo obecny Realtek w mojej płycie jest bardzo cichy, muszę dawać ponad 50% na głośnikach Logitech x540 5.1, na Xonarze było o niebo lepiej- mam uszkodzony słuch 80% i nie dosłyszę, więc wzmacniacz itp bardzo mi się przydaje.

 

Musiałem wyciągnąć Xonara DG, bo zasłaniał Radeona.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zestawie i proponowanej cenie?

https://xtreem.pl/zestawy/1207-b450-tomahawk-zestaw-m1.html?search_query=Ryzen+2600&results=4

 

Od jutra jeszcze zniżka 8%

 

O co to chodzi z tym ramem cruciala w owocowym. Są 3000cl15, 3000 cl16 i 3200 cl16 i wszystko w podobnej cenie

 

I weź tu się zdecyduj

 

Btw, wsadzę to mobo do Zalmana Z1 (ZM-Z1) ? Niby internety podają że obsługuje ATX I czy nie strach podpinać to do Anteca VP500 ?

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega cena. Ja za taki zestaw z innymi ramami dałem na początku maja 1500 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial 3200cl16 powinien zapewnić najlepsze osiągi. Są na nowych kościach microna i kręcą się całkiem dobrze . Tomahawk wejdzie do z3 plus bo sam taka miałem przed armisem. Cena całkiem Oki, jak chcesz kręcić ram ile wlezie to sklanialbym się go zmienić na wersję 3200cl16 spora szansa na lepsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z zasiłką ? Swego czasu była polecana na labie. Mam ją od 2015. Warto przemierzyć ja miernikiem wcześniej ? Czy spokojnie da radę ? Powiedzmy że maksymalna grafa jaką będzie ciągnął ten Antec to rtx 2060 ew jakaś Vega tylko tu już większy apetyt na waciki

 

Jednak odpuszczam tą turbo promocję. Poczytałem komentarze w necie i sporo problemów z gwarancją/kontaktem po wpłacie kasiory/zlewaniem klienta. Co prawda nie zdarzyło mi się jeszcze reklamować sprzętu ale kto wie. Lepiej dołożyć parę zeta i dmuchać na zimne

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...