Skocz do zawartości
movemint yeet

Nowy CPU R7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Otóż nowe procesory AMD Ryzen 3th wychodzą do sklepów już w lipcu. Jak myślicie, czy potanieje Ryzen 7 2700 po wejściu 3th do sklepów? Zastanawiam się aby było jak najtaniej kupując nowy komputer.

 

Pozdrawiam ;3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie potanieje, tak jak Ryzen 7 1700 mocno potaniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Ryzen 1700 potaniał w momencie jak na horyzoncie pojawiła się już trzecia generacja, jak ten trend się utrzyma to 2700 w obecnej cenie 1700 da się kupić za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Ryzen 1700 potaniał w momencie jak na horyzoncie pojawiła się już trzecia generacja, jak ten trend się utrzyma to 2700 w obecnej cenie 1700 da się kupić za rok.

2700 już teraz kosztuje ~830zł a w promocjach można trafić za ~700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypatruj promocje około 700zl za 2700 jest świetna cena . Był teraz na xkom 760zl + 2 gry i zasilacz gigabyte 500w więc po odsprzedaży fantow by wyszedł około 550zl-600 Co by dawało fenomenalna cenę. Szkoda że potrzebuje mocnego 1 wątku, bądź wysoko taktowanego rdzenia , bo sam już miałem w koszyku tego ryzena 2700 i intensywnie się zastanawiałem czy przypadkiem go nie wziąć, bo za pół roku pewnie bym go odsprzedal praktycznie bez straty , ale akurat przed wypłatą A nie chciałem się zadluzyc na parę dni ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż nowego ryzena 2700 zapakowany z gwarancją x kom za 800zł jak jesteś zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest tak, że procki na promocjach są po testach OC, które "nie wyszły" rewelacyjnie (czasem trzeba mieć farta lub pecha do dobrej sztuki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zwrotów mogą być z kiepskim potencjałem OC

musi być jakiś powód zwrócenia tego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i tak jest bez znaczenia, bo Ryzenów praktycznie nie opłaca się podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zwrotów mogą być z kiepskim potencjałem OC

musi być jakiś powód zwrócenia tego procka

Jak dla mnie to absurdalny powód zwrotu.

Jak mawiają każda sztuka jest inna! i tyle w temacie

 

Co i tak jest bez znaczenia, bo Ryzenów praktycznie nie opłaca się podkręcać.

Ryzeny można podkręcać,tylko że przynajmniej te modele z X są na tyle wyżyłowane,że nie uzyskasz więcej niż +200-300 MHz względem bazowego zegaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i tak jest bez znaczenia, bo Ryzenów praktycznie nie opłaca się podkręcać.

 

a sam masz 1600 na 4.1ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos gra w cs go to kazde 50mhz na procku pozytywnie wpływa na fps ;). Gdyby nie cs go i chęć gry na około 400fps (jeśli zen2 da radę ) to bym nie myślał o zmianie nawet tego ryzena 1600 na zena2, bo w resztę gier które gram zapewnia bez problemu 60fps A w apex legends nawet 144fps na niskich ustawieniach z rx570 , dropy mam do około 90-100fps na bagnach, ale to karta nie wyrabia A nie procek ;). Jak ktoś gra na 60fps to bardzo możliwe że kręcenie nie ma sensu , nie sprawdzałem nawet bo u mnie ryzen na stocku pracowal około 2min (W biosie) i od razu był krecony ;). Zastanawiam się, czy nie popełniłem błędu nie kupując tydzień temu ryzena 2700 za 760zl z grami i zasilaczem, dałbym smt off i podkręcil ile się da , bo i tak 8 rdzeni w moich zastosowaniach by w zupełności wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania. Chce kupić coś do 5k z możliwością ewentualnej podmianki w przyszłości na zen2+ i teraz 2700 to koszt ~800zł a 3700x wyjdzie pewnie w cenie 1600 zł na start. Procesor jest mi potrzebny do programowania, jakaś wirtualka, hobbystycznie blender. Do grania ogólnie mam konsole więc na PC będzie coś włączone od święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania. Chce kupić coś do 5k z możliwością ewentualnej podmianki w przyszłości na zen2+ i teraz 2700 to koszt ~800zł a 3700x wyjdzie pewnie w cenie 1600 zł na start. Procesor jest mi potrzebny do programowania, jakaś wirtualka, hobbystycznie blender. Do grania ogólnie mam konsole więc na PC będzie coś włączone od święta.

Lepiej przyczaj się na jakiś 1700 w promocji. Były momenty że chodziły one po 500 zł! Taki podkręcony 1700 do 3.7GHz będzie nawet szybszy niż stockowy 2700.

clock_analysis.jpg

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest mi potrzebny do programowania, jakaś wirtualka, hobbystycznie blender. Do grania ogólnie mam konsole więc na PC będzie coś włączone od święta.

a do tego nie wystarczy Ryzen 1600 /2600? bo się sam zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jadę na i7-6500U (2C/4T). Zdaję sobie sprawę, że 2700 jest "nieco" na wyrost, jednak nie chce potem zbytnio inwestować w sprzęt więc wolę wziąć coś czym będę mógł się dłużej pocieszyć bez wymiany :). Teraz spytam jeszcze troszkę o mobo - polećcie jakiś dobry model pod 2600 orz 2700, który pozwoli ewentualnie podkręcić te procki - myślałem nad czymś droższym typu ASRock X470 Taichi z myślą wsadzenia tam czegoś z zen2+ - skoro teraz 3800x ma mieć TDP 105W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

 

Z ciekawosci, ile miales fpsow w csgo na tym rysku 1600? Na stocku i na 4,1? No i na jakich ustawieniach;)

 

 

 

Z gory dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na 4.1 procek nie jest stabilny, na 4.0 zagrałem chwile to miałem dropy do około 230-240fps na dm społeczności full . Ale rozdzialka 1024x768 . To jest moj filmik z przedwczoraj, jest tam też filmik z ryzenem 2600 na 3.9 postawionym (fps benchmark, ale zaniżył wynik o 50fps bo nagrywałem msi afterburnerem, te z ryzenem 1600 są nagrane obs) . Na stocku nie miałem tego ryzena nawet minuty , ale stock + ram 2400mhz myślę , że by łapał dropy gdzieś do 150fps .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jadę na i7-6500U (2C/4T). Zdaję sobie sprawę, że 2700 jest "nieco" na wyrost, jednak nie chce potem zbytnio inwestować w sprzęt więc wolę wziąć coś czym będę mógł się dłużej pocieszyć bez wymiany :). Teraz spytam jeszcze troszkę o mobo - polećcie jakiś dobry model pod 2600 orz 2700, który pozwoli ewentualnie podkręcić te procki - myślałem nad czymś droższym typu ASRock X470 Taichi z myślą wsadzenia tam czegoś z zen2+ - skoro teraz 3800x ma mieć TDP 105W.

Wiem, że mnie trochę czasu tutaj nie było, ale jeśli pod 2600/2700 szukasz MOBO to mogę polecić jakiś od MSI np.: MSI B450 A-PRO/TOMAHAWK/GAMING PLUS. Sam szukałem płyty pod takiego procka i myślę, że któreś z tych będzie jednym z najlepszych wyborów. Jeśli się mnie spytasz, który wybrałem to jest nim TOMAHAWK. Jeśli masz większy budżet to polecam ASUS PRIME X470-PRO

Edytowane przez movemint yeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...