Skocz do zawartości
Rafal369

Spadki FPS w grach na dobrym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam następujący problem. Podczas gry występują spadki FPS i widać przycięcia, głównie podczas jazdy. W grze Rage 2 na max. ustawieniach mam ok. 80 FPS jednak nawet gdy spadnie do 65 to czuć wyraźne przycięcie, a gdy mam włączony V-Sync to spada do ok. 50 FPS. W Far Cry 5 i New Dawn sytuacja wygląda bardzo podobnie, tyle, że tam FPS spada czasem nawet do ok. 45. Nawet w AC III Remastered zdarza się od czasu do czasu, że z 60 FPS skoczy do ok. 55-57 i już widać wyraźnie przycięcie.

 

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: Asrock B450 Gaming Fatal1ty

Procesor: Ryzen 1600X (podkręcony do 4GHz przy napięciu 1,318V, działa stabilnie, temperatura po 15 min. Cinebench 68 stopni C.

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 1660 6GB OC

Pamięć RAM: G.Skill Aegis 16GB 2x8GB 3000MHz (ustawiłem profil XPM, żeby działały z taktowaniem 3000MHz, memtest nie wykrył błędów)

Chłodzenie: Fera 3

Zasilacz: System Power 9 500W

Dysk: SSD Crucial MX500 500GB

 

Komputer prawie nowy, więc nie ma mowy o kurzu czy śmieciach na dysku. Temperatura GPU max 71 stopni C, ale to tylko raz się zdarzyło, zazwyczaj minimalnie niższa. Podczas robienia testu w OCCT, zostaje on przerwany z powodu przegrzania TMPIN5, którego temp. wynosi 92 stopnie C. Nie wiem, czy to może być przyczyną, ale to samo było, gdy procesor nie był podkręcony.

Dzięki z góry za liczne odpowiedzi, które mam nadzieję będą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chłodzenie i pastę założoną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie na ryzenie 7 2700 i gtx 1070 (procek i karta stockowe zegary). W rage 2 na ustawieniach maksymalnych czasami spadki do 45 fps. Gram w full hd i mam zablokowane fps na 60.

W metro exodus nie miałem takich spadków mimo że gra bardziej wymagająca.

 

Mi się wydaje że rage 2 lubi wyższe takty procka niż więcej rdzeni i dlatego takie spadki.

 

Co ma do tego nvidia experience?

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb gry masz na off?

Plan energi masz na Maxymalną wydajność?

Nvidia experience odinstalowane?

Co znaczy tryb gry off?

Plan zasilania mam na maksymalną wydajność i power limit karty w MSI Afterburnerze na 100%.

Geforce Experience nie odinstalowywałem, a to coś zmienia?

 

Jakie masz chłodzenie i pastę założoną?

Chłodzenie Fera 3, pasta Arctic MX-2. Pastę zmieniałem już 2 razy,ale temperatury cały czas takie same, więc wydaje mi się, że zrobiłem to dobrze.

 

Mam podobnie na ryzenie 7 2700 i gtx 1070 (procek i karta stockowe zegary). W rage 2 na ustawieniach maksymalnych czasami spadki do 45 fps. Gram w full hd i mam zablokowane fps na 60.

W metro exodus nie miałem takich spadków mimo że gra bardziej wymagająca.

 

Mi się wydaje że rage 2 lubi wyższe takty procka niż więcej rdzeni i dlatego takie spadki.

 

Co ma do tego nvidia experience?

W Far Cry'ach klatki niestety też nieźle w dół leciały, podczas jednej misji w New Dawn, było prawei cały czas +/- 45 kl/s co nieźle wkurzyło :)

Dziwne, że u ciebie też występowały takie spadki, na takim sprzęcie. Chyba, że było to bardzo rzadko. U mnie niestety podczas jazdy Feniksem co kilka, kilkanaście sekund potrafi przyciąć.

Edytowane przez Rafal369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przycina sporadycznie. Spróbuję zapisać logi w hwinfo lub innym programie żeby zobaczyć zużycie poszczególnych wątków procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85 mam włączone, a lepiej wyłączyć?

@mark2468 jutro będę miał czas, to potestuję trochę i wrzucę logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączanie, wyłączanie trybu gry nic nie zmienia. Zauważyłem, że spadki są głównie jak dojeżdżam do jakiegoś bardziej rozbudowanego miejsca lub gdy w tle jest jakiś dalszy plan.

Logów z MSI Afterburner nie mogę wrzucić, bo "sesja logowania została przerwana z powodu przekroczenia wielkości pliku log".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły? Zainstalowałem system jeszcze raz, są tylko sterowniki i gra, jednak problem nadal występuje. Warto zaznaczyć, że kl/s spadają bez względu na wybrane ustawienia graficzne. Wrzucam screeny z MSI Afterburner, podczas tych kilkunastu sekund spadki były 2 razy.

 

...

post-609515-15600136322987_thumb.png

post-609515-1560014027612_thumb.png

post-609515-15600141073221_thumb.png

post-609515-1560014112021_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...