Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z mikrofonem ze słuchawek hyperx cloud Stinger. Podczas streamownia i mówienia przez mikrofon słychać szumy w tle (statyczne?). Mikrofon ma ponoć redukcję szumów. Czym może to być spowodowane? Dodam że mam płytę z ALC887 ale odwody są odizolowane od reszty podzespołów. Sterowniki najnowsze, a karta dźwiękowa z Audio Boost 3 i obsługą Nahimic 3. Płyta MSI B450M Gaming Plus. Wzmocnienie mikrofonu jest na +10 dB

Edytowane przez Dziebniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to po prostu taka cecha słabych mikrofonów w tych słuchawkach. We wszelakich testach tych słuchawek najsłabszym ich elementem jest właśnie mikrofon. Jeśli streamujesz to na Twoim miejscu zainwestował w jakiś porządny mikrofon pojemnościowy na USB. Karta dźwiękowa też mogłaby być jakaś lepsza niż integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ok mikro do dupy. A czy ktoś poleciłby mi jakieś słuchawki z mikrofonem z czystym dźwiękiem czy nie ma takich? Gdybym miał ALC1200 z DAC to bym miał pewnie lepsza jakość mikro

Edytowane przez Dziebniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś spróbować podłączyć je do telefonu i nagrać sobie dyktafonem jakąś próbkę. Ja mam Krakeny Pro v2 i podłączone do kompa szumią jak skurczybyk, a przy nagrywaniu dźwięku mikrofonu na telefonie nie słychać absolutnie nic innego oprócz mojego głosu więc będziesz wiedzieć czy to wina słuchawek czy karty dźwiękowej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem nad zmianą na Krakeny i jednokierunkowym mikrofonem bo w cloudach jest wielokierunkowy ale ma za to ANC a Razer nie. Chyba wina karty bo dźwięk na streamach mimo ustawienia Kompresora bramki szumów w StreamlabsOBS jest niby czysty ale jednak towarzyszą mu szumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie w OBSie więc to na 99,9% wina integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC887 ale odwody są odizolowane od reszty podzespołów. Sterowniki najnowsze, a karta dźwiękowa z Audio Boost 3 i obsługą Nahimic 3. Płyta MSI B450M Gaming Plus. Wzmocnienie mikrofonu jest na +10 dB

 

HdWxkaF.png

 

AlC887 - jest to budżetowy kodek audio, gorszy zakres tonów, izolacja gorsza.

 

MSI B450 - dla średnich płyt msi ładuję przeważnie kiepskie komponenty audio (co widać wyżej)

 

Audio Boost 3 - dali kondesatory od chemicona i wzmacniacz dla słuchawek z portu HD_AUDIO, przydatne.

 

Nahimic 3 - to marketing tzw. programowe efekty

 

Wzmocnienie mikrofonu jest na +10 dB - tym to tylko zwiększysz szumy

Edytowane przez mutissj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z kodeka że jest najsłabszy dlatego wspominałem o ALC1200, to że Nahimic to tylko cyfrowy dopalacz też wiem. Wychodzi na to że tylko japońskie kondensatory są w porządku reszta do dupy więc stream do dupy lepiej nie gadać przez mikro. Wzmocnienie wiem że daje szumy ale inaczej nie słychać mnie gdy gram bo wtedy musiałbym ściszać grę do stopnia ledwo słyszalnej. Dzięki za info w każdym razie. Mógłbym użyć wyciszania szumów z tła ale wtedy mój głos jest za bardzo cyfrowy i ściszony gdzie bez efektu głos jest czysty ale z szumami w tle. Miałem nadzieję że znajdę jakiś trik bez wymiany płyty/kupna karty dźwiękowej lub mikrofonu. Ech ciężkie życie początkującego (biednego) streamera...

 

P.S Znalazłem lepsze słuchawki z mikrofonem Roccat Khan Pro mają certyfikat Hi Audio Res i mikrofon nie ma cyfrowych sterowników, a głos jest czysty i przejrzysty.

Edytowane przez Dziebniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet karty dźwiękowe USB/PCIe mają słabe/zwykłe wyjście pod mikrofon (np. Creative SBX AE-5), a druga sprawa to zestawy słuchawek z mikrofonem, przeważnie zawsze mają niskiej jakości mikrofon, nawet te za 1000 zł... podsumowując ten sprzęt jest głownie budowany pod odsłuch, a mikrofon ma mieć znośną jakość, który wystarcza w 98% przypadkach.

 

Więc nie ma co się dziwić, że do tego typu potrzeb trzeba kupić mikrofon studyjny z zintegrowaną kartą dźwiękową dedykowaną do nagrywania np. budżetowy SPC Gear SM900, co prawda nie jest tak zajebisty jak Blue Yeti, ale jest bardzo opłacalny w tym przedziale cenowym, ponieważ otrzymujesz cały zestaw m.in ramie, pop, koszyk, wszystko przy dobrej jakości nagrywania audio.

 

Dodam też że najlepszym i najdroższym rozwiązaniem jest kupno osobno Interfejsu audio z dedykowanym mikrofonem studyjnym pod XLR np. Focusrite Scarlett 2i2 + Audio Technica AT2020

Edytowane przez mutissj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To interfejs plus mikro to kupię jak będę mieć pożytek z twitcha i wrócę do gry na basie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok co do mikrofonu to chciałbym się dowiedzieć czy jak kupie mikrofon "studyjny" dokładnie SPC Gear SM900 czy na tej zasranej najgorszej integrze ever będzie miało to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1.] dedykowany mikrofon ma własną kartę dźwiękową, będzie to działało jako osobny układ (np. druga dźwiękowa), ustawisz sobie jako domyślny sprzęt do nagrywania i tyle, Integra nie ma z tym nic wspólnego

 

 

[2.] integra audio do pracy potrzebuję mocy procesora, czasami na stream-ach bywały sytuacje że dźwięk się zniekształcał, de-synchronizował z obrazem czy też spowalniał itp. wynikało to głownie z zapchania procesora, Tobie to raczej nie grozi na Ryzenie 5 2600.

 

 

[3.] Kwestia gustu / preferencji, na dedykowanej karcie dźwiękowej będziesz miał znacznie lepszy dźwięk, uprzedzam że przesiadka ze zdechlaka ALC887 na np. Creative AE-5 może wgnieść w fotel.

 

 

[4.] Generalnie na budżetowych płytach montują już tylko ALC892, dziwne że producent MSI zdecydował się na jeszcze niższy kodek ALC887 dla tej płyty, wyczytałem że:

 

"w przypadku płyt głównych z kodekiem ALC 887 nie ma to też żadnego znaczenia, jakie kondensatory się zamontuje, bo laminat nie ma nawet odseparowanej części audio od całej reszty płyty, i sekcję audio może w mniejszym lub większym stopniu zaszumiać nawet układ I/O Nuvoton odpowiadający za kontrolę całości pracy urządzenia czy karta sieciowa. Ile to razy zdarzały się takie wpadki w historii..."

 

Wygląda na to że jest to "hardcorowa integra", z kondensatorami które można o kant dupy rozbić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli zostaje mi SPC Gear SM900. Może jeszcze jakaś propozycja na słuchawki do tego zestawu, głównie do grania mogą być też "Gejmingowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon SM900 nie posiada wyjścia mini-jack pod odsłuch (tak jak to ma miejsce w Blue Yeti), także nie połączysz go ze słuchawkami.

 

 

Pewnie miałeś namyśli słuchawki dla twojej integry ALC887 pod odtwarzanie, ciężko mi cokolwiek polecić dla takiego (...) źródła dźwięku, wybierz sobie co chcesz ale nie więcej jak 100 zł, na droższe szkoda kasy bo i tak ta integra je nie napędzi.

 

 

Jak sobie ogarniesz lepszy układ dźwiękowy, to mogę Ci polecić słuchawki HyperX Cloud Alpha (300zł), mam i używam, na początku współgrały z ALC1220 na droższej płycie od ASRocka i myślę że ta integra była w stanie wykorzystać je w jakieś 60% potencjału, dopiero po przesiadce na Creative SBX AE-5, poczułem jak pięknie grają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wiem co robić teraz kupię SPC Gear SM900 sprzedam w cholere Roccat Khan Pro i Hyperx a zostawie na integrze Roccat Syva o których nie wspomniałem że mam, a gdy będzie mnie stać na Creativa to wtedy pomyśle nad innymi słuchawkami. Dziękuję za pomoc

 

P.S Czy gąbka na mikrofon coś by dała czy tylko eliminowała by głoski wybuchowe? Chodzi mi o mikrofon z HyperX Cloud Stinger

Edytowane przez Dziebniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką gąbkę chcesz dać. Ja mam popfiltr oryginalny do mikrofonu i jest on dość gruby, ale zdaje egzamin, są też zakładane na na ramieniu przed mikrofonem, też działają ale nakładany popfiltr lepiej się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...