Skocz do zawartości
mathew001

Nowy laptop 2000-2800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam dla siebie nowego laptopa.

Przeznaczenie - "do wszystkiego" ;)

 

A tak dokładniej:

Głownie codzienne sprawy czyli net, poczta i takie tam

Do pracy - głownie programy biurowe, bez jakiejś obróbki grafiki.

Jak da radę to od czasu do czasu popykać w CS-a, jak uciągnie to może czołgi, ale to niekoniecznie.

 

Budżet - jak najtaniej, jak w tytule - od 2000 do 2800 - tylko nie wiem czy potrzeba aż tyle wydawać.

 

Myślałem nad i3 8gen, 8gb ramu i oczywiśie ssd min 250GB

Coś w tym stylu:

 

https://www.x-kom.pl/p/494203-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r512fa-i5-8265u-8gb-256.html

https://www.x-kom.pl/p/474603-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i3-8130u-8gb-256ssd-win10-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/495921-notebook-laptop-156-acer-aspire-3-i3-8130u-8gb-256-win10-fhd-niebieski.html

https://www.x-kom.pl/p/479313-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i3-8130u-8gb-480ssd-win10-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/495944-notebook-laptop-156-acer-aspire-3-i5-8250u-8gb-256-win10-fhd-niebieski.html

 

nie wiem jak z wykonaniem tych kompów, co polecacie?

Huawei chyba aluminiowy, aspire 3 plastik, nie wiem jak z asusuem.

 

Win 10, ale jak nie będzie to nic nie szkodzi, bo na allegro za 20zł klucze oryginalne.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Huaweia Matebook D 15.6', tylko że z mx150 zamiast zintegrowanej karty graficznej. Laptop godny polecenia, ale jeśli nie zależy Ci na mx150 to zastanowiłbym się nad tym:

Huawei Matebook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD

Trochę mniejszy ekran od mojego, lżejszy(dla mnie matebook 15.6 jest trochę zbyt ciężki). Do tego podświetlana klawiatura i większy odchył ekranu niż w 15.6'. Dopłacając 130zł możesz mieć wersję z 480gb SSD. No ja bym brał tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pykanie w CS:GO to na 2 rdzeniowym procesorze sobie za bardzo nie pograsz, 4 rdzenie to obowiązek.

 

W tym budżecie nie znajdziesz nic lepszego niż :

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256 - 2699 zł

 

Ryzen 5 3550H - odpowiednik wydajnościowy i5-8300H, 4 rdzenie 8 wątków, 8GB RAM, grafika RX560X - wydajność GTX 1050. Dysk SSD 256GB

Do tego matowa matryca EWV ( czyli kąty widzenia jak w IPS) 120Hz - idealna do CS:GO.

W przyszłości możesz dołożyć RAM ( co polecam żeby mieć Dual Channel - zwiększa wydajność w grach nawet o 30%) oraz zamontować dodatkowy dysk.

 

Tutaj wersja z dodatkowym dyskiem 1TB :

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256+1TB - 2799 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już zależy od preferencji kupującego. Ja uznałem że te gry to tylko opcjonalnie. Mimo to, na podanym przeze mnie lapku też odpali się niektóre tytuły+ jest znacznie lżejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b.dobrej ofercie jest:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS za 2699zł

Z 4-ro rdzeniowym procesorem, matową matrycą FHD IPS i dedykowaną kartą MX150, która nada się do starszych/mniej wymagających gier.

Do codziennych zadań i pogrania w mniej wymagające gry w zupełności wystarczy.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256+1TB/Win10 FHD IPS - 2799zł

Mieszcząc się w budżecie otrzymasz Laptop gamingowy z matrycą IPS o rewelacyjnym pokryciu kolorów i kartą graficzną RX560X 4GB, która ma zbliżoną wydajność do GTX-a 1050. Klawiatura laptopa jest wygodna. Laptop posiada system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256+1TB/Win10 FHD IPS - 2799zł

Mieszcząc się w budżecie otrzymasz Laptop gamingowy z matrycą IPS o rewelacyjnym pokryciu kolorów i kartą graficzną RX560X 4GB, która ma zbliżoną wydajność do GTX-a 1050. Klawiatura laptopa jest wygodna. Laptop posiada system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

 

Autor posta poszukuje laptopa do pracy i OPCJONALNIE do gier. Prawie 2,5 kg + gamingowy design raczej średnio wpisują się w pierwszy z tych wymogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny 2 999 zł

Matryca FULL HD IPS z lepszymi katami widzenia dla lepszego komfortu pracy czy też rozrywki przy oglądaniu filmów, aluminiowa obudowa w przyjemnym stonowanym designu, podświetlana klawiatura, procesor 8 generacji Whisky Lake, odnowiona grafika MX150 czyli MX250 minimalnie wydajniejsza, jeden większy dysk SSD PCIe, lekki mobilny.

 

Tańsza alternatywa

HP Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 2499 zł

Matryca FULL HD IPS, odnowiony procesor AMD Ryzen 5 3500U, przyzwoita zintegrowana grafika Vega 8 pozwoli pograć w mniej wymagające gry, całkiem lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

 

Tak jak napisał jangover, szukam kompa głównie do pracy. Komp bedzie noszony do klientów, więc powinien być raczej lekki.

 

Odpuszam już te gry. Głównie praca, myślę własnie, że nie ma sansu nawet i5. i3 8gen wystarczy.

Czy ktoś ma, bądź miał do czynienia z modelami podlinkowanymi przeze mnie. Jak z jakością wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wybrałeś Huaweie dobre a reszta jest na budżetowych matrycach. Z Acera warto celować co najmniej w model Aspire 5 na matrycy IPS z przepięknymi kolorami. Aspire 3 to budżetowy model na matrycy TN. Z Asusa S530FA jest warty dopłaty, bo posiada lepszą matrycę IPS.

 

Odpuszam już te gry. Głównie praca, myślę własnie, że nie ma sansu nawet i5. i3 8gen wystarczy.

Jak dla mnie i5, lub i7 + szybki SSD PCIe jak najbardziej ma sens, bo jestem bardzo wymagający jak chodzi o szybkość przeglądania intenetu i pracy. Laptop z i3 na budżetowej matrycy dla przeciętnego Kowalskiego w zupełności wystarczy. U mnie system ma być wczytany w kilka sekund po włączeniu laptopa i przy wielu otwartych kartach kolejne mają szybko się otwierać a matryca musi mieć dobre kolory i kąty widzenia.

 

ASUS VivoBook S530FA i5-8265U/8GB/256PCIe/Win10 - 2899zł

Z 15-stek taki Asus by mi wystarczył. Spełnia moje wszystkie wymagania.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie schodziłbym aż do i3 bo są to procesory dwurdzeniowe co w dzisiejszych czasach jest absolutnym minimum. I5-8250 U to będzie najlepszy wybór i bardzo przyszłościowy.

Jeśli laptop ma służyć już tylko do pracy i zależy Ci na mobilności to polecam wybrać 14 calowy ekran, jak np:

 

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480+1TB/Win10 - 2749 zł

ekran matowy IPS, niska waga 1,5kg. Bardzo pojemny dysk 480GB SSD i 1TB HDD. Windows 10, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, czytnik linii papilarnych.

 

Ewentualnie:

Lenovo Ideapad 530s-14 Ryzen 5/8GB/256/Win10 - 2799 zł

Odpowiednik wydajnościowy od AMD ale z dużo lepszą grafiką na której będziesz mógł nawet pograć ;)

Tutaj matryca również IPS ale błyszcząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych laptopów 14" Swift 3 jest też w droższej wersji z kartą graficzną Nvidia MX150 2GB. Podobnie jak Asus S530FA którego poleciłem, tylko o oznzczeniu S530FN. Z grania w gry nie trzeba rezygnować, aby laptop miał kompaktowe gabaryty i był lekki do przenoszenia. Kwestia tylko zwiększenia budżetu na droższą wersję danego modelu wzbogaconą o dedykowaną kartę graficzną.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

 

Tak jak napisał jangover, szukam kompa głównie do pracy. Komp bedzie noszony do klientów, więc powinien być raczej lekki.

 

Odpuszam już te gry. Głównie praca, myślę własnie, że nie ma sansu nawet i5. i3 8gen wystarczy.

Czy ktoś ma, bądź miał do czynienia z modelami podlinkowanymi przeze mnie. Jak z jakością wykonania?

 

Pewnie wystarczy, najlepiej celuj w aluminiową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to trwałe i mało awaryjne laptopy. Polecam dopłacić do HP z Ryzenem 3500 na matrycy IPS z lepszymi kątami widzenia, które sprawiają, że jak popatrzysz od boku ekran zachowuje rewelacyjnie kolory. Polecałem w temacie.

http://forum.pclab.pl/topic/1283050-Laptop-z-ryzen-3500u-na-xkom/page__p__15521602__fromsearch__1entry15521602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to trwałe i mało awaryjne laptopy. Polecam dopłacić do HP z Ryzenem 3500 na matrycy IPS z lepszymi kątami widzenia, które sprawiają, że jak popatrzysz od boku ekran zachowuje rewelacyjnie kolory. Polecałem w temacie.

http://forum.pclab.pl/topic/1283050-Laptop-z-ryzen-3500u-na-xkom/page__p__15521602__fromsearch__1entry15521602

 

Ten?

 

https://www.x-kom.pl/p/498108-notebook-laptop-156-hp-ryzen-5-3500-8gb-256-win10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zdecydowałem, trochę trwało, ale jest.

Wybór padł na Huawei Matebook D14 z Ryzenem 5 2500 ale w wersji z 512 SSD, zapłaciłem 2340zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest ogień.

Działa mega szybko, pracuje się mega komfortowo, klawiatura bajka, leciutki

Sporo osób narzeka na kiepskie matryce. Po przesiadce ze starego samsunga na Core2Duo z błyszczącym ekranem, ten w Matebooku jest wspaniały. Jasność na 70% bo więcej razi po oczach.

 

Oczywiście nie omieszkałem odpalić CS GO.

Na ustawieniach automatycznych (większość wysokie, shadery bardzo wysokie, anizo 8x, AA 8x msaa, fxaa wł) 35fps i jest ciepło

Schodząc na średnie bez anizo jakieś 65 fps, ale nawet się nie oszukuję, nie kupowałem kompa do gier.

 

Generalnie mega zadowolony

 

Jak chcecie jakieś wyniki z benchmarków to dajcie nazwy programów a ja tam coś odpale i podam wyniki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to koniecznie, ważne że Ty jesteś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyciekł Trailer. Premiera niby jeszcze w tym roku  https://streamable.com/znus3d
    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...