Skocz do zawartości
Aku31

Płyta pod OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgłaszam się do was z pewnym pytaniem, nie jestem obeznany w sprawach komputera i chciałem zapytać czy mój pc poradzi sobie z OC Pamięci ram jak i np karty graficznej, z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Pc:

Płyta- ASRock ab350 pro 4

ram- Crucial Ballistix sport ddr4 2400 MHz

Karta graficzna- gtx 1070 EVGA sc gaming acx 3.0

Zasilacz--SilentiumPC vero L2 600W

Procesor--ryzen 5 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zduplikowałeś temat.

Mogłeś wybrać zamiast Cruciali 2400 MHz pamięci o taktowaniu 3000-3200 MHz,a szkoda bo płyta prawdopodobnie obsłuży takie taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moj znajomy na tej płycie z ryzen 5 1600x nie mógł odpalić kompa z 3000 MHz. Wiem że zduplikowalem lecz nie wiem jak to się stało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moj znajomy na tej płycie z ryzen 5 1600x nie mógł odpalić kompa z 3000 MHz. Wiem że zduplikowalem lecz nie wiem jak to się stało :/

z płytami B350 obsługa ramu 3000+ MHz to jest loteria,ale z B450 praktycznie każda umożliwia bezproblemową obsługę 3000+ MHz,tylko też nie można brać byle jakich pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno RAM, jaki i MB bardzo budżetowe...

Nie liczyłbym na wymierne OC. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość jakiegos OC? Np do 2600 lub 2933, słyszałem że z szybkimi pamięciami ryzen działa lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość jakiegos OC? Np do 2600 lub 2933, słyszałem że z szybkimi pamięciami ryzen działa lepiej

Na twoich Crucialach osiągniesz niemal na pewno 2666 MHz,a wyżej to już zagadka.

Tak,Ryzen z szybkimi pamięciami działa szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płytę i np ramy polecacie do ryzen? Mógłbym w nie dalekiej przyszłości wymienić te dwie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płytę i np ramy polecacie do ryzen? Mógłbym w nie dalekiej przyszłości wymienić te dwie rzeczy

Np.płyty MSI B450(kazdy model od Mortar po Gaming Plus jest dobry) i pamięci G.Skill 3000-3200 MHz(G.Skill są na ogół bezproblemowe z Ryzenami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RAMów polecam najnowsze Cruciale 2x8gb 3200mhz cl16 (najlepiej biała wersjia, srebrna nie wiem, czy też jest na tych samych kościach). Są na nowych Micronach E-DIE, które robią na b450 tomahawku i Ryzenie 1/2gen 3600mhz stabilnie.

G.skille to trzeba widzieć, które modele kupić (np. bez końcówki B najlepiej, np. GVK, nie GVKB), bo w najtańśzych modułach siedzi często przesortowany szrot.

 

Płyta najlepiej MSI B450.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci widzę fachmani głowę ryją :E najlepiej wymień całość ,cały pc a oni będą ci przytakiwać ;).Wgraj najnowszy bios do płyty jak jeszcze nie masz i pobaw się ,znając życie pamięci zrobią z 2800mhz ,procka też bez problemu pewnie na jakieś 3,8-3,9ghz wykrecisz.Myślisz że po zmianie płyty i pamięci doznasz cudu ??? :E kilka klatek zyskasz i to tyle będzie z tej zabawy.Z drugiej strony z tego co widzę to pojęcie o pc masz zerowe więc nawet jak zmienisz te części to co ci to da ??? :E .Najpierw radziłbym dobrze poczytać,poprosić kogoś o pomoc i przy zmianie biosu i przy oc i próbować na tym co masz trochę to rozbujać,zapewniam cudów nie będzie po wymianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...