Skocz do zawartości
Jaycob

Gears 5

Rekomendowane odpowiedzi

To w pełni zrozumiałe. Ja gdybym grał w więcej niż 3 gry w roku pewnie opłacałbym właśnie abo. A tak to wiesz, przyjdzie teraz CoD i na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy taniej to lepiej, bo na tym forum dowiedziałem się np., że kluczową funkcjonalnością danej platformy są recenzje i forum. W sumie też była mowa o osiągnięciach, które chyba teraz na PC w Windows Store nawet się nie pokazują.

W osiągnięcia jestem w stanie uwierzyć, ale recenzje i forum? No cóż, może o czymś nie wiem, bo obie te rzeczy są mi kompletnie obojętne i z nich nie korzystam. A pamiętając o zjawisku review bombingu, to ostatnia rzecz jaka by mnie miała przekonać do kupna lub od niego odwieść. Jak to wygląda choćby na Metacritic, każdy zainteresowany wie.

 

Mutli w Gearsach było swego czasu mocno popularne, nie wiem jak jest teraz. Tak czy inaczej w piątce ten element ponoć nie powala, można więc chyba założyć, że ludzie skusili się przede wszystkim na singla. Plus stałe ekipa sieciowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna gra SP. Takie gry nie utrzymują ludzi przy abonamencie. Utrzymuje przy nim multi. Tak było, jest i będzie. A z Gearsami 5 na PC tak nie będzie, bo multi jest zbyt konsolowe jak na PC, natomiast te staty dobitnie pokazują, że gracze wybrali tanie abo, by ograć singla.

Do tego pewnie masa poleciała na promocję na XGP, dlatego nie wiem, czy MS ma coś z tego, że dużo osób ograło Gearsy 5 właśnie dzięki tej usłudze. W końcu te pieniądze z abo muszą też rozdzielić na resztę produkcji z biblioteki.

 

Mnie to zadziwia, że tak duża premiera została tak zlana na Steamie, choć cały czas słyszę, że ludzie właśnie tam kupują gry, bo reszta platform śmierdzi. To już Borderlands 3 na Epicu miał na PC ~250 tys. graczy na premierę, co sprawia, że znalazłby się w TOP 10 w rankingu Steama. A tam przecież nikt gier nie kupuje, bo wszyscy czekają na Steama. No jak widać, ani z B3, ani z Gearsami nie czekali :lol2:

 

No kolejna, ale jak mam dać nawet 40pln w pełnej cenie abo za ogranie gry single zamiast 150-250pln to wiadomo co wybiorę.

 

XGP przecież działa na konsolach od wielu lat i się trzyma, teraz dodali do tego PC. Premierowe gry w abo to raczej nowość. Ale w tej chwili jest spora konkurencja więc jak chcą zawalczyć o kawałek tortu to czymś muszą przyciągnąć ludzi do korzystania z swojego klienta przez którego również można kupować/wypożyczać gry na "własność"

 

A co do tego drugiego to fanatycy steam to ledwie ułamek graczy, fani pary tylko głośno krzyczą, a jak dostaną możliwość ogrania premierowej gry za kilka-kilkanaście zeta vs 200-250zeta to większość z nich zrezygnuję z swojego fanboystwa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS tak jak w przypadku FH4, tak i w przypadku G5 promuje swoją usługę tymi grami, centralnie na ich premiery daje promocje. Mnie skusili, 40-60zł kilka w razy w roku spokojnie mogę im zapłacić plus do tego promocje, dla mnie to jest realna konkurencja dla steama, bo faktycznie odciągnęła mnie od valve, ma świetny stosunek ceny do oferty.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech tak właśnie promują. Konkurencja dla nas graczy to jest świetna sprawa. W ostatnich latach byliśmy praktycznie skazani na monopol steam. Ale dzisiaj się to zmienia i rozpoczyna się walka. Szkoda, że gog nie próbuję przycisnąć z grubszej rury, ale być może coś się zmieni wraz z klientem 2.0.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy jak GMG, Voidu, WGS, Gamersgate, 2games itd plus usługa MS na tą chwilę moje miejsca zakupów, steam tylko promocje (wyjątek Tekken7 SP2 i 3, aby ojciec Harada miał maybacha) plus karty w rozliczenie.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie usługa abonamentowa to ciekawe rozwiązanie, a jak dojdzie do tego, że wszyscy zaczną oferować gry w dniu ich premiery, być może przyszłość branży. Jako że gier raczej nie kolekcjonuję, a jeśli tak to bardziej z przymusu (klasyczna cyfrowa dystrybucja), nie widzę problemu w tym, żeby zapłacić znacznie mniej za sam dostęp, zamiast wykładać pełną kwotę. Zachęca mnie to bardziej do odejścia od pudełek (na konsoli) niż inne rozwiązania, bo miesięczny koszt abonamentu może się często pokrywać ze stratami na odsprzedaży. A że osiągnięcia są mi w dużej mierze obojętne i nie czuję się specjalnie przywiązany do żadnej platformy, jest to coś nad czym warto się zastanowić. W przypadku treści video od dawna rotuję między HBO GO, Netflixem i Prime Video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te info widziałem, bo pisałem już o tym największym debiucie gry MS newsa. Czytałem zresztą tweety Ahmeda i on sam pisze, że się Microsoft zdziwił, jak bardzo na pysk poleciała sprzedaż piątki. A najbardziej mnie zdziwiły żałosne wyniki na Steam. Tyle osób deklaruje, że woli kupić tam, niż gdzie indziej, nawet jakby mieli dopłacić ( :lol2: ), ale z Gearsami 5 to wygląda tak, jak od zawsze mówiłem - takie gadanie o przywiązaniu do platformy to pierdololo. Windows Store, który pod każdym możliwym względem jest kupą gówna bez żadnych funkcji wygrał z rozbudowanym Steamem. Nie dlatego, że był lepszy, tylko dlatego, że był tańszy.

A najśmieszniejsze, że ja mam Gearsy 5 na Steamie właśnie :E Ale nic mnie nie kosztowały, to nie narzekam.

 

Był tańszy ale też wpychany tak czy inaczej z Windows 10 którego używa każdy, kto ma procesor nowszy niż core szóstej generacji. :)

 

Sam raczej żadnej oczekiwanej gry nie przeszedłbym w tym sklepiku i w taki sposób, śpiesząc się, bo abo. Nawet za 4 zł. Poczekałbym i kupił na Steam/Ubi.

Ale że to gra której równie dobrze mógłbym nie mieć, a sklep i konto i tak siłą rzeczy mam, bo przygotowuję się do przesiadki na Win 10 po upgrade sprzętu... to wziąłem, bo czemu nie?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syndrom "biorę abo, przejdę i mam w dupie".

Jak z wszystkimi grami single dlatego abo jest dobrym pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby więcej takich "gniotów" wychodziło. Gniotem to jest np. Devil's Hunt ;)

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu wjechała jedyna właściwa wersja tego gniota czyli od CODEX :lol2:

Przecież abo jest od 4 do 8zł, a nawet było rozdawane za darmo. Nie rozumiem, przecież obok G5 dostaje się dostęp do całkiem dużej bazy fajnych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie można kupić to za 4 czy 8zł, nie wiem kto komu tutaj za darmo dał tą grę, ja jej nie dostałem a nawet gdyby ktoś mi chciał ją dać to bym jej nie chciał. Wystarczy mi 4 którą skasowałem. Dla mnie cała ta seria to gniot. Podniecacie się totalną szmirą.

 

Jest to jedyna seria gier których nie lubię.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cała ta seria to gniot. Podniecacie się totalną szmirą.

 

Jest to jedyna seria gier których nie lubię.

 

Wiadomo -nie każda gra dla każdego.

Mnie się też niezbyt podoba.

Strzelanie -fajne. Fabuła? Ja dużo czytam i do tego odnoszę fabułę. Ta w serii to dla mnie ledwo historyjka z ciekawym tłem. Jak na prostą strzelankę nieźle. Porównując do Dooma -niemal literacki epos :E

Mechanika wtórna przez monotonna plus przewidywalna. Osoby zachwycające się G często piszą, że np. gry Ubi są monotonne i wtórne. Że Far Cry to coś tam.

A tutaj? W zasadzie bohater mógłby nosić własny taboret i nim się osłaniać :lol2:

Od osłony do osłony. Otwieramy drzwi -coś zmiata kogoś i my hyc za osłonę. Jakby to sandboxie miało być to wyglądałoby jak po wycince lasu pełnego kwadratowych drzew :E

Czasy podróży kosmicznych, robotów i droidów, a półka z deszczułek chroni przed ostrzałem z hiper broni. A z Ak-47 czy prozaicznej TTki człowiek za nią miałby przepusty pod węże LC.

Ale tutaj część szkła, dzbanków i podobnych środków "uważajcie z tym dzieci" jest pancer skorup. Fizyka jak protetyka -namiastka.

Na szczęście przekoksowane ryje zasłaniają nieco. Lodówki pełne somatotropiny hyhy.

 

Ale ostatecznie to miała być i jest prosta rozrywka. Jak kino o herosach Marvela(te ich przesłania badziewne "masz moc to musisz używać z rozsądkiem". To samo pewnie operatorzy koparek na kursie mają). Bez większych refleksji ostra jatka. Można grać ciągiem, można z doskoku. Czysty relaks.

I dlatego zapakowałem kilka dni temu G5, pograłem chwilę i ok, może być. Na relaks, a nie na dorabianie do tego głębi, której tam, nie ma i nigdy nie było.

 

Sumując -nie przepadam, nie jest to dla mnie wydarzenie ale absolutnie nie jest to gniot. Trzeba jedynie właściwą miarę przykładać do niej. Nie jest trudno -same ryje bohaterów mówią wyraźnie co to jest.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo -nie każda gra dla każdego.

(...)

Sumując -nie przepadam, nie jest to dla mnie wydarzenie ale absolutnie nie jest to gniot. Trzeba jedynie właściwą miarę przykładać do niej. Nie jest trudno -same ryje bohaterów mówią wyraźnie co to jest.

Celne, obiektywne.

 

Dla mnie NAPIER...KA pierwsza klasa. Nie szukam frykasów. Dal orgazmu muzycznego i fabularnego mam Wiedźmina 3 (którego do boolu moduję i ogrywam do mdłości).

Gears 5 - ręka, noga, mozg na ścianie. Kto grał w bardziej krwistą i jedwabistą NAPIER....KĘ, niech podniesie kamień ;).

 

Bawię się przecudnie!

Dlaczego?

Po pierwsze. Znam czasy grafiki 4kolorowej 256x (albo i niżej) w monochromatyku.

Pamiętam orgazmy cutscen np. w Tekkenie sto lat temu, gdzie grafika gry odbiegała o mile od grafiki cutscen. Uruchamiało się wyobraźnię.

DOŻYŁEM czasów, gdzie CUTCSCENY, które naprawdę wyglądają zacnie, są renderowane na silniku GRY w realtime!

Prowadzę bohatera - cięcie - brak sterowania - cutscena - i mam real 1:1  - gra = cutscena = respect = pokłon = orgazm :)

Nie wiem, czy technologii i mocom GPU, czy samej grze i kunsztowi projektantów - nie wnikam = wali mnie to = super! (wiadomo GPU). ;)

Orgazm, że mam na pokładzie coś, co ciągnie realtime cutsceny liczone na kompie!

 

Gra dalece nierówna.

Fenomenalna całość + lipne tekstury.

Bezsensowne, nudne pseudo sandbox + ZAJEBISTE tunele i zamknięte lokacje.

 

DURNA mechanika (jestem 10m od celu - pali się już "ENTER otwórz" - a tu akcja "za daleko od łodzi".

Brrr.... i cofam 4 ludzi, by bujnąć łodzią "pod drzwi" lokacji = bezsens!

Fenomenalna optymalizacja.

Mokro w gaciach w 1440p i 110 fps (bieda 80 fps) = mega płynność.

 

Otwarte tereny = średnio / bez petardy (miernie).

Zamknięte tunele = orgazm. 

 

Wszystko co zamknięte = orgazm.

Wszystko, co otwarte = takie se. :(

 

Wsparcie kompanów ŻADNE.

Czteroosobowa ekipa. Napierd...ka, że kipi... koleś z ekipy leży i kwiczy.

Czeka na mnie, choć wala się pod nogami 3 innych kompanów.

 

Laboratorium = tunele = Obcy = orgazm.

Pustynia = tunele = Crysis = orgazm.

 

Gra daleka ideałowi = ale bawię się super.

 

Nie czytam notatek, nie wnikam w fabułę.

Nawalam i to jest chyba nr 1 w napier... kach tego roku.

 

Polecam zdroworozsądkowość.

w TV mamy dramat, komedię, horror, itd. i nikt ich ie porównuje ;)

 

Tu również polecam dystans.

 

Kto chcę "głębi" niech szuka - ale, nie tu.

Kto chce napierd...ki - to jest to! ;)

 

Dla mnie nr  1 mięsa na ekranie tego roku ;) (i kompletnie bez przesłania).

Po prostu boska strzelnica.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Ciekawe czy wyrwiesz bana za przeklenstwa. Ja dostalem z bomby jak napisalem o sobie ze jestem p0yeb4ny bo nie widze roznicy miedzy 30 a 60 fps. Ot jakas wada wzroku albo genetyka.

 

A wracajac do gry, retrospektywnie, zeby nie zakonczenie to napisal bym ze najlepsza gra microsoftu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie czytam notatek, nie wnikam w fabułę.

 

 

Próbowałem ale mnie to przerosło. Czułem się niezręcznie jakbym stał przed kolesiem co starą Dacię ospojlerował, walnął w żarowiasty kameleon i pytał "no i jak stary? Wypasik co?".

Nie wiem czy ktoś pisał ale mi się przypomniała akcja z aktu chyba pierwszego, jakieś łazienki w chyba teatrze.

Kolesie to elyta duża pan. Wyżarte, wykoksowane mięcho co dziecku by mleko zabrało, żeby proteiny w nim wymiąchać. A tam? Ledwo brodami nad zlewy wystawali, o goleniu bez drabinki mowy by nie było, a drzwi od kibli prawie jak wrota do hangaru Burana(uprzedzę, że Bajkonur jest zamknięty dla zwiedzających :E ).

Chyba promocja była w Castoramie i brali wyposażenie łazienek jak leci :lol2:

Głupie takie wpadki.

 

Ostatecznie nie żałuję, że kupiłem. Trawnik zwolnił z docinkami, już tak nie rośnie więc mam "oczko" na pogranie w takie coś właśnie. I naprawdę nie muszę wiedzieć "w poprzednim odcinku".

Samo strzelanie jest fajne, gra jest wyraźnie dla mnie lepsza niż ostatni Wolfenstein.

 

 

Pamiętasz zapewne grę Redneck Rampage? Tam to była adekwatna do całości fabuła -kosmici zabrali ulubioną krówkę o imieniu zdaje się Bessie(takie imię daje się z miłości :E ), a chłopki zabrały się za kosmitów. Tadam!

 

 

 

Wsparcie kompanów ŻADNE.

 

 

 

Eeee tam. Jakie czasy takie wsparcie -krzepiące spojrzenia i lajki na pejsbuku. A potem "no tośmy Bohuna usiekli" :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Jakie czasy takie wsparcie -krzepiące spojrzenia i lajki na pejsbuku. A potem "no tośmy Bohuna usiekli" :lol2:

LOL lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak rozwiązać ten problem?

 

"We have detected the following fatal error and cannot continue. The video card stopped responding. Code: GW502"

 

Pojawia się przy wyborze nowej gry. Sterowniki mam najnowsze.

 

gears5err_qsawnae.jpg

 

GW502

Ten kod oznacza, że karta graficzna w Twoim urządzeniu z systemem Windows przestała odpowiadać i została zresetowana przez system operacyjny.

https://support.xbox.com/pl-PL/games/game-titles/troubleshoot-gears-5-errors

 

WTF?

 

Moje GPU sprawne jest w 100%.

 

OC karty może mieć na to wpływ?

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na dzień dobry zbij takty na grafie albo podnieś napięcie. Mama to samo GPU, ale bez OC rdzenia i na UV i ani razu nie miałem tego błędu.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak rozwiązać ten problem?

Ja mam niekręcone GPU i na pięć odpaleń G5, jedno też mam z takim crashem.

Ponowne odpalenie i bangla. Nie wiem co to jest, ale widuję :(

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach Insane (cienie,powierzchnie,animacje,mgła) wyższe niż ultra, tekstury 4K czasami spada mi do 60 klatek.

Na ultra zawsze jest powyżej 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niekręcone GPU i na pięć odpaleń G5, jedno też mam z takim crashem.

Ponowne odpalenie i bangla. Nie wiem co to jest, ale widuję :(

U mnie przy każdym odpaleniu nowej rozgrywki w grze mam ten komunikat.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kilka ostryh freezow i blad kernela w tej grze takze nie szukalbym powodow w sterownikach czy czyms innych, pewnie kilka latek zalatwi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna mięsna naparzanka. Tunelowe lokacje na "+" zaś na "-" te otwarte. Mam problemy z dźwiękiem, ale na forach Micro$$ piszą abym wykupił sobie ATMOSA za jedyne 79zł i rozwiąże się problem szczerbaty.gif.Gra idealna na odmóżdżenie smile.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...