Skocz do zawartości
Qmega

Problemy ze sterownikami NVIDIA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry !

Mam duży problem, nie mogę zainstalować sterownika do karty rtx 2060, ponieważ piszę ze niby nie jest ona kompatybilna z wersją mojego windowsa. (mam windows 10)

Napisałem więc do pomocy technicznej NVIDIA, i dostałem radę aby usunąć wszystkie sterowniki od karty programem "Display Driver Uninstaller" to też nie pomogło, bo choć nie wyskakiwał żaden błąd to znikało po prostu okno instalacyjne. Zauważyłem również skutek uboczny tej "operacji" ponieważ co drugie odpalenie komputera kończy się uniemożliwieniem kliknięcia na pasek startu oraz na lewy boczny panel eksploratora plików. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizować Windows, ewentualnie sprawdzić inne stery, są instalki na stronie nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizować Windows, ewentualnie sprawdzić inne stery, są instalki na stronie nvidia.

Ale na stronie NVIDIA jest tylko chyba jedna wersja sterownika do rtx 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer Urządzeń => Karty graficzne => Właściwości (obecnej karty) => Sterownik => Aktualizuj => "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu..." => C:\NVIDIA\DisplayDriver\xxx.xx\Win10_64\International\DisplayDriver => Dalej.

Powinien coś znaleźć i zainstalować.

Jak nie działa, możesz spróbować ręcznie wymusić instalację sterownika dla karty, wybierając ją z listy znajdującej się w pliku instalacyjnym (opcja "pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników...", pod opcją przeglądania komputera w poszukiwaniu sterowników).

 

Kolejna opcje to :

1) Używasz laptopa z RTX 2060 (które to używają innych sterowników niż PC'towe odpowiedniki)

2) Twoja karta to "Chińska podróbka", przez co standardowy sterownik nie chce działać.

3) Jaką masz wersję Windows'a 10 ?

(Ustawienia => System => Informacje => "Wersja")

Przykład : "1809", lub "1903".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na tę stronę https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl wybierz sterowniki do swojej karty, wybierz Typ sterownika Windows: standardowy jak nie zadziała to wybierz DCH

 

Typ produktu: GeForce

Seria produktu: GeForce RTX 20 Series

Rodzina produktu: GeForce RTX 2060

System operacyjny: Tu wybierz jaki masz system

Typ sterownika Windows: Tu wybierasz wersję: standard, DCH, spróbuj obu.

Edytowane przez okapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na tę stronę https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl wybierz sterowniki do swojej karty, wybierz Typ sterownika Windows: standardowy jak nie zadziała to wybierz DCH

 

Typ produktu: GeForce

Seria produktu: GeForce RTX 20 Series

Rodzina produktu: GeForce RTX 2060

System operacyjny: Tu wybierz jaki masz system

Typ sterownika Windows: Tu wybierasz wersję: standard, DCH, spróbuj obu.

Zadziałała wersja DCH, lecz pobrałem sterownik "Game Ready", czy sterownik "studio" też jest potrzebny ?

 

Menedżer Urządzeń => Karty graficzne => Właściwości (obecnej karty) => Sterownik => Aktualizuj => "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu..." => C:\NVIDIA\DisplayDriver\xxx.xx\Win10_64\International\DisplayDriver => Dalej.

Powinien coś znaleźć i zainstalować.

Jak nie działa, możesz spróbować ręcznie wymusić instalację sterownika dla karty, wybierając ją z listy znajdującej się w pliku instalacyjnym (opcja "pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników...", pod opcją przeglądania komputera w poszukiwaniu sterowników).

 

Kolejna opcje to :

1) Używasz laptopa z RTX 2060 (które to używają innych sterowników niż PC'towe odpowiedniki)

2) Twoja karta to "Chińska podróbka", przez co standardowy sterownik nie chce działać.

3) Jaką masz wersję Windows'a 10 ?

(Ustawienia => System => Informacje => "Wersja")

Przykład : "1809", lub "1903".

Moja karta to RTX 2060 Gaming Z, ale już po sprawie bo zainstalowałem już ten sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania Game Ready. Wybierasz jeden.

"Wszystkie sterowniki NVIDIA zapewniają wsparcie wszystkich funkcji w najlepszych grach i aplikacjach kreatywnych.

 

Jeśli jesteś graczem, który ceni sobie pełne wsparcie pod kątem najnowszych gier, poprawek i DLC już w dniu ich premiery, wybierz sterowniki Game Ready.

 

Jeśli jesteś twórcą treści, który stawia na stabilność i jakość toku pracy, w tym edycji wideo, animacji, fotografii, projektowania graficznego i transmisji na żywo, wybierz sterowniki Studio."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania Game Ready. Wybierasz jeden.

"Wszystkie sterowniki NVIDIA zapewniają wsparcie wszystkich funkcji w najlepszych grach i aplikacjach kreatywnych.

 

Jeśli jesteś graczem, który ceni sobie pełne wsparcie pod kątem najnowszych gier, poprawek i DLC już w dniu ich premiery, wybierz sterowniki Game Ready.

 

Jeśli jesteś twórcą treści, który stawia na stabilność i jakość toku pracy, w tym edycji wideo, animacji, fotografii, projektowania graficznego i transmisji na żywo, wybierz sterowniki Studio."

Dzięki za rozwiązanie moich wątpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...