Skocz do zawartości
haskii

Siedzisko przed PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wymieniam sobie powoli sprzęt, no i nadszedł czas też na fotel... Mój stary 8 letni fotelik już totalnie się rozpada, siedzę na 3 poduszkach, a i tak 4 litery bolą po godzinie siedzenia, a o plecach nie wspomnę... Dzisiaj w x-komie znalazłem jakąś promocję na fotel "gamingowy" firmy Silver Monkey (totalnie nie znam tej firmy) z kodem zniżkowym wychodzi 380 zł.. Warto za taką cenę kupić ten fotelik, czy lepiej dołożyć i kupić Ikea - Markus? Polecany strasznie w internecie. Mój budżet to maksymalnie 500 zł.

 

Fotel, o którym mowa: https://www.x-kom.pl/p/486851-fotel-gam ... zarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj pojadę i wezmę tego Markusa... Ten Silver Monkey to troszkę firma krzak, zero recenzji o nim w necie :/ Dużym plusem tego Markusa jest to, że ma 10 lat gwarancji ;v No i całą masę pozytywnych opinii w necie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj pojadę i wezmę tego Markusa... Ten Silver Monkey to troszkę firma krzak, zero recenzji o nim w necie :/ Dużym plusem tego Markusa jest to, że ma 10 lat gwarancji ;v No i całą masę pozytywnych opinii w necie :D

 

Hmmm polecam poczytać tą stronke na temat materiałów obić fotela

https://meblujdom.pl/blog/14-fotel-biurowy-jaki-material

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest przecena na fotel Silver Monkey SMG 550 (czarny)Material za 499 zł z kodem:fotele

https://www.x-kom.pl/p/486867-fotel-gamingowy-silver-monkey-smg-550-czarny-material.html

Szzerokosc siedziska 36 cm to chyba dla małego chinczyka albo dziecka maks 10 lat.

Ja mam 186 wzrostu i bym sie w tym nie zmieścił jak brać to coś większego i szerszego bo w tym silver monkey to sie siedzi jak w plastykowym ogrodowym krześle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szzerokosc siedziska 36 cm to chyba dla małego chinczyka albo dziecka maks 10 lat.

Ja mam 186 wzrostu i bym sie w tym nie zmieścił jak brać to coś większego i szerszego bo w tym silver monkey to sie siedzi jak w plastykowym ogrodowym krześle.

Zależy kto jak szeroki ma tyłek i ile waży :) Jak jakaś beczka 80 kg to wiadome nawet krzesło nie pomieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikea daje na swoje Marcusy 10 lat gwary.

Te pseudo gamingowe nie przeżyją pewnie dłużej niż 2-3 lata.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę na fotelu ergonomicznym Expander kupionym około 1.5 roku temu w przecenie za 5 stówek, bo żona upierała się iż musi być fotel w kolorze żółtym/pomarańczowym do sypialni...

Po roku czasu siedzisko przy wadze około 80 kg tak się ubiło iż czuję deskę pod spodem (a fotel użytkuję około godziny dziennie), mechanizm również tragedia i skrzypi już niemiłosiernie.

 

Przedtem miałem Markusa z IKEA w skórze około 3-4 lat - ważyłem wówczas grubo ponad 93kg oraz siedziałem na nim dziennie po minimum 3-5h i siedzisko po takim czasie było cały czas jak nowe i mięciutkie, mechanizm również nie hałasował.

Dla mnie osobiście skóra to nie problem, bo jak się o nią dba to nie ma prawa pękać.

Latem również siedziało się super na nim, mimo że na zewnątrz latem temperatura oscylowała w granicach 30+ a w mieszkaniu na 9 pietrze bez klimy było jeszcze gorzej :)

Skóra ma swój klimat według mnie, ale każdy ma inny gust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę ok.60kg.

 

Czyli mam rozumieć że jednak Markusa polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony jak najbardziej Markusa polecam.

Dodam, że skóra w Markusie jest bardzo dobrej jakości.

Oczywiście też kwestia wzrostu.

Przy wzroście 1,75m był idealny.

 

Jeszcze też jest model JÄRVFJÄLLET z IKEA Family kosztuje 5 stówek.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Ja mam 170cm więc nada się ale wacham się czy dopłacać ta 100zł. czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić cytat z innego tematu:

"Materiał z kolei będzie wchłaniał pot i syf, po czasie będzie wyglądał jak kanapy z menelowni, a czyszczenie nie będzie łatwe. To i to ma swoje plusy i minusy. "

No i zastanów się między JÄRVFJÄLLET, a MARKUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić cytat z innego tematu:

"Materiał z kolei będzie wchłaniał pot i syf, po czasie będzie wyglądał jak kanapy z menelowni, a czyszczenie nie będzie łatwe. To i to ma swoje plusy i minusy. "

No i zastanów się między JÄRVFJÄLLET, a MARKUS.

Hmm...

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89275623/

 

500zł.+50 dostawa :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol faktycznie dostawa za niego 50 zł, a za Markusa 15 zł xD

Wychodzi na to jakby Jarvf dostarczali już złożonego :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bierz co tańsze.

No i też kwestia podłokietników - w Markusie były wygodne i miękkie, w tym modelu nowym wydają się "tańsze" i twardsze jak wiesz co mam na myśli (aczkolwiek nie testowałem ich osobiście), musiałbyś pomacać w IKEA, chyba że w ogóle nie będziesz ich używał.

Skóra vs materiał - siedząc na skórze teoretycznie latem się "przyklejasz/kleisz", ale jak wspomniałem wyżej to też każdego indywidualne odczucia ja tego efektu nie odczuwałem.

Skóra też niby pęka, ale tak naprawdę to domena bardziej eko-skóry i skaju, jak o tą skórę będziesz dbał to nic nie popęka i wytrzyma lata.

Coś wylejesz na fotel to przetrzesz i nie ma śladu.

Jedynie trzeba uważać by skórę nie uszkodzić czymś ostrym.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol faktycznie dostawa za niego 50 zł, a za Markusa 15 zł xD

Wychodzi na to jakby Jarvf dostarczali już złożonego :hmm:

 

Ale lipa, zmienili to. Z dwa dni temu jak dodalem tego Jarva do koszyka to dostawa tez byla za 15zl, teraz u mnie za 89zl Wlasnie mialem go dzis zamawiac, a tu takie cos odwalili :mad: Nawet nie mozna bylo wczesniej zarezerwowac z tamtym kosztem dostawy.

Edytowane przez Paweł0790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Ikei w Gdańsku i siedziałem na obu fotelach. Powiem w skrócie tak, że Markus lepiej się nadaje do relaksu - obejrzeć jakiś film, pograć na padzie, ogólnie w pochylonej pozycji. A ten Jarvfjallet jest lepszy do pracy przy biurku w wyprostowanej pozycji - można wyregulować zagłówek, wysunięcie siedzenia, to na lędźwie (coś jednak daje). Mam 194cm wzrostu i np. siedząc w całkowicie prostej pozycji na Markusie zagłówek był trochę za nisko i też było czuć taką dziurę, że lędźwi nic nie podpiera.

Ja chyba w piątek kupię tego Jarva, na razie bez podłokietników (może będzie później jakaś promocja na nie) z zakupem na miejscu i nic dodatkowo nie zapłacę. Paczka według opisu waży niecałe 19kg, więc przejadę się skm-ką i spokojnie ją wezmę pod pachę i sobie dowiozę.

Edytowane przez Paweł0790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście to Jarv lepszy.

Jednak jak ktoś ma poniżej 1.8m to równie wygodnie będzie mu się siedziało na Markusie.

Killer bierz Markusa, bo tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 czerwca 2016r.zakupiłem praktycznie nowy Fotel Biurowy THORNET za ok.230zł.i wygląda on po 3 latach tak:

 

 

b28b0584dd74c407ec185366deb56574_orig.jpg

 

29a153006e84c8a0f8e3015de6b716c0_orig.jpg

 

fdd3ceadf43d8ccc644305e42151840c_orig.jpg

 

Podkładam 2 małe poduszki dla wygodniejszego siedzenia

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraził byś się dopiero bardziej jakbyś zdjął tą pseudo skaje - wtedy dopiero widać jak wygląda gąbka pod spodem, jak jest poszarpana i ugnieciona :)

Miałem okazję raz już obijać fotel swój (pierwszy przed Markusem jeszcze) który też właśnie wytrzymał 2-3 lata a potem musiałem siedzieć na poduszkach, a wtedy ważyłem podobnie do ciebie więc śmiesznie :)

Przy Markusie panie to zadek ci odpocznienie i poczuje komfort, tylko plecy będą musiały się przyzwyczaić do tej prostej pozy więc się nie zniechęcaj w ciągu kilku dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię siedzieć na prosto więc się nie zniechęcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...