Skocz do zawartości
Tomek Kołakowski

1660 Ti + i3 9100F@4.2GHz + 16GB 3000MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy sprzęt 1660 Ti + i3 9100F@4.2GHz + 16GB 3000MHz powinien sobie radzić w Battlefield V 1080 w ultra? Origin pokazuje, że w trakcie gry mam od 58 - 75 fps, a mimo tych wartości zdarzają się czkawki, krótkie przycinki. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry trzeba było brać coś co ma więcej niż 4 gołe rdzenie, sensowny procesor to i5 9400f i pograsz bez spadków, za ~900 masz i7 8700 używany,

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zainstalowana na SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jeszcze na tej i3 miało by trzymać stabilne 80 fps na podboju + 64 graczy? Jeśli tak to nie ma szans.. niekiedy nawet moja i7 w tej grze dostaje czkawki :)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem GTX 1660 ryzen 1700 i testowałem w bf v FPS nie spadał poniżej 75 FPS karta podkręcona proc nie. Zostaje Ci kupić 8700 albo zmienić platformę na ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien na 9400f a problem bedzie rozwiazany, 4jajka to tylko do biura dzis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W eksploratorze wpisz "regedit" i uruchom jako administrator.

Przejdź do ścieżki: Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters

Tam znajdziesz parametr EnabledPrefetech z wartoscia 3.

Kliknij na to prawym przyciskiem myszy wybierz "Modyfikuj" i zmień wartość na 0.

 

Ponad to polecam obczaić ten poradnik o optymalizacji pod gry i zrobić wszystko krok po kroku jak na filmie:

 

4/4 na dziś niestety są średnim wyborem, trzeba kombinować w ustawieniach gry i Windowsa by gry takie jak bf V jako tako chodziły. Natomiast z tym że i3 tylko do biura się nadaje to się nie zgodzę, sam mam procek 4/4 i nie mam praktycznie żadnych problemów z wydajnością w większości gier. Dobrze skonfigurowany system jest tego zasługą.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do BF V multi potrzebujesz 6 wątków dla płynnej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowałem się na zakup i5-9400F. Niestety, nie widzę znacznej poprawy wydajności. Ilość klatek w multi to 58-75 przy wyłączonej synchronizacji pionowej, ale wtedy obraz nie jest "stabilny". W trakcie gry w Battlefield V w prawej części ekranu pojawia się ikonka wyglądająca jak kilka nachodzących na siebie prostokątów. Gra nie jest również stabilna przy włączonej synchronizacji pionowej. Mam monitor 60Hz

Edytowane przez Tomek Kołakowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nic się nie przegrzewa w kompie podczas grania?

2. Zasilacz markowy?

3. Konfiguracja Windowsa pod gry z poradnika co wysłałem zrobiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8600K i GTX 1080 i też sa ścinki gra jest niestabilna. Wina gry lub kart Nvidia

 

Zaraz jest eksperci pc lab stwierdza że do bf jeśli chodzi o Intela to minimum 8700K 5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8600K i GTX 1080 i też sa ścinki gra jest niestabilna. Wina gry lub kart Nvidia

 

Zaraz jest eksperci pc lab stwierdza że do bf jeśli chodzi o Intela to minimum 8700K 5Ghz

 

na i7 7700 (4C/8T) też miałem co jakiś czas mikro ścinki, teraz na Ryszardzie 8c/16t ścinek kompletny brak. Niby do BFa styka 4/8 lub 6/6, ale coś w tym jest, że przydałoby się więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF 1 tez tak mam ale problem ustepuje po zmianie ....karty na radeona i to duzo slabszej bo RX 570. Na GTX 1080 sa spadki gra klatkuje mimo wysokiego fps. Na radeonie klatek mniej ale zero jakichkolwiek scin, freezow gra jest idealnie plynna

Dopoki sie sami nie przekonacie to nie uwierzycie ze problemem w BF nie jest procek a karta Nvidii

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zabawne że gra z 2016 roku (bf1) zacina się na topowym sprzęcie (i7 skylake) z tamtego okresu. To tylko pokazuje jak bardzo niezoptymalizowany jest ten potworek, oraz w jak głębokim poważaniu EA Dice ma swoich graczy. Biorąc pod uwagę że to gra multi nastawiona na rywalizację w mniejszym bądź większym stopniu, powinna śmigać w 120fps bez większych dropów na sprzęcie z mainstreamu.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o BF V.

 

Akurat w BF 1 miałem i7 7700 i RTX2060 i gra nawet nie jęknęła ani razu.

 

W BF V przy i7 sporadyczne zacinki, po zmianie na 8/16 zacinek brak pozostając cały czas na karcie NV, więc twoja teoria jest mocno wątpliwa @Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot mi zadziwiające. Rx 570 jest 3 razy słabszy od gtx 1080 więc i znacząco mniej dociska procesor = brak ścinek. Problem rozwiązany, nie dziękuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot mi zadziwiające. Rx 570 jest 3 razy słabszy od gtx 1080 więc i znacząco mniej dociska procesor = brak ścinek. Problem rozwiązany, nie dziękuj :)

 

 

Mialem GTX 1060 i tez byly scinki wiec w tym momencie twoja teria spalila na panewce

 

Do czasu wyjscia Creators Update dom windowsa gralem na i5 4590 + GTX 1060 3GB w 60 stalych fps na ultra w fhd (wszytskie tryby)

Przyszlo Creators update no i sie zaczelo i5 4590 + 1060 3GB sciny

i7 4790 + 1060 sciny

i7 4790 + GTX 1080 sciny

i5 8600K + GTX 1080 sciny

i5 8600K + RX 570 brak scin

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot mi zadziwiające. Rx 570 jest 3 razy słabszy od gtx 1080 więc i znacząco mniej dociska procesor = brak ścinek. Problem rozwiązany, nie dziękuj :)

tylko to procek żąda draw call od karty a nie odwrotnie

jeśli nie będzie zadawał drawcall'i w odpowiednio dużym takcie (rytmie) to karta będzie się nudzić (będzie poniżej 100%)

 

użycie GPU razem z ilością klatek spada?

zejście z detali pomaga?

a jak jest z użyciem procesora? również spada?

 

żeby to była wina cpu to spadki powinny być proporcjonalnie na każdej karcie

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na gtx 1080 zejscie z detali nie pomaga. na kazdych sa scinki czy niskie czy ultra. Fps jest wiecej ale scinki sa. Z kolei na radeonie nie ma scinek i rzecz jasna obnizenie detali zwieksza fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może przy przejściu na RX570 przy okazji przeinstalowałeś system i to on był winny? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie. dziesiatki razy przeinstlowywalem system i nigdy to nie rozwiazalo problemu

 

Gdyby problemu nie bylo lub byl jednostkowy to forum by juz dawno umarlo a nie zylo juz od 2 lat i wciaz ludzie tam pisza

 

https://forums.geforce.com/default/topic/1004600/geforce-drivers/all-games-stuttering-with-fps-drops-since-windows-10-creators-update/

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, u mnie nie ma żadnych problemów z kartą NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, u mnie nie ma żadnych problemów z kartą NV.

 

 

Nvidia tnie radeon dziala plynnie....cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...