Skocz do zawartości
mzeromski

problem z Dell Poweredge 2850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w firie mam postawiony windows server 2003 na Dell-u Poweredge 2850

od kilku dni mam problem z siecią.

to znaczy co jakiś czas server wyłącza mi kartę sieciową na dosłownie moment i załącza ją z powrotem..

dzieje się tak mniej więcej co jakieś 1,5 godziny.

nic by mi nie przeszkadzało gdyby nie to że na tym serwerze używamy programu WF-mag i każdorazowe wywalenie sieci powoduje tym że trzeba się przelogowywać ponownie. a jest to uciążliwe dosyć mocno.

Server ten jest wpięty wprost do Routera, ten nie pokazuje żadnych błędów,

zmieniłem kartę sieciową w tym serwerze na drugi port ale nic to nie pomogło, czyli na obydwu dzieje się to samo dokładnie.

jak mogę zdiagnozować owy problem ? czego to może być wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś zmianę kabla od serwera do routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer był w międzyczasie restartowany? Może w tle odpalił się jakiś skryp, który ma za zadanie zrobić i przywrócić backup konfiguracji sieciowej?

Karta się wyłącza całkowicie, czy na chwilę traci połączenie? Jakieś logi w Event Viewer albo DMC?

RDP tego serwera jest wypuszczony na świat a jeżeli tak (niedobrze), to czy masz wszystkie patche zainstalowane, łącznie z tym, który wyszedł 14 maja tego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer był w międzyczasie restartowany? Może w tle odpalił się jakiś skryp, który ma za zadanie zrobić i przywrócić backup konfiguracji sieciowej?

Karta się wyłącza całkowicie, czy na chwilę traci połączenie? Jakieś logi w Event Viewer albo DMC?

RDP tego serwera jest wypuszczony na świat a jeżeli tak (niedobrze), to czy masz wszystkie patche zainstalowane, łącznie z tym, który wyszedł 14 maja tego roku?

 

 

wydaje mi się że na moment traci po prostu połączenie

zmieniałem kabel nic nie pomogło

moge nie mieć żadnych patchy po instalowanych bo wyłączona była aktualizacja samoistna.

robiłem tylko diagnostykę programem deel poweredge diagnostic.

którym programem zrobić diagnostykę na nowo i podesłać logi ?

 

server resetowałem już ze dwa razy bo myślałem że pomoże to coś

Edytowane przez mzeromski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomożecie ?

teraz miałem taki przypadek że znikł mi dostęp do serwera ( poprzez pulpit zdalny ) , nie działał także wfmag , w ogóle w sieci nie było widać tego serwera.

więc po 5 min poszedłem do niego, światełka normalnie migały przy sieciówce w nim ale zadziałała sieć dopiero po restarcie.. inaczej nie chciała ruszyć.

i o co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałeś się na ten serwer żeby sprawdzić, czy połączenie jest? Jaki ma adres IP? Czy może pingować router chociaż? Czy ping szedł z innego urządzenia na serwer? Czy działa połączenie do DMC (w tym serwerze to się chyba DRAC nazywa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer ma pewnie z 15lat, obstawiam, że jego żywot się kończy, stąd cyrki z kartą sieciową. Proponuje kupić cokolwiek nowszego, i przemigrować się. Tym bardziej, że tytułowy Dell żre prądu, pewnie jest głośny i gorący a wydajnością nie grzeszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie Janusz, który ma ów firmę z ów serwerem, skąpi 2000 na 'nowy'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie Janusz, który ma ów firmę z ów serwerem, skąpi 2000 na 'nowy'

Hardware to najmniejszy problem. Znajdź mi proszę nowszy serwer z licencją na Windowsa za 2000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym własnie piszę.....

typowy Janusz, który zainwestował albo co gorsza kupił trupa 5 lata temu) i mylsi ze bedzie miał wszystko na lata,

sprzęt jak i software sie aktualizuje, bo i tak w końcu dojdzie do momnetu, gdzie albo serwer padnie i wtedy nawet bazy nie odzyskasz, patrząc na spec sprzętu i podejście, pewnie nawet backupu nie ma...

 

Ja dla swojego wlasnego spokoju, postawiłbym bym przełożonego/zleceniodawcę pod sciana i poiwedział jasno, z tego sprzetu i tej wersji programu nic się więcej nie da zorbić = kupujemy nowy serwer + nowe licencje na niego + upgrade ERPa do nowszej wersji i migracja bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitolicie, jest to stary serwer ale nie wiecie, ile lat faktycznie przepracował i pod jakim obciążeniem, ani w jakich warunkach. Chce - to niech używa, jego odpowiedzialność. Jak kupi nowiutki i będzie to samo, to zwrócicie mu pieniądze i czas poświęcony na migrację?

 

Przecież to może być sterownik, kabel, aktualizacja, antywirus, przełącznik sieciowy, inne urządzenie w sieci (np z tym samym adresem, bo DHCP zawodzi, albo ktoś ręcznie sobie alternatywny dodał), temperatury (w końcu jest lato, a nie wszyscy mają klimatyzowane serwerownie). Wrzućcie na luz a nie rzuciliście się i januszujecie go :E

 

Sytuacje są różne, może nawet to jakiś non-profit(tutaj to ja przesadzam, bo wfmag służy do fakturowania) i dostali to w prezencie, a na nowy ich nie stać. Może zrobicie zrzutkę i wymienicie?

 

Tak jak ktoś wyżej wspomniał, zajrzyj do logów:

-windowsa

-dell omsa (przez przeglądarkę się wchodzi, loguje, i jest log zdarzeń sprzętowych)

-switcha, jeśli jest zarządzalny - jeśli faktycznie wywaliło kartę sieciową, będzie zdarzenie o odłączeniu kabla sieciowego

Możesz też zapuścić ping na serwer i obserwować, czy stracisz jakieś pakiety w momencie wystąpienia problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam działam na starym serwerze FJ i bangla jak powinien.

Miałem praktycznie to samo z Małą Księgowością. W routerze cos się przeatwilo, nie pamiętam gdzie, jakieś kanały czy porty. Przywrócenie routera do fabryki pomogło

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...