Skocz do zawartości
shadoow

Kompatybilnośc Windowsa a starsze gry

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu Windowsa 10 64bit nie odpalają mi się niektóre starsze gry, m.in. Guitar Hero.

 

Na Windows 7 nie miałem tego problemu.

 

Uruchomienie z kompatybulnością z Windows 7 czy Windows XP nie pomaga.

 

Może to wina, że mam teraz 64bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina, że mam teraz 64bit?

To nie ma nic wspólnego z 64-bit.System 64-bit pracuje równie dobrze z aplikacjami 32-bit i 64-bit.

Co do starszych gier na Win10 są problemy z uruchomieniem takich gier i ustawienie zgodności nic nie pomaga i na to nic nie poradzisz i tyle.

Sam na Win10 próbowałem odpalić np.pierwsze Call of Duty czy inne takie gry i nie dało się odpalić.

Trzeba niestety z tym się pogodzić,zwłaszcza że starsze gry były pisane pod inne systemy(98,ME,2000,XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

 

A jak to można pogodzić, może 2 systemy z różnymi windowsami?

 

Tylko jak to zrobić, każdy na innej partycji i jakiś program do tego, żeby się nie pogryzły?

Czy jak zainstaluje 2, to będzie menu z wyborem windowsa przy uruchomieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

 

A jak to można pogodzić, może 2 systemy z różnymi windowsami?

 

Tylko jak to zrobić, każdy na innej partycji i jakiś program do tego, żeby się nie pogryzły?

Czy jak zainstaluje 2, to będzie menu z wyborem windowsa przy uruchomieniu?

Można postawić oba systemy na jednym dysku,lecz na osobnych partycjach.Tylko musisz pamiętać o tym,że najpierw instalujesz np.7,a potem 10 i nigdy odwrotnie.Chodzi o to żeby sektor rozruchowy systemu z 7 nie nadpisywał takiego sektora z 10 i dual boot się nie powiedzie.

Jak będziesz trzymał się mojej porady to po zainstalowaniu dwóch systemów będziesz miał bootloader z dwiema systemami do wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w internecie. Wiele gier można uruchomić na win10 po zastosowaniu różnych prostych trików. Czasami wystarczy jedna zmiana opcji w pliku ini gry lub w ustawieniach sterownika grafiki.

Co do zabezpieczeń, zawsze można pobrać wersję bez zabezpieczeń, ifjunoułotajmin. Nikomu korona z głowy w ten sposób nie spadnie. Securom bodajże na win10 już nie działa.

 

Opcja zwykle wygodniejsza od dual boot to maszyna wirtualna. W takiej maszynie możesz dość wygodnie ustawić zasoby systemowe dla starszego systemu, co pomaga w wielu grach z antycznymi silnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja zwykle wygodniejsza od dual boot to maszyna wirtualna. W takiej maszynie możesz dość wygodnie ustawić zasoby systemowe dla starszego systemu, co pomaga w wielu grach z antycznymi silnikami.

Życzę powodzenia,jeśli chcesz grać na VM.Spadek wydajności murowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można postawić oba systemy na jednym dysku,lecz na osobnych partycjach.Tylko musisz pamiętać o tym,że najpierw instalujesz np.7,a potem 10 i nigdy odwrotnie.Chodzi o to żeby sektor rozruchowy systemu z 7 nie nadpisywał takiego sektora z 10 i dual boot się nie powiedzie.

Jak będziesz trzymał się mojej porady to po zainstalowaniu dwóch systemów będziesz miał bootloader z dwiema systemami do wyboru

Bardzo Ci dziękuję za cenne informacje. Tak zrobię.

 

A coś czytałem o konwertowaniu tablicy partycji z GPT na MBR. Mam jakoś się przygotować do tego dual boota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za cenne informacje. Tak zrobię.

 

A coś czytałem o konwertowaniu tablicy partycji z GPT na MBR. Mam jakoś się przygotować do tego dual boota?

 

 

Skorzystać z programu jednego z użytkowników PCLAB:

http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

Życzę powodzenia,jeśli chcesz grać na VM.Spadek wydajności murowany

 

Owszem, ale nie zawsze jest to w jakikolwiek sposób odczuwalne, zależy od konkretnej gry.

Sam kiedyś w ten sposób (na i5 2500K) grałem w KOTOR, zero jakichkolwiek problemów, wszystko płynnie i ślicznie, oczywiście wyłącznie pod VMware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziłbym lepiej dla 7 drugi dysk (jeśli nie laptop), a to dlatego, że duża aktualizacja 10 może z powrotem przekonwertować na gpt, i jesienią może będziesz musiał stawiać oba systemy od nowa

 

Splendor_97 - nadpisanie sektora rozruchowego nie ma żadnego znaczenia, bo od visty są identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splendor_97 - nadpisanie sektora rozruchowego nie ma żadnego znaczenia, bo od visty są identyczne

Chodziło o to,żeby autor nie instalował najpierw 10 a potem np.7 czy Vistę,bo Dual Boot się nie powiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzie się oczywiście - jeśli nie będzie działał od razu, można np przywrócić bootloader 10, itp, na mbr niewielki problem; żeby instalować najpierw starszy system, a potem nowszy to zalecenie ms, nie absolutny wymóg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Makavcio2 wiele gier da radę uruchomić na win10 wystarczy trochę pokombinować i jest.

NFS Most Wanted z 2006 roku uruchomiłem, wszystkie Red Alerty też odpaliłem począwszy od jedynki.

Pierwszego CODa jak ktoś ma na steam to wystarczy

1- Copy Steam.dll and Steam2.dll to the games folder

2- Change the name of the game to MOHAA, its not MOHAA.EXE or mohaa.exe. Just use MOHAA

 

Rename

Ex: CoDSP >>>>>>>> MOHAA

or for multiplayer

CoDMP >>>>>>>> MOHAA

 

Jeżeli coś ma DRM to nie zadziała, chyba że z pigułką noCD, co sprawia, że gra staje się piratem.

Opcjonalnie zostaje poczekać na wersję na GOG, tam odpalają na win10 nawet gry z lat 90 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są takie tricki jak DirectPlay, wiekszość gier ruszy, które chodziły bez problemu na 7. Wystarczy uruchomić funkcję w Widnowsie. Na yt masz poradniki. Ewentualnie DosBox na jeszcze starsze gry.

Edytowane przez djmarcin87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...