Skocz do zawartości
Karolcia95

Komputer do grania £2000 / 9500-10000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Z gory przepraszam za brak polskich znakow.

 

Po dlugiej i ciezkiej drodze z depresja i ciezkimi nalogami udalo mi sie w wyjsc z tego i chcialabym wrocic do grania w gry co uwielbiam od dziecka.

Moj aktualny komputer jest bardzo stary i raczej nic z niego sie nie daje aby wykorzystac w nowym wiec potrzebuje nowy zestaw.

Widzialam w innych tematach jak potraficie doradzic innym takze mam nadzieje ze i mnie pomozecie.

 

Udalo mi sie odlozyc £2000 na komputer. Planuje kupic na jednej ze stron co juz mi wysla zlozony z wybranych przeze mnie podzespolow.

 

Wstepnie wybralam taki zestaw. Czy to ma sens w ogole?

 

Case: Cooler Master MasterBox MB511 Mid Tower High Air Flow Gaming Case

CPU (Processor): Intel® Core™ i9-9900K - 8-Core 3.60GHz, 5.00GHz Turbo - 16MB Cache + UHD Graphics, Ultimate OC Compatible

CPU Cooling: Cooler Master Masterliquid Lite 120 Liquid Cooling System w/ 120mm Radiator, Extreme OC Compatible (Cooler Master CPU Water Cooling, Extreme OC Compatible)

Motherboard: MSI Z390-A PRO: ATX w/ RGB, USB 3.1, SATA3, 2x M.2

Memory (RAM): 16GB (2x8GB) DDR4/3000mhz Dual Channel Memory (Corsair Vengeance LPX w/Heat Spreader)

Graphics Card (GPU): GeForce® RTX 2070 8GB - Ray Tracing Technology, DX12®, VR Ready, HDMI, DP, 4 Monitor Support (Single Card)

PSU (Power Supply): Corsair CX650 650W 80+ Bronze Gaming Power Supply

Hard Drive (HDD & SSHD): 2TB Seagate BarraCuda SATA-III 6.0Gb/s 7200RPM Hard Drive (1 Drive)

 

Dziekuje za wszelka pomoc.

Edytowane przez Karolcia95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby sie jeszcze dysk na system i programy np Plextor 512GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280 M9Pe

zasilacz to może ten Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w jakiej rozdzielczości będzie grane?

Do FHD:

intel i7 8700, rtx 2060, najtańsza z370, 2x8gb ramu o taktowaniu 3000mhz z CL max 16, ssd typu plextor jale m8pe lub taniej adata sx 6000pro lub 8200 pro, zasilacz do takiego zestawu to już na goldzie brać np seasonic focus 550w lub bq pure power 11 500/600w.

Do 1440p:

to samo co wyżej z ewentualną zmianą gpu na rtx 2070 lub mozna iść w ryzena 2700 + b450 tomahawk/gaming plus/a-pro

do 4k:

to co do 1440p ze zmianą na 2080ti.

 

Jak się uprzesz na te i9 9900k to mobas do zmiany na Gigabyte Z390 AORUS PRO, bo to co podałeś to najwyżej ładnie i5 podkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9 i HDD :hmm: Przecież ten kom to niemiłosierny muł będzie z tym dyskiem. W nowych kompach tylko i wyłącznie dysk NVMe powinien być brany pod uwagę. 1TB można mieć już za 500zł więc śmieszne kwoty. Co z tego że to jakieś QLC i ma milion warstw skoro będzie kilka razy szybszy o dowolnego SSD SATA. HDD nadaje się tylko jako magazyn na zdjęcia czy filmy.

Dobór CPU również bezsensowny. Różnica między i5 9600k do i9 9900k jest w wysokich rozdzielczościach marginalna albo jej brak. Więc lepiej wziąć słabszy procesor a mocniejsze GPU.

No i pytanie jaki masz monitor bo może zamiast pchać bezsensownie kasę w CPU lepiej np przejść z 1080p na 1440p.

 

A tak w ogóle to warto poczekać na testy Ryzena3 i kart nVidii z dopiskiem Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Faktycznie zapomnialam dopisac dysk SSD. Chcialabym grac w rozdzielczosci raczej 1440p. Niestety czekac na nowe karty za bardzo nie moge bo moj aktualny PC juz nawet z WoWem nie daje rady a chcialabym pograc ze znajomymi. Ale tez nie chce na hurra kupowac takze jeszcze poprzegladam co w jakim sklepie maja do zaoferowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 10000 zł powinien znajdować się taki zestaw jak np https://proline.pl/koszyk/52ae8b79

 

Z jakich stron w UK możesz zamówić? Koszt takiego zestawu na overclockers.co.uk to około 2300 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ~ 10k pln da się ogarnąć zestaw z 2080ti, ssd nvme 1tb, 16gb ram 3333mhz wraz z monitorem 4k (60hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 10000 zł powinien znajdować się taki zestaw jak np https://proline.pl/koszyk/52ae8b79

 

Z jakich stron w UK możesz zamówić? Koszt takiego zestawu na overclockers.co.uk to około 2300 funtów.

 

 

Dziekuje za link :) Przegladalam wlasnie overclockers, cyberpower ale maja dosyc slabe oceny na przez klientow wiec raczej odpada, novatech - chyba najlepszy wybor maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak składałem to na proline to przejrzałem to samo (+/-) na ov i było ok.

No ale gdzie kupisz to już inna sprawa ale najważniejsze, to trzymanie się mniej więcej takie konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...