Skocz do zawartości
Gość

Ocena laptopa na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć. Szukam nowego laptopa na studia informatyczne.

Chcę być programistą.

Mam do wydania do 2500zł, mam nadzieję na coś konkretniejszego na czym popracuję nie tylko przez studia.

Chciałbym zmieścić intel i5, 8gb ram i myślę, że przydałaby się karta graficzna, raczej w gry nie gram, czasem jakiś bf4, ale dobrze mieć jakieś graficzne wsparcie.

 

Znalazłem coś takiego i proszę o opinię:

HP 15-da0054nw

https://www.komputronik.pl/product/588087/hp-15-da0054nw-5es35ea-.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

Ewentualnie moglibyście doradzić coś lepszego jeśli jest, albo na co mam zwrócić opinię kupując laptopa?

Będę wdzięczny za pomoc ;):) .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja zła nie jest lecz wyposażenie może być lepsze.

HP Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 2499 zł

Matryca FULL HD IPS lepsze kąty widzenia oraz komfort pracy, wykonanie akceptowalne, dysk SSD oraz system, procesor na poziomie i5U 8 generacji, całkiem lekki mobilny waga 1,81kg więc nie będzie problemu w przenoszeniem, na 15 cali to dobry wynik. Zintegrowana grafika Vega 8 na poziomie MX130, w mniej wymagające gry pograsz.

 

Alternatywa to mniejszy model

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD 2549 zł

Podobna konfiguracja do w/w z tym że posiada starszą odsłonę procesora. Matryca również IPS, aluminiowa obudowa lekki mobilny jest to model 14 calowy, podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag forum dubel

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag forum dubel

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie też właśnie myślę, czy lepiej brać intel i5 + grafikę czy i5 + dysk ssd. Bo na laptopa z dodatkową grafiką i ssd mnie nie stać. Ale chyba jednak karta się bardziej przyda niż szybki dysk biorąc pod uwagę ewentualne wykorzystanie potencjału co do grafiki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł dołożyć chociaż ze 200zł to dostałbyś coś zdecydowanie wydajniejszego:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256 za 2699zł

Wtedy masz pełny procesor AMD R5 i dedykowaną kartę RX560 oraz dysk SSD. System powinieneś dostać z uczelni więc jego brak nie powinien być problemem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie zauważyłem, że w sklepach instalują Windows 10 pro czyli około 400zł dodają do ceny, a są klucze do windowsa 10 za 100zł około, czyli chyba lepiej kupić bez systemu i dokupić taniej klucz oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oryginalny klucz więc możesz pirata za darmo instalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows tak jak inne programy od Microsoftu możesz dostać za darmo na studiach, poszukaj na stronach uczelni, albo w dziekanacie zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrą propozycję jeśli chodzi o wydajność w grach podał przemekan.

Tyle, że moim zdaniem dla ciebie ważniejsze będą inne aspekty, m.in waga, wytrzymałość na baterii itd.

Do Twoich zastosowań idealny będzie procesor niskonapięciowy.

 

Wiem, że poza budżetem ale jeśli ma być to laptop na lata to przemyśl czy warto wydać 2500 zł i mieć padakę już na starcie czy jednak dorzucić i mieć naprawdę fajny sprzęt.

 

Jeśli zrezygnowałbyś z dodatkowej karty graficznej ( bo w tym modelu to dopłata kilkaset złotych), to :

MSI PS42 i5-8250U/8GB/128 IPS - 3099 zł

14 calowa matryca matowa IPS, tylko 1,18 kg wagi !, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych.

Procesor standardowo i5-8250U, 8GB RAM , 128GB SSD (mało, ale zawsze można wymienić w przyszłości, w czasach chmur i światłowodów osobiście mi taka pojemność wystarcza bez problemu)

 

Druga propozycja to trochę gorsze wyposażenie ale za to dużo lepsze parametry:

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265U/8GB/512 MX250 - 2999 zł

Tutaj już 15,6 cala więc i waga większa - 1,7kg ( nadal bardzo niska). Ekran EWV czyli IPS bądź TN z powłoką poprawiającą kąty widzenia ( jak w IPS).

grafika MX250, duży dysk SSD 512 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też właśnie myślę, czy lepiej brać intel i5 + grafikę czy i5 + dysk ssd. Bo na laptopa z dodatkową grafiką i ssd mnie nie stać. Ale chyba jednak karta się bardziej przyda niż szybki dysk biorąc pod uwagę ewentualne wykorzystanie potencjału co do grafiki.

 

Wszystko zależy od użytkowania i o jakich grach mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gry raczej niewymagające, ale teraz wszystko się szybko rozwija, więc chyba warto nawet słabszą ale jakąś grafikę dołożyć.

Próbowałem coś znaleźć o Windowsie na uczelniach, ale z drugiej strony laptop już będzie do pierwszej pracy pewnie, pozatym nie chce być od uczelni zależny to już wolę kupić, to chyba wezme z odrazu zainstalowanym w sklepie.

W sumie na początku miałem na myśli 2000zł, te 500zł dołożę, dzięki wszystkim za pomoc :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co dostaniesz z uczelni masz dożywotnio z zastrzeżeniem że nie może być wykorzystywane komercyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze małe pytanko, dla pewności. Jak laptop ma kartę graficzną zarówno zintegrowaną jak i dołożoną np. nvidia to korzysta z obu naraz i jakby łączy ich moc w pracy, czy przerzuca się tylko na jedną, a tej drugiej jakby nie używa? Wiem zabawne pytanko :lol2::lol2: .

Dzięki za pomoc wszystkim.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działą tylko na jednej z kart - bez obciążenia z integry a w grach odpala dedykowaną.

 

Nie ma najmniejszego sensu łączyć ich wydajności bo to po prostu nic by nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okej dzięki, bo właśnie myślę, że jak dedykowana jest niewiele lepsza od tej zintegrowanej to szkoda kupować z dodatkową, skoro różnica i tak nie będzie bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki, bo właśnie myślę, że jak dedykowana jest niewiele lepsza od tej zintegrowanej to szkoda kupować z dodatkową, skoro różnica i tak nie będzie bardzo duża.

 

Różnica będzie duża tak czy inaczej ale na integrze też da się grać tyle że w starsze gry i w niskich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze o której karcie zintegrowanej mówimy vega 8 jest całkiem niezłej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam takie pytanko, bo chciałem zmienić sobie pasek zadań na zielony, bo po przeinstalowaniu systemu na SSD jest taki biały, a tu nie mogę tej opcji włączyć (na zdjęciu) w Personalizacji. Zastanawiam się, czy to dlatego, że od początku siedzę na koncie lokalnym zamiast Microsoft? Czy może coś w ustawieniach trzeba poprzestawiać, byłym wdzięczny za radę.

post-466247-1562194791769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Everyman NATOwcy muszą nauczyć się korzystać z dronów w takiej skali jak Ukraińcy. Muszą być oddzielne bataliony już droniarzy FPV, Baba Jaga to jest cudeńko. Muszą być oddzielne grupy EW. Ilość dronów na Ukrainie dobija do 2.5 mln rocznie po obu stronach. Jeśli o to chodzi to jest już rok przespany, i kolejny rok na horyzoncie w którym nic się nie dzieje, nawet na zachodzie (coś tam próbują małymi grupami, ale to jest promil zapotrzebowania). Tylko pozostaje pytanie, czy w dobie totalnej dominacji w powietrzu i przeogromnego wsparcia CAS piechoty, NATO w swoich strukturach w ogóle potrzebuje droniarzy? 
    • Sierpień 2010 i pierwsza scena po ośnieżonym mieście z dwójki to były czasy... Dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gierek ever. W tamtym czasie to był top. Fajnie by było jakby zrobili bardziej otwarty świat bo potencjał jest ogromny. Aż naszła ochota pograć w drugą część z old time reality modem 
    • Każdy stary Fallout obecnie bez modów to jedna wielka sraczka. Ostrzegam bo skończyły się moje wczorajsze zabawy z New Vegas, gdzie gra poleciała z dysku - ni jak normalnie nie szło wyeliminować dwóch problemów - gra łapała raz na jakiś czas losowy stuttering, drugi problem z kolei to podczas słuchania radia (kwestie mówione przez spikera) gra łapała stuttering. Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych: https://vivanewvegas.moddinglinked.com/index.html
    • według mnie zależy czy grasz w różne gry głównie jakieś emulatory. Tu android ma dużą przewagę. Jak nie bawisz sie w takie rzeczy to iphone będzie przyjemniejszy, mniej zamulający i dłużej bateria wytrzyma. Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.
    • Zapewne chodzi o opaskę, to raczej da się wymienić. Pady na pewno się da. Reszta (pałąk i muszle) nie wygląda na taką, która się będzie rozpadać.   Popatrz na Beyerdynamic MMX300, wg wielu użytkowników to najlepszy zamknięty headset. W praktyce to jest model DT770 w wersji 32 omowej, tylko ma inaczej wykończone muszle i doczepiony mikrofon (ponoć też bardzo dobry).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...