Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję porady najlepiej kogoś kto miał styczność z chłodzeniem Corsair H115I Pro lub Krakenem x62 bo wydajnościowo chyba są podobne. Chcę wymienić moją Noctuę bo niestety jej gabaryty zaczęły mi bardzo przeszkadzać. Wiem że to wydajne chłodzenie i przede wszystkim ciche a na tym mi bardzo zależy. Mam zamiar wymienić je na jedno z wymienionych wyżej. Póki co miało by to chłodzić I7 7700K ale w późniejszym czasie planuję albo 9900K albo 3900X. Skłaniam się ku Corsair ale mam pytanie do użytkowników jak jest z głośnością pompy. Wiem że wentylatory w trybie balanced działają bardzo cicho ale jeśli pompa ma buczeć to raczej z takiego AiO zrezygnuję. Ewentualnie czy jak zamówię na próbę żeby sprawdzić jak działa i będzie to za głośne można takie chłodzenie oddać w ramach zwrotu 14 dni mimo rozpakowania i podłączenia? Nigdy nic nie zwracałem w ten sposób dlatego pytam a wyrzucić kilkaset zł to słaby interes. Z góry dzięki za pomoc i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim AIO mozna sterować napięciem pompy na 7V niesłyszalna na 12V wyraźnie słyszalna - różnicy w wydajności nie ma żądnej. Pewnie w krakenie też można sterować pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AIO Corsair pompki są niestety dosyć głośne. Jesli zależy Ci na ciszy to szukaj pod innym adresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w H60 pompka po 3 latach zaczęła terkotać. Chłodzenie poszło na gwarancję, czekam na rozpatrzenie co z tym zrobią, ale z pewnością jest to nienaprawialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem Noctua D15S na AIO Fractal Celcius S36 i S24. Jedno do GPU drugie do CPU. Za tydzień wróciłem do D15S i zrobiłem rozeznanie z powolnymi zakupami normalnego LC.

 

Ale może Tobie się spodoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Minciu Wróciłeś do normalnego chłodzenia ze względu na głośność? O zwykłym LC też myślałem ale pod względem wygody lepsze dla mnie było by AiO. Widzę że przy takim typie chłodzenia dalej trzeba iść na kompromis albo albo. Jeszcze trochę czasu do zakupu mi zostało nie ma ciśnienia na szybki wybór. Może faktycznie wezmę na próbę i ewentualnie oddam chociaż nie lubię czegoś takiego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki są głośne. Miałem dwa AIO oba były głośne Ale z różnym natężeniem hałasu.

 

Klasyczne LC jest ultra silent przy tych AIO. Może ktoś twierdzić inaczej. Że w krakenie są lepsze pompy. Ale to ta sama generacja AsTeka tylko w innym plastiku.

 

Jeśli masz miejsce na chłodnice 280mm to możesz pomyśleć o KIT zestawie. Jest na Angela.pl alphacool. Miedziana chłodnica. Wentyle silent Wings i pompa vpp. Ale zawsze można dodać druga chłodnica i blok na GPU.

 

Najtańszy konkretny zestaw startowy do LC. Nie trzeba składać tego na sztywne rury. A taki pakiet niczym w nie różni się w wyflgodzie od AIO. Jedna chłodnica. Węże i blok na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz może to jest rozwiązanie obadam to na Angeli. Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Ten pierwszy zestaw ciekawy ale to już 1100 za samo chłodzenie CPU. Droga zabawa ale jak się chce mieć ciszę i miejsce w budzie to trzeba się wykosztować. Plus taki że można to rozbudować później o 2 chłodnicę i blok na gpu. A miało być tak prosto zwykłe AiO i po sprawie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić AIO i wkręcać siebie i innych że jest super, lepsze niż noctua ;)

 

I modlić się żeby padło/wyschło przed końcem gwarancji a nie zaraz po :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia na co Tobie to miejsce, które zajmuje noctua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię często grzebać i zmieniać coś w kompie. Z takim bydlakiem jak Noctua manewrowanie w obudowie jest nieco utrudnione więc chciałem coś kompaktowego ot cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Cooler Master Master Liquid 240 Lite, kosztowało 220 zł i pompa jest słyszalna dopiero jak przyłożysz ucho na około 20 cm, przy korzystaniu z zamkniętej obudowy która stoi jakieś minimum pół metra od głowy użytkownika nie ma szans żeby ją usłyszeć. Wymienić trzeba jedynie wentylatory bo standardowe to nieporozumienie :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda odpowietrzenie AIO:

 

Tak czesem się dzieje z AIO:

 

 

https://www.youtube....h?v=pOrlCcqJDOM

 

 

 

 

 

Więc generalnie można brać udział w losowaniu. Trochę jak z BLB przy monitorach :)

Tylko z czasem pewnie nawet początkowo ciche AIO skończy życie jak traktor.

 

http://community.coo...grinding-noise/

 

https://www.reddit.c...240_pump_noise/

 

https://linustechtip...ter-liquid-240/

 

https://www.pcspecia...o-cooler.57677/

 

 

 

 

W sumie to ten CM jest mało popularny. Corsair i Kraken ma więcej filmików ;)

 

https://www.google.c...w=1717&bih=1039

 

 

https://www.google.c...1.0.wWvTzFzT0gc

 

 

Życze więcej szczęścia niż autorzy tych filmików.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem moja Noctue NH-D14 na AiO Fractala S36. Nie dlatego ze Noctua nie dawala rady, bo roznica w chodzeniu jest moim zdaniem marginalna.

Wiec jakiegos niesamowitego boosta nie zauwazysz. Zmienilem ze wzgledow estetycznych ;-)

Co do glosnosci to czasami zabuczy. Ja metoda prob i bledow ustawilem sobie napiecie na pompie i w sumie jest prawie nieslyszalna.

Bardziej slysze moja grafike niz chlodzenie. Jak obciazam procesor to wentylatory sie troche rozkrecaja i tyle. jakiejs tragedii nie ma. Ale ultra cicho tez nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje D15S było lepsze niż S36 :) W idle robiło 10*C mniej. Może nic, ale nie tak sobie wyobrazalem zachwalane AIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa chodzi cały czas na 2200 rpm I jest niesoyszalna, jedynie wentylatory przy obciążeniu w obecne temperatury wchodzą ma 1200 rpm o mogą być słyszalne. Któregoś dnia pewnie w końcu zacznie buczec, ale miejmy nadzieję że nie zbyt szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje D15S było lepsze niż S36 :) W idle robiło 10*C mniej. Może nic, ale nie tak sobie wyobrazalem zachwalane AIO.

 

Dziwne. Naprawde. Ja wiedzialem czego sie spodziewac jak zmienialem, ale i tak specjanie testowalem tempereatury przed i po. I u mnie roznice rzedu 2-3 stopni byly. W sumie w granicach bledow pomiarowych.

Pewnie tez kwestia obudowy, wentylacji i tak dalej.

Tak czy inaczej ja nie narzekam. Mam to co chcialem wizualnie bez pogorszenia wlasciwosci chlodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 22 vs 32 stopnie jakoś było.

 

Tak na zimno w idle. Nie mówię o pojemności termicznej układu z wodą i dużo dłuższych reakcji na grzanie i chłodzenie.

 

 

A właśnie. Testy robiłaś przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut porównawcze?

 

Bo wodą ma to do siebie, że mija sporo czasu zanim temperaturą cieczy w układzie się stabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze w obecnych obudowach gdzie przewiew jest słaby kazdy mowi ze roznicy nie ma - mialem testowo noctue i aio na rdzeniu 1080ti (230W), jak i tez na skalpowanym 6700k/7770k w okolicach 4,8ghz

 

aio wypadalo 6-8- czaem 10*C lepiej niz noctua, przy takim samym fan speedzie

 

inna kwestia ze testowane 100% loadu (OCCT/FURMARK), w grach moze bedzie roznica mniejsza no i nie kazdy katuje sprzet dluzszy czas

 

plusem ac jest bezawaryjnosc, i jak duzo komp chodzi np w idle to komp praktycznie bedzie bezgłosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności to H60 był całkowicie niesłyszalny, obecny nowy Fortis 3 daje się spokojnie usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze 3cia droga - bench :E

0 dodatkowych wentylatorów, i wyciskasz z AC najwięcej ile to możliwe

Nie będzie oczywiście tak chłodno jak custom loop, ale da się uzyskać minimalną ilość wentylatorów przy możliwie najniższych obrotach, na gpu i cpu, jedno drugiego też nie podgrzeje. I koszt bardzo niski, bo nawet nie musisz się wykosztować na drogie wentylatory do obudowy.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim z udzielanie się w temacie. Podaliście mi tu kilka opcji które są warte uwagi. Muszę zgłębić ten temat bardziej. Gdyby nie kwestia buczących pomp to wydajność AiO wygląda nieźle. Z drugiej strony dokładając parę złotych można poskładać jakiegoś custom loopa na używkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, Twoje AIO nie musi buczeć :) Możesz mieć farta i trafić ultra ciche, być przygłuchy, zagłuszać pompę wentylami, trzymać daleko komputer.

 

A wracając do Idle, w AIO nawet jak masz farta, to 400-600rpm na wentylach drażni paskudnie jeżeli nie jest się przygłuchym ;) Wentyle wówczas zaczynają milczeć, znika przyjemny szum a pojawia się drażniący odgłos pompy. Szczególnie w nocy :)

 

Manipulacja RPMami w pompie często obnaża beznadziejne wyważenie wirnika AIO. Znowy warto mieć farta.. No i żeby gówno się nie zapowietrzyło. Najlepiej kupując AIO trzymać BOXa w szafie na czas ewentualnych reklamacji. Odpowietrznik na chłodnicy podniósł by cenę AIO o 50 centów albo obciął marżę, to za drogo więc nigdzie tego nie ma :D

 

 

PS, 90% AIO ma alumiowe chłodnice z gęstym użebrowaniem. Oszczędność na miedzi jest nadganiana gęstym użebrowaniem 20-26FPI a później trzeba szybciej kręcić wentylami żeby przepchać powietrze i uzyskać wydajność. Dla porównania miedziana chłodnica z LC zazwyczaj ma 14FPI (finy na cal).

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...