Skocz do zawartości
Just_Sky3Lear

Duże temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Może mieć.

Raz to będzie niebezpiecznie za dużo, kiedy indziej dużo, ale bezpiecznie, a jeszcze kiedy indziej - zgodnie z tym, jak ma pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor podczas grania powinien mieć 80-90 stopni?

Nie, nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor podczas grania powinien mieć 80-90 stopni?

Zależy od tego jaki to jest procesor(w sensie jaki mocny),chłodzenia,wentylacji w obudowie oraz od pasty termoprzewodzącej(czy nie straciła swoich właściwości)

Normalnie procesor nie powinien mieć 80-90 st.,ale mamy teraz upalną pogodę,co ma wpływ na temperatury.

80-90 st. to dość blisko do granicy throttlingu,jeśli mówimy o Intelu,gdzie ich procki pracują do 100 st. Z kolei na AMD to na FX to bardzo dużo(throttling od 70 st.),a na Ryzenach niebezpieczna temperatura - ale mimo to nie ma throttlingu(max.zalecana temp.dla Ryzenów to 75 st.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek to amd a10-7800, chłodzenie boxowe, odpaliłem znowu HWMonitor i odnotował najwyższą temperature 161 stopni, chyba musze iść zbierać na nowe chłodzenie lub procesor

Edytowane przez Just_Sky3Lear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna bezpieczna temperatura tego procka to około 72 stopni pod obciążeniem, te 161 to pewnie jakiś błąd. Kiedy zmieniałeś pastę ostatnio? Może wystarczy ją zmienić przeczyścić wentylator/radiator i zmienić pastę.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że błąd, paste ostatnio zmieniałem rok temu

Jeśli nie była to pasta dobrej jakości to może czas ją zmienić. Moze też złe nałożyłeś, może była zabrudzona przypadkiem, czy coś, Tak czy siak lepiej zmienić najpierw pastę, przeczyścić chłodzenie z syfu/kurzu zamiast szarpać się od razu na nowe chłodzenie, czy procesor. Poza tym weź pod uwagę ze mamy upały.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co największy problem tutaj to użycie hwmonitora do sprawdzania temperatur. On zgłasza bzdury dla tej rodziny procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna bezpieczna temperatura tego procka to około 72 stopni pod obciążeniem, te 161 to pewnie jakiś błąd. Kiedy zmieniałeś pastę ostatnio? Może wystarczy ją zmienić przeczyścić wentylator/radiator i zmienić pastę.

Tylko trzeba patrzeć na stopnie celsjusza a nie na stopnie fahrenheita

 

Póki co największy problem tutaj to użycie hwmonitora do sprawdzania temperatur. On zgłasza bzdury dla tej rodziny procesorów.

HWMonitor nie jest aż taki zły,owszem dla niektórych procków zgłasza głupoty.

Są inne programy tj.Real Temp/Core Temp czy HWInfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWMonitor nie jest aż taki zły,owszem dla niektórych procków zgłasza głupoty.

No to jest zły, soft tego typu powinien być uniwersalny, szczególnie jeżeli ma być polecany laikom.

Na brak wsparcia antycznego sprzętu w oprogramowaniu można machnąć ręką, błędne odczyty na platformie która często trafiała do budżetowych zestawów już niezbyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywałem wielu rzeczy do monitorowania temperatury, i są takie same wszędzie, wymieniłem paste i mam 90 stopni po 10 sekundach od włączenia komputera, czy to może być wina zasilacza? mam Akyga (chyba) basic 500w (wiem że zły zamierzam zmienić)

Edytowane przez Just_Sky3Lear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...