Skocz do zawartości
Karolka87

Laptop do gier za ok. 5000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Przyszedł czas na wymianę laptopa, nawet nie wymieniam jakiego mam obecnie, nic wartego uwagi. Natomiast chciałabym zakupić laptopa typowo do gier (pracować oczywiście też będę, ale to akurat nie wyklucza). Takie gry jak Wiedźmin 3, Hitman, Simsy i inne - wymieniłam te bo one mi chodziły mi gdy grafika skręcona na najsłabszą, a zapikselowany hitman to nic miłego, simsy natomiast zacinały się przeokrutnie. Nieważne zresztą tytuły, nie wiem w co będę grać - ale przyjmijmy, że chcę, żeby mi wymagające (najnowsze?) gry chodziły przyzwoicie/nawet lepiej niż przyzwoicie. Nie wiem czy laptop za 5000zł to już dobra maszyna i nie mam wygórowanych wymagań czy może uznacie że to żart. Niemniej taki budżet mam, +/- 5300zł to taka górna granica. Myślałam nad tymi poniżej... no dobra, nie myślałam, zobaczyłam 32gb ramów i to wystarczyło, żeby skopiować linka. Myślicie, że mogą być? Który lepszy? Może macie inne pomysły? Kiedyś mi Clevo polecano, ale nie znam za bardzo i się i tej marki ;).

 

https://www.x-kom.pl/p/492925-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705dt-r7-3750h-32gb-5121tb-win10.html

 

https://www.x-kom.pl/p/487619-notebook-laptop-156-msi-gp63-i7-8750h-32gb-1201tb-win10x-gtx1050ti.html

 

Będę wdzięczna, jeśli przy poleceniach napiszecie co jest największym atutem tego laptopa. Nie znam się na kartach graficznych, ale jeśli dacie jakiś przykład łopatologiczny, że ten i ten komponent sprawi, że taki Hitman(cokolwiek) będzie chodził płynnie przy włączonym chromie, steamie to zrozumiem ;). Ale nie wymagam oczywiście, po prostu chciałabym zrozumieć dlaczego ten a nie inny.

Edytowane przez Karolka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - to teraz dwa pytania mi sie nasuneły.

 

Liczba rdzeni w Twojej propozycji to 4, u mnie 6. Moze sie myle, ale czy procesor nie wplywa na wydajność? Tu akurat moge głupotę palnąć, nie mam pojecia. Ale liczba RAM tez o połowę mniejsza, a RAMy akurat,, znam'' :) czemu lepiej zrezygnowac z 16gb na rzecz... no wlasnie, czego? Karty graficznej? Tam jest jakis procesor graficzny? Myslalam, ze karta graficzna odpowiada tylko i wyłacznie za,, wygląd" i nie ma nic wspolnego z ply noscia działania, rozumiem, ze się mylę? Z gory wybaczcie tyle pytań, ale chce zrozumieć propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma też znaczenie, ale karta graficzna nawet jeszcze większe, a ta z propozycji Stefana jest znacznie wydajniejsza- GTX 1660Ti od tego co jest w Twoich (odpowiednio 1050Ti i 1650).

W takim budżecie należy właśnie celować w GTX'a 1660Ti.

Z innych:HP OMEN 15 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti za 5299zł

W bardzo podobnej konfiguracji jak Acer, w tym wypadku otrzymujesz klawiaturę RGB.

 

Ewentualnie z procesorem od AMD i 17-sto calową matrycą:

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512/Win10 za 5299zł

Z procesorem AMD (4-ry rdzenie, 8 wątków), kartą GTX 1660Ti i 16GB pamięci. 

 

Ram oczywiście ma znaczenie (choć 32GB do gier to obecnie przesada), ale pamiętać też trzeba że jest to element który można wymienić/ dołożyć (podobnie jak dyski), a karty graficznej i procesora nie wymienisz (do gier w odpowiednio ma znaczenie w kolejności karta, a później procesor).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz na czym polega twoja praca ale w zasadzie jaka by ona nie była to 32GB pamięci RAM to po prostu wyrzucanie pieniędzy w błoto. 16 GB to przy tym budżecie w zupełności wystarczająca ilość, więcej nie ma opcji nawet wykorzystać.

 

CO do procesora i karty graficznej - gry bazują niemal wyłącznie na wydajnośći GPU ( o ile oczywiście nie sparujesz go z czymś niskonapięciowym czy 2 rdzeniowym). Dlatego też najważniejsze jest wybrać najmocniejszy możliwy GPU i dopiero do niego wybierać najmocniejszy możliwy CPU.

 

W tym budżecie najwydajniejszą kartą jest GTX 1660Ti ale przeczuwam że do Twoich potrzeb wystarczy GTX 1650/1060.

Wtedy też mógłbyś sporo zaoszczędzić a nadal będziesz bardzo zadowolony:

 

ASUS TUF Gaming FX705DT R7-3750H/16GB/512+1TB - 4499 zł

Jedna z lepszych matryc IPS, matowa 17,3cala.

Bardzo duży dysk 512GB SSD i 1TB HDD, 16GB RAM.

GPU to GTX 1650 i idealnie się komponuje z procesorem Ryzen - jedno drugiego w żaden sposób nie ogranicza.

 

Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 4699 zł

Tutaj już 15,6 cala, również matowy IPS. Jest jednak w komplecie Windows 10 nie ma w laptopie powyżej a którego koszt osobno to 400 zł.

Grafika ta sama, procesor o podobnej wydajności jak w propozycji wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram zawsze możesz rozbudować w przyszłości choć 32GB to lekka przesada. Jeżeli chodzi o tańszy model do gier.

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512/Win10 4999 zł

Matryca FULL HD z 120hz odświeżaniem przyda się w grach FPS, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, jeden większy dysk SSD PCIe oraz miejsce na jeszcze jeden dysk SATA HDD lub SSD, wydajniejsza grafika GTX1660ti od modeli które podałeś w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...