Skocz do zawartości
Marek1357

Proszę o POMOC ! ! ! Laptop za ponad 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę proszę Was drodzy forumowicze o pomoc, bo już mnie krew zalewa od jakiegoś czasu.. W Listopadzie kupiłem sobie swój pierwszy laptop, w mojej ocenie potwór sprzętowy do gier, który powinien dawać radę każdej grze na wysokich wymaganiach. Ale od niedługiego czasu jest kompletnie inaczej.. Gram w głupiego CS:GO i temperatury procka i grafy sięgają 80 stopni na średniej prędkości wiatraków, występuje throtling i ogólnie laptop jest cholernie gorący po obu bokach nad klawiaturą. Mój laptop to asus rog strix scar 2 gl504gm o bebechach:

 

Procesor:Intel Core i7-8750H

Pamięć:8 GB

Dysk SSD M.2 PCIe:256 GB

Dysk HDD SATA 5400 obr.:1000 GB

Grafika:NVIDIA GeForce GTX 1060, + Intel UHD Graphics 630

Typ ekranu:Matowy, LED, IPS

 

Komputer przy CSGO i FIFIE 19 dostaje momentami zadyszki i ma spadki FPS do 30 klatek, gram w cs'a normalnie mam te 140-160 klatek, co i tak jest mało na możliwości tego komputera uważam, a jeszcze dodatkowo od czasu do czasu występują problemy z przegrzewaniem i wydajnością ...

Pomóżcie proszę, bo serio nie ogarniam o co chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie proszę, bo serio nie ogarniam o co chodzi ...

Taki ewenement atmosferyczny potocznie zwany latem.

Masz 2 wyjścia:

1. Skuteczniejsze - kup klimatyzator i obniż temperaturę w pokoju na ile się tylko da.

2. Kup podstawkę chłodzącą. Czasami pomaga zbić temperatury laptopa o te 10 stopni jak dobrze trafisz.

 

CS:GO jest zależne głównie od procesora, a konkretniej od jego wydajności na jednym rdzeniu. Twoja i7 to zaledwie 2.2 GHz na jednym rdzeniu, więc te FPSy są jak najbardziej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lapek zasysa powietrze od dołu to podstawka chłodząca może się dobrze sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie należał do chłodnych, około 8 miesięcy już go użytkujesz więc warto przeczyścić go z kurzu oraz wymienić pastę na procesorze, tylko musisz uderzyć do serwisu aby nie utracić gwarancji.

Druga sprawa że aktualnie temperatury jakie mamy nie są sprzyjające. Podstawka chłodząca jeżeli już to z trochę lepszej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie on zaczął już gorzej chodzić jakoś pod koniec kwietnia, kiedy to jeszcze nie było takiego żaru z nieba. Nie wiem przypadkiem, czy nie po jakiejś aktualizacji grafiki majowej zaczął mi lagować itp. Bo wcześniej grałem we wszystko na najniższej prędkości wiatraków, a mimo to wszystko śmigało i nie było spadków. FPSy były niższe, ale stałe i płynnie wszystko chodziło.

 

W takim razie, w jaki sposób mam przeczyścić te wentylatory w laptopie oraz jaką tę podkładkę chłodzącą byście polecili do tego akurat modelu laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie okazało się, że ktoś mi się wrąbał na komputer i używał jego mocy obliczeniowej, bo jak wszedłem już zdesperowany w menadżer zadań i wyłączałem po kolei jakieś programy, których nie znam, jak leci i sprawdzałem po każdym jak chodzi komputer, to po wyłączeniu jednego z nich problem kompletnie zniknął ... Był ukryty pod programem Lighting coś tam, już nie pamiętam dokłądnie, niby zużywał tylko jakie 10 % Ramu, ale po jego zamknięciu wróciły niskie temperatury i fpsy do tych sprzed miesiąca, czy 2... Ogólnie to teraz planują zrobić reset systemu, żeby co całe gówno nie spotkało mnie jeszcze raz. Macie jakieś dodatkowe propozycje, jak się przed takim czymś ustrzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...