Skocz do zawartości
wikiw97

Aktualizacja zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że parę dni temu padła mi płyta główna stwierdzam ze to czas żeby zainwestować w parę gratów. Za płytą główną do wymiany idą procek i ramy i do tego się póki co ograniczam chyba że zasilacz okaże się do nowego zestawu za słaby. Więc poszperałem i i tak to widzę:

AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX

MSI X470 GAMING PRO

HyperX 16GB 3333MHz Predator Black CL16 (2x8GB)

Cena w X-com:2 367,00 zł

Pytanie podstawowe to czy zasilacz uciągnie z nowymi rzeczami? Drugie mniej ważne to czy będzie pasować moje stare chłodzenie tzn:Scythe SCMG-2100? Jeżeli nie to jak daje rade boxowe ryzena?

Komentować i poprawiać co można lepszego w podobnym budżecie ewentualnie troszkę wyższym. Reszta kompa będzie z sygnaturki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierze się ryzena z "x" bo te bez "x" podkręcisz do wartości "x" a masz parę stów w kieszeni.

Ryzen 2700 - 799zł z kodem "last-minute"

Zasilacz spokojnie uciągnie.

Chłodzenie nie będzie pasować. Box ryzena lepszy niz intela ale itak do OC zalecana zmiana na np Scythe Mugen 5 Rev.B lub Macho Rev. B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ten zestaw, jak do gier to różnica żadna bo 1050ti będzie ograniczać oba procki. Osobiście bym nie dopłacał ~ 1000zł aby mieć szybszy pojedynczy rdzeń przy tym tracąc wielowątkowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o chłodzenie to warto kupić be quiet! Dark Rock Pro 4? Pamięci ram ujdą? Nie znam tej firmy HyperX. Widze że zaoszczędzę kilka stówek wiec dołożył bym do wszystkiego jeszcze dysk M.2. Jest jaki godny polecenia czy niema większej różnicy między nimi? Myślę ze 256GB wystarczy

 

EDIT:

Ten jest bardzo szybki Intel 512GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280 760p . Warto?

Edytowane przez wikiw97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do intela nie ma teraz za bardzo sensu. Różnica w wydajności będzie bardzo duża, zwłaszcza po podkręceniu, ale nie na tyle duża, by warto było zasypywać tę przepaść w cenie.

 

Ryzen 2700 + te pamięci + ta płyta i masz ok. Chłodzenie drogie, ale dobre. Sam bym brał coś o połowę tańszego.

Dysk Adata SX8200pro.

 

Zasilacz spokojnie wystarczy.

 

Edit:

SSD on Intela ni kupuj. Dość mają kasy.

No i trzeba o grafice myśleć. Ten gtx jest dobry do gifów w wordzie, niestety.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki masz racje, poprzedni GeForce odmówił współpracy a nie miałem kasy i tak wyszło. Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie zasilanie płyty, opis ze strony: "Do uwolnienia pełni wydajności procesorów AMD Ryzen serii 2000, płyta główna MSI X470 GAMING PRO wymaga zarówno 8-pinowego, jak i 4-pinowego złącza zasilającego. Są one niezbędne do spełnienia wymogów 11-fazowej sekcji zasilania...". Przyglądam się mojemu zasilaczowi i nie widzę tyle złączy. Mam to główne 24pin + CPU1 i CPU2 (2 razy 4pin) ale żadnego 8 pin niema. Dobrze myślę?

 

EDIT

Dobra widze że wystarczy podłączyć 2x4pin do poprawnego działania. Zamówienie poszło.

Dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez wikiw97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówisz 2x4pin wystarczy :)

Dysk jeszcze bym osobiście zmienił na sx6000pro bo tańszy a w normalnym urzytkowaniu różnicy nie zobaczysz, ale już zamówienie poszło więc mój post spóźniony ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...