Skocz do zawartości
Makavcio2

Najprostszy DARMOWY program do konwersji

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno się tak nie wku...

 

Potrzebuję prostego programu do konwersji wideo, który zmieni mi 1080p h265 na 720p h264.

Wbijam na google. Od zaje... tego cholerstwa. No to pierwszy "free" z brzegu. Na stronie wszystko, że free. Pobieram, instaluję. Wszędzie "free". Odpalam konwersję, a ten mnie na stronę sklepu i bul dwie stówy, frajerze.

No to następny program. Historia prawie taka sama z tym, że pozwala przekonwertować 5 minut, a potem płać...

Trzeci program jasne, skonwertuje, ale jak nie chcesz mieć wdupionego logo wielkości dosłownie połowy obrazu, płać piniondz. Ten też był oczywiście "wszystko za free".

 

Teraz mam włączony jakiś freemake gówno konwerter, który miał być za free, ale po odpaleniu konwersji włączył się timeout i mam albo bulić, żeby poszło od razu (jest nawet dzisiaj promocja!), albo mam czekać 20 godzin!!! I nawet wyłączyć się tego nie da... Jak zabiję proces, to pewnie zostanę z jakimś gównem na dysku systemowym, pochowanym po zakamarkach... Nie wiem, czy komuś teraz bitcoinów nie kopię, bo dysk śpi, a połowa procesora zjedzona...

 

No normalnie nie potrafię... Kiedyś tego było wszędzie pełno i działało, a dzisiaj?! Już dobre kilka lat nie musiałem nic takiego robić i teraz qwa nie umiem nawet jakiejś aplikacji sensownej do konwersji za darmo znaleźć.

 

Jakieś małe logo może być. Wymagania mam znikome. Jedną rzecz (kilka plików, łącznie kilka godzin materiałów) skonwertować tak, żeby się dało na telefonie obejrzeć i tyle. Polećcie mi coś, bo nie strzymam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodałem "free" do wyszukiwania, to niestety mi wyskoczyła masa jakichś bzdur...

Ostatecznie znalazłem jakiś przegląd na stronie komputer świata i właśnie tam był też handbrake.

 

Od 5 minut mi już działa i zobaczymy, co z tego będzie. Program twierdzi, że nie posiadam procesora intela i nie może skorzystać z przyspieszenia sprzętowego, ale przynajmniej wygląda na to, że realnie pracuje.

 

EDIT:

Nie mam już dzisiaj siły do tego...

Z uporem maniaka handbrake nie chce przyjąć moich ustawień rozdzielczości obrazu. Za każdym razem, plik po pliku, muszę ręcznie wpisywać rozdzielczość, bo wszystkie ustawienia jest w stanie przyjąć, ale zmiany rozdzielczości już nie...

 

Masz jakieś pojęcie, co mogę robić nie tak? Wszystkie opcje przyjmuje, ale rozdzielczość i tak za każdym razem ustawia na wejściową...

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję sobie wieczorem tego avidemuxa. Handbrake byłby dla mnie idealny, ale za każdym razem muszę ustawiać ręcznie rozdzielczość wyjściową, co oznacza z kolei dodawanie pojedynczo plików do programu. Dziwne, że wszystko w presecie zapisuje, a tego nie potrafi zapamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...